Program "Rodzinne Weekendy na Sportowo" - ankieta dla nauczycieli i rodziców | Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk
Szanowni Nauczyciele, drodzy Rodzice

Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk zamierza wyjść z propozycją stworzenia programu "Rodzinnych Weekendów na Sportowo" - cyklicznych spotkań warsztatowych skierowanych do dzieci i ich rodziców, odbywających się weekendowo w lokalnych szkołach.

Celem takich spotkań byłaby integracja społeczności lokalnej, aktywizacja rodzin, ale także edukacja rodziców i dzieci w zakresie szeroko pojętej aktywności fizycznej oraz tematów z nią związanych.

Spotkania miałyby odbywać się cyklicznie, weekendowo (1 sobota w miesiącu) oraz miałyby formę warsztatową, w której to rodzice i dzieci przez 80% czasu trwania warsztatu będą osobiście zaangażowani w przeprowadzane aktywności.

Każde spotkanie dzieliłoby się na dwa moduły: moduł teoretyczny oraz moduł praktyczny, każdy trwający po około 60-90 minut.

Moduł teoretyczny opierałby się na warsztatach prowadzonych przez np.: psychologa sportu, dietetyka sportowego, fizjoterapeutę bądź innego specjalistę z zakresu edukacji sportowej lub zdrowotnej. Każde spotkanie miałoby inny temat przewodni.

Moduł praktyczny to głównie forma zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego aktywności, w których udział mogą brać całe rodziny, bez względu na wiek, poziom sprawności czy liczebność. Celem modułu praktycznego, oprócz integracji (zarówno między- jak i wewnątrz-rodzinnej) i aktywizacji, byłoby także wyposażenie rodzin w pomysły aktywnego wspólnego spędzania czasu.

Poniższa ankieta ma nam pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, czy istnieje wśród nauczycieli i/lub rodziców potrzeba stworzenia programu takich spotkań, a jeśli tak, to jakie problemy powinny być rozwiązane dzięki realizacji takiego programu.

Program w założeniu miałby być skierowany do trzech grup odbiorców:
- rodziców z dziećmi w wieku 6-9 lat
- rodziców z dziećmi w wieku 10-14 lat
- rodziców z dziećmi w wieku 15-19 lat

Jako że to właśnie Wy, nauczyciele i rodzice wychowujecie dzieci, to też Wy najlepiej znacie ich oraz swoje potrzeby. Dlatego właśnie do Was zwracamy się z prośbą o pomoc w skonkretyzowaniu tych potrzeb, poprzez odpowiedź na pytania zawarte w poniższej ankiecie.

Prosimy o poświęcenie dosłownie kilku minut na zaproponowanie przemyślanych przez Was propozycji. Chcemy tworzyć te i inne projekty właśnie dla Was, nie dla siebie, stąd też nie sugerujemy żadnych przykładowych tematów ani rozwiązań. Chcemy, aby były to Wasze pomysły, wynikające z faktycznych potrzeb i zainteresowań.

Kwestionariusz jest anonimowy.

Ogromnie dziękujemy za czas poświęcony na wypełnienie ankiety i za każdą przesłaną odpowiedź.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Płeć *
Wiek
Clear selection
Jestem: *
Required
Na co dzień pracuję z: *
Required
Czy uważasz, że program Rodzinnych Weekendów na Sportowo jest zasadny i przyniesie korzyści rodzicom, dzieciom bądź nauczycielom? *
Czy byłbyś zainteresowany udziałem w spotkaniach "Rodzinnych Weekendów na Sportowo", gdyby te odbywały się w Twojej  szkole lub okolicy? *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy