TRENING TERAPEUTYCZNY (intrapsychiczny) w postaci niemal tygodniowego zjazdu jest terapeutyczno-rozwojowym, intensywnym wydarzeniem, stanowiącym krótkoterminową psychoterapię. Podczas zjazdu, jego uczestnicy, mogą doświadczyć pogłębionego kontaktu ze sobą samym i pozostałymi uczestnikami dzieląc się trudnymi doświadczeniami z przeszłości, które wpływają na ich dotychczasowe życie. Celem treningu jest zwiększenie własnej akceptacji, poczucia wewnętrznej spójności oraz umiejętności budowania lepszych relacji z innymi.