Okul Öncesi Kodlama STEAM Etkinlikleri ve Yarışması / KOD: EN MAVİ
FMV Işık Okullarından minikler için kodlama yarışması

FMV Ayazağa Işık İlkokulu, anaokulu öğrencileri için teması, temiz deniz ve deniz hayatı olan “Okul Öncesi Kodlama, Robotik, STEAM Etkinlikleri ve Yarışması” düzenlemektedir.

Çocuklar, Kod: En Mavi etkinliğinde, takımlar oluşturarak yaratıcı ve algoritmik düşünme ile planlama becerilerini geliştirirken, STEAM yöntemleriyle deneyerek, problem çözerek çevre bilinci kazanıyor.

Yarışmaya, İstanbul’da bulunan özel ve devlet anaokulu 5-6 yaş grubu öğrencileri ile ilkokulların 5-6 yaş grubu ana sınıfı öğrencileri katılabilmektedir. Her okuldan 1 danışman öğretmen ve 4 kişiden oluşan bir takımın yer alacağı yarışmada takımlar, 2 kişilik robotik kodlama ekibi ve 2 kişi tasarım ekibinden oluşması gerekmektedir.

NOT:
Öğrencilerin herhangi bir ön bilgiye sahip olmalarına gerek yoktur. 4 kişilik grubun, danışman öğretmen tarafından 2 kişi kodlama 2 kişi tasarım grubu olarak ayrılması yeterlidir. 1 saatlik atölyede kodlama ekibine eğitmenlerimiz algoritmik ve kodlama bilgileri vererek matematiksel bakış açılarıyla robotlarla çalışmalar yapacaktır. Yine 1 saatlik tasarım atölyesinde eğitmenlerimiz fen ve sanat becerilerini kullanarak öğrencilerimizle çalışmalar yapacaklardır. Her atölye sınıfında 2 öğrencili 5grup bulunacak, atölyeler toplam 10 kişi ile yapılacaktır. Final kısmında ise tasarım gruplarının yaptığı çalışmalar sergilenerek verilen senaryoya göre kodlama ekibinin robotik becerilerini kullanmaları beklenecektir.

Son başvuru tarihi: 1 Şubat 2019
Etkinlik tarihi: 9 Şubat 2019
Adres: FMV Özel Ayazağa Işık İlkokulu
Büyükdere Cad. No:194/2 34460 Maslak / İSTANBUL
Bilgi için: ender.tuncali@fmvisik.k12.tr

Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of FMV IŞIK OKULLARI.