Spotřebitelské street law - Brno podzim 2018
Už poosmé a letos už naposledy naposledy máte možnost účastnit se zajímavého praktického kurzu realizovaného prostřednictvím projektu Streetlaw, tj. výukou spotřebitelského práva na středních školách. A tím si splnit jednu z povinných praxí. Tento projekt zajišťuje ve spolupráci s fakultou největší česká spotřebitelská organizace dTest, o.p.s.

CO TO JE STREET LAW? CO VÁM TO PŘINESE?

Nejlépe se člověk učí, když sám učí někoho jiného. V projektu Streetlaw se učíte tím, že sami vyučujete právo na středních školách. Nejprve získáte znalosti o spotřebitelském právu, pak se naučíte, jak tyto znalosti předat studentům na střední škole, následně si vyzkoušíte před ostatními kolegy odučit ukázkovou hodinu a konečně vyrazíte „do terénu“ učit do škol v Jihomoravském kraji nebo kde si sami vyberete. Na závěr to společně vše zreflektujeme.

JAK TO KONKRÉTNĚ PROBÍHÁ?

V rámci projektu Streetlaw absolvujete 4 seminářové dny v brněnské kanceláři dTestu (Veveří 6), kde získáte teoretické poznatky a množství podkladů z oblasti spotřebitelského práva a základů spotřebitelské gramotnosti, dozvíte se, jak tato témata učit na střední škole a připravíte si vzorovou hodinu pro výuku, na kterou dostanete zpětnou vazbu od kolegů a lektorů. Podmínkou je absolvovat všechny semináře celé a to včetně závěrečného vyhodnocení, hodiny nelze nahrazovat.

Přímo na středních školách je třeba pro úspěšné absolvování projektu odučit osm hodin (tedy 8 x 45 minut, často se budou spojovat na dvouhodinovky). Výuka bude probíhat na středních školách převážně v Jihomoravském kraji, případně si student může domluvit přednášku z vlastní iniciativy jinde. Cestovní náklady (autobus, vlak) budou proplaceny. Kontakty na střední školy, kam můžete jít učit, zajišťuje dTest. Současně si můžete vybrat sami, kam půjdete učit.

Potvrzení o praxi dostanete při splnění podmínek na poslední hodině, nezapomeňte si praxi zaregistrovat v informačním systému.

Termíny:

• Čtvrtek 11. 10. 12:00 - 14:00 - úvod
• Pondělí 15. 10. 9:00 - 15:00 - pedagogika
•. Čtvrtek 25. 10. 9:00 - 17:00 spotřebitel
• Pondělí 5. 11. 12:00 - 16:00 - vzorové hodiny
• leden- vyhodnocení (2,5 hodiny, termín si domluvíme během prosince)

Realizace výuky na školách - říjen- leden 2018.

Těšíme se na vás!

Simona Trávníčková
Miloš Borovička

P.S. - přihlášky potvrzujeme s malým odstupem, takže neděste se, když vám hned nepřijde potvrzení ;)
Kdyby něco napište - borovicka@dtest.cz ;)
Příjmení
Your answer
Jméno
Your answer
UČO
Your answer
Ročník studia
e-mail
Your answer
telefon
Your answer
proč se chcete zúčastnit Street law
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of ELSA Czech Republic. Report Abuse - Terms of Service