Лекція Олексія Ретинського / Фільм "Ентузіязм" Дзиги Вертова
9 листопада о 17:00 - Лекція Олексія Ретинського «“Симфонія Донбасу” Дзиґи Вертова. Морфологія шуму» та кінопоказ фільму «Ентузіязм (Симфонія Донбасу)» (1930, 65 хв. Режисер: Дзиґа Вертов)

Мова лекції: російська з перекладом на українську.

Олексій Ретинський — український композитор, дослідник, художник. Народився і навчався в Криму, потім у Київській консерваторії, класичну й електроакустичну композиції вивчав у Вищій школі мистецтв у Цюріху, згодом вступив до Університету мистецтв у м. Грац (Австрія). Свою дипломну роботу присвятив дослідженню звуку в фільмах Дзиґи Вертова.
Окрім академічної (камерної, хорової, симфонічної) музики створює електроакустичні твори для театру, інсталяцій, перформансів. Мешкає і працює у Відні.

«Ентузіязм (Симфонія Донбасу)» (1930) — перший український звуковий фільм, шедевр світового кінематографу. Знятий метром кіноавангарду Дзиґою Вертовим, він був першим кінотвором, у якому реальні промислові та буденні звуки слугували створенню музичного образу, а не лише підпорядковували його візуальному ряду.

Присвячений першому п’ятирічному плану, фільм оспівує індустріалізацію, колективізацію, пропагує боротьбу з неписьменністю та релігією. Один із найбільш теплих відгуків про фільм залишив Чарлі Чаплін: «Я ніколи не міг уявити, що ці індустріальні звуки можна організувати так, аби вони здавалися прекрасними. Я вважаю Ентузіязм однією з найбільш хвилюючих симфоній, які я коли-небудь чув. Містер Дзига Вертов — музикант. Професори мають учитись у нього, а не сперечатися з ним».
Email address *
Ім'я та прізвище *
Your answer
Телефон *
Your answer
Дата лекції та кінопоказу *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy