יָפָה וְתַמָּה: תיקון ליל שבועות המסורתי עם ישיבה מזרחית

מסורת מתוקה בידינו מדורי דורות, להתכנס בליל שבועות, ליל החופה של עם ישראל (הכלה) עם הקב"ה, ולִשְׂמֹחַ עִמָּהּ בְּתִקּוּנֶיהָ שֶׁהִיא מִתְתַּקֶּנֶת - לַעֲסֹק בַּתּוֹרָה, מִתּוֹרָה לִנְבִיאִים, וּמִנְּבִיאִים לִכְתוּבִים, וּבִדְרָשׁוֹת הַפְּסוּקִים וּבְסוֹדוֹת הַחָכְמָה.

בליל שבועות הבא עלינו לטובה נתכנס חברות וחברים, בני היכל הכלה (שנזכה!), לשמוח בתורה ולהתקשט בה, על סדר התיקון המסורתי שמיוחס לאר"י הקדוש. סביב שולחן גדול מלא במגדנות וכל טוב, עמוס חומשים, נביאים, משניות וספרי זוהר, נתכנס לקרוא יחד את נוסח התיקון, לשורר פיוטים ולשמוח בתורה היפה והתמה שקיבלנו בירושה.

המפגש יתארח באכנסיה המכובדת "באב אל-ימן" אשר ברחוב עזה 29, בנדיבות ליבו של בעל הבית יונתן ודעי היקר נ"י, ולפניו תתקיים ארוחת חג של החבורה (כל אחד מביא איתו איזה מטעם מסוג חלבי/פרווה, מה שמכונה בלעז פוטלו"ק). ניתן להגיע לשני החלקים או רק לתיקון עצמו.

20:30 סעודה
22:30 תחילת התיקון

המפגש יתקיים בכפוף להנחיות פיקוד העורף והמשטרה, בכפוף להגדרות התו הסגול.
למען הסר ספק: האירוע שומר הלכה.

בשיתוף רשות הצעירים בעיריית ירושלים. האירוע הוא חלק מפרויקט ברוטינה - סדרת אירועי תרבות ורוח קטנים, סדרתיים וייחודיים המייצרים סצנה תרבותית ירושלמית חדשה במגוון תחומי תוכן.

וְאֵלֶּה נִקְרָאִים בְּנֵי הַחֻפָּה. וְכֵיוָן שֶׁנִּכְנֶסֶת לַחֻפָּה, הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא שׁוֹאֵל עֲלֵיהֶם וּמְבָרֵךְ אוֹתָם, וּמְעַטֵּר אוֹתָם בַּעֲטֶרֶת הַכַּלָּה. אַשְׁרֵי חֶלְקָם.
שם פרטי *
שם משפחה *
מייל *
טלפון (לעדכונים אם משהו ישתנה)
אני אשמח להצטרף גם לארוחה *
אגיע לארוחה ואביא איתי.... (הארוחה כשרה חלבית/פרווה. אם אין באפשרותכם לבשל במטבח כשר אנא רכשו מוצר סגור)
אשמח לעזור ב...
פיוט שבועות האהוב עליי...
הערות? שאלות? מחשבות?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy