CAMEKÂN BAŞVURU FORMU
İKSV Alt Kat, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğiyle gerçekleştirilecek bir kamusal alan uygulaması için tasarımcılara açık çağrı yapıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, Mart 2019’da Şişhane’deki Nejat Eczacıbaşı Binası’nın giriş katında açılan İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı’nın ön cephesinde yer alan 6 metrekarelik vitrin, bir tasarım ve üretim alanı olarak işlev kazanıyor.

İstanbul Tasarım Bienali’nin, İKSV Alt Kat ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğinde hazırladığı program kapsamında, Mart 2019’dan bu yana her ay genç bir grafik tasarımcı ya da iletişim tasarımcısının temel tasarım başlıklarından hareketle üreteceği bir işi, kamuya açık bir alanda sergileniyor. Projenin ikinci ayağı Mart 2020’ye kadar devam edecek.

Açık çağrı sonucunda seçici kurul tarafından belirlenecek projeler, 1 Ağustos 2019’dan itibaren birer aylık sürelerle İKSV Alt Kat’ın vitrininde sergilenecek.

Açık Çağrı: Farklı temel tasarım başlıklarından birini seçin ve CAMEKÂN için yeni bir tasarım önerin!

- Nokta, Çizgi, Form, Renk, Doku, Boyut, Hareket, Simetri / Asimetri, Pozitif / Negatif. CAMEKÂN projesine katılmak isteyen tasarımcılar, tasarımın temellerini oluşturan bu başlıklardan bir ila üçünden hareket etmeli. Bunlara eklenecek farklı kavramlar ve işin yapısı tamamen tasarımcıların inisiyatifinde.
- Üretilecek tasarımlar, 2,5 m x 2,4 m’lik, 30 cm derinliğindeki camekân içinde sergilenecek. İşinizi üç boyutlu ya da iki boyutlu düşünebilir, tipografi, fotoğraf, video gibi farklı malzeme veya baskı yöntemlerini kullanabilirsiniz.
- Projeyi tasarlarken İKSV Alt Kat’ın ön cephesinde iki cam daha bulunduğunu, bu camlarda İstanbul Kültür Sanat Vakfı tanıtım görsellerinin yer aldığını göz önünde bulundurmalısınız. Projenizin bu iki camın yanında görünürlüğünü kaybetmeyecek bir yapısı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Tasarımcılar 26 yaşından büyük olmamalı.
- Projeye İstanbul dışındaki illerden de katılmak mümkün, ancak kabul aşamasının ardından hem hazırlık hem de kurulum sürecinde İstanbul’a gelmeleri gerekirse ulaşım masrafları tasarımcılar tarafından karşılanmalı.
- Başvuran kişiler üniversitelerin grafik tasarım veya görsel iletişim tasarımı bölümlerinde öğrenci, ya da bu bölümlerden mezun olmalı.
- Tasarımcılar, projeler için sınırlı bir bütçe dahilinde (proje başına en fazla 2.000 TL) çalışılacağını göz önünde bulundurmalı.

CAMEKÂN nedir?
CAMEKÂN, genç grafik ve görsel iletişim tasarımcıları ve tasarımcı adayları için özgün fikirlerin ortaya konabileceği, geniş kitlelere ulaşan bir platform sunmayı, kamusal alanda görünürlük sağlayarak genç tasarımcıların kariyerlerini desteklemeyi hedefliyor.

Başvuru sahibinin adı *
Doğum tarihi *
Telefon numarası *
E-posta adresi *
Eğitim durumu (Lütfen devam ettiğiniz sene veya mezuniyet yılınızla birlikte okulunuzun adını yazın.) *
Lütfen bugüne kadar yaptıklarınızın kısa bir özetini yazın ve kendinizi 200 kelimeyle tanıtın. (İlgi alanlarınızı, tasarım pratiği ve eğitiminize dair tecrübelerinizi merak ediyoruz.) *
Lütfen seçtiğiniz temel tasarım başlığını – başlıklarını belirtin. *
Önerinizi gerçekleştirmek için nelere ihtiyacınız var? *
Web sitesi/portfolyo adresi
Linkedin/CV adresi
Lütfen aşağıdaki bağlantıyı kullanarak, yukarıda belirttiğiniz temayla ilişkili olarak hazırladığınız tasarım sunumunu PDF formatında yükleyin. *
Required
MM
/
DD
/
YYYY
İletişim için
Başvuru kapsamında elde edilen bilgileriniz yalnızca proje katılım kriterlerini taşıyıp taşımadığınıza ilişkin değerlendirmede bulunmak amacıyla işlenebilecektir. Kişisel verilerinizin ne şekilde işlenebileceği ve kişisel verilerinize ilişkin haklarınız hakkında detaylı bilgi için: https://www.iksv.org/tr/footer-menu/kisisel-verilerin-korunmasi-ve-islenmesi-politikasi
*
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service