Terremoto in Albania - Tërmeti në Shqipëri
Tërmeti i datës 26 Nëntor dhe lëkundjet e forta që e shoqëruan ditët ne vijim e kanë vënë në gjunjë Durrësin, Thumanën, Lezhën, Mamurrasin dhe vendbanime të tjera. Dhjetëra banorë mbetën viktima e qindra të tjerë janë të plagosur. Si pasojë e dëmtimeve, shumë familje e kanë të pamundur të kthehen në banesat e tyre dhe janë duke kërkuar strehim.
Bashkohu edhe ti me shqiptarët nga e gjithë bota për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti! Nëse ke një dhomë, një banesë, mundësi transporti, mobilje apo cfarëdo që mendon se mund të nevojitet, sinjalizoje këtu. Një kontribut i vogël nga ana jote do të thotë shumë per njerëzit në nevojë.

Informacionet e mbledhura do të publikohen në një webportal që do të jetë online shumë shpejtë. Objektivi i portalit është përqëndrimi i ofertave për strehim dhe i mjeteve të tjera në mënyrë që ndihmat për njerëzit në nevojë të jenë sa më të shpejta dhe të drejtpërdrejta.

Shqipëria ka nevojë për ty!


Il 26 Novembre l'Albania è stata colpita da un violento terremoto avvenuto nella notte. Tantissimi Albanesi da tutto il mondo si sono mobilitati fin da subito per fare in modo di essere d’aiuto, anche da lontano, offrendo alloggi, posti letto, vestiti, coperte, materassi e alimentari.

Se anche te sei interessato ad offrire il tuo aiuto, ti invitiamo a compilare il modulo.

Le informazioni raccolte verranno pubblicate su un portale web - il quale sarà online tra pochi giorni - che ha l'obiettivo di aggregare le offerte di ospitalità e di risorse/ beni, al fine di rendere più facile, veloce e diretta la la distribuzione degli aiuti ai bisognosi.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Switcho. Report Abuse