PBST 2018 - PBIC Sezonu - Arena Başvuru Formu

Bilgilendirme:
- Kayıtlar 29 Ağustos 2018, Çarşamba günü saat 18:00'da sonlanacaktır.
- PBST 2018 - PBIC Sezonu Rekabet Arenası 4. Turnuva 1. Tur maçları 01 Eylül 2018, Cumartesi Günü oynanacaktır.
- Arena 4. Turnuvada dereceye giren takımlar Arena Final'ine katılmaya hak kazanır ve ekstra ödül kazanma şansı elde eder.
- Turnuva katılım ödülü, atanan maçlarına katılım gösteren takımların tüm oyuncuları:

* AUG A3 PBST-ES
* OA-93 PBST-ES
* Tactilite T2 PBST-ES
* Tec9 PBST-ES
* Güçlendirilmiş Kurşun Geçirmez Yelek (10% Savunma)

Bu silahlardan ve üründen 3'er günlük kazanır.

Önemli detaylar:
1- Arena turnuva serisi, PBST 2018 - PBIC Sezonu çerçevesinde düzenlenen tüm kullanıcılara açık bir turnuvadır.
2- Birden fazla aynı takım adı ile atılan kayıtlarda en son atılan kayıt geçerli sayılır. Takım kayıtlarında değişiklik yapmak isteyen takım kaptanlarının yeni kayıt atmak yerine, daha önce attıkları kayıt formunu düzeltmeleri tavsiye edilir. (bkz Madde #4)
3- Eğer aynı takım veya klan adı ile birden fazla kadro kayıt ettirilmek isteniyorsa, takım adı sonuna adını değiştirecek bir ekleme yapılması mecburidir. (örn: Avengers, Avengers-2 ya da Avengers-TR, Avengers-AZE)
4- Kayıt süreci boyunca atılan takım kayıtlarında, ilk 128 geçerli takım kaydı içerisinde yer alan kayıtlar turnuvaya dahil edilecektir. Bu 128 takım kaydının tamamlanmasının ardından gelen kayıtlar işleme alınmayacaktır.
5- Takımdaki oyuncuların oyun içerisinde PBST Sunucusuna giriş yapabilmesi için, oyun karakterlerinin en az Seviye 10 (Başçavuş 3. Kademe) olması gerekmektedir. Takımlar kadrolarını kaydederken bu detayı göz önünde bulundurmalıdırlar. Takım oyuncuları bu seviyenin altında olan kayıtlar, turnuvaya kabul edilmez.
6- Bu açık eleme turnuvasında dereceye giremeyerek elenen takımlar, takip eden bir sonraki açık eleme turnuvasına kayıt gönderebilirler ve yeniden şanslarını deneyebilirler.

Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar:

1) Genel Kurallar
- Takımlar belirttikleri kadroyu, kayıt sonrası değiştirmekte özgürdürler. Fakat bu değişiklikler transfer formu üzerinden yapılmadığı takdirde kabul edilmeyecektir.
- Karşılaşma tablosu ve maç saatleri kayıtların tamamlanmasının ardından Point Blank Espor (www.facebook.com/pbespor) sayfasından ve esports.tamgame.com resmi web sayfasından turnuva oyuncularının bilgisine sunulacaktır.
- Maçlar 5v5 ve Patlatma Oyun Modu üzerinden oynanır. Takımlar maça daha az veya daha fazla oyuncu ile başlayamazlar.
- Maç içerisinde bulunan tüm takım oyuncuları aynı Klan içerisinde bulunması gerekmektedir.
- Maça dahil olan takımın, oyun içerisinde klan adının da takım adı ile aynı olması gerekmektedir.
- PBST organizasyonu sırasında, hakemler/yöneticiler takımların olumsuz davranışlarında, takımları liglerden diskalifiye ve men etme hakkına sahiptir.
- PBST Fikstürü haftalık turnuvalar başlamadan önce belirlenmiş olup, maçları erteleme hakkı sadece "TAM Game Espor" ekibine aittir.

2) Maç Kuralları
- Her takım mücadeleye 5 kişi olarak çıkmak zorundadır. Maç iki takım da 5 oyuncuyu tamamlamadan başlamaz. Maç başlamasının ardından, takımlarda olağandışı bir problem sonrası eksik kalma durumunda takım maça 4 veya daha az kişi ile devam edebilir.
- Maç süresince oda başkanlığı belirlenen "yetkili" kişi de olmak zorundadır.
- Takımlar, maç başlama saatinden 30 dakika önce hazır durumda olmalıdır.
- Maçlar PBST Sunucusunda oynanacaktır.
- Barrett M82A1, WP Smoke, WP Smoke Plus, Sıhhiye Çantası, Çikolata bombası ve patlayıcı bomba atarlı silahların kullanımı organizasyon boyunca yasaktır.

3) Bağlantı Kuralları
- Yapılan takım maçlarında; bir takımda bulunan katılımcının bağlantı ya da bilgisayar kaynaklı probleminden dolayı raund’un ilk 20 saniyesi içerisinde oyundan düşmesi durumunda, raund içerisinde herhangi bir ölüm/hasar olmadı ise raund başlamamış kabul edilip tekrardan başlatılır.
- Yapılan takım maçlarında; bir takımda bulunan katılımcının bağlantı ya da bilgisayar kaynaklı probleminden dolayı raund’un ilk 20 saniyesinden sonra düşmesi durumunda, oynanılan raund durmadan devam eder ve bir sonraki raund oyuncunun tekrar bağlanması için ara verilir.
- Her takımın, hazır olması ve bağlantı problemleriyle ilgili 1 maç boyunca toplam 10 dakika süresi vardır. Oyuncu düşmeleri ve maçın geç başlama saatleri buna dahildir. Bu konuda hakemler insiyatif kullanma hakkına sahiptir.
- Maç süresince aynı oyuncunun 2 veya daha fazla aynı nedenden düşmesi durumunda, organizasyon yetkilisi oyuncu değişikliği talep eder. Bu durumda oyuncu bağlantısını düzeltmediği taktirde maç 4v5 devam etmek zorundadır.
- Maç süresince oyuncunun, ping çizgisi en az "3" çizgi olarak belirlenmiştir, düşük bir durumda yetkili bağlantısını düzeltmesini isteyebilir veya takımdan oyuncu değiştirmesini isteyebilir. Anlık düşmeler bu duruma dahil değildir.

4) Ödül Dağılımı ve Dağıtımı
- PBST ödülleri sadece belirtilen "takım kaptanları" ile iletişime geçilerek yollanır.
- Takım kaptanlarının bu ödülü oyuncularla paylaşması kendi insiyatifindedir.
- Ödüllerin dağılımı hakkında, takım içinde yaşanılan problemler "Nfinity Games" şirketini ilgilendirmemektedir.
- Oyuncuların katılım ödüllerini alabilmeleri için Point Blank TAM oyununda geçerli, oyuna giriş ID'lerini harfiyen doğru bildirmeleri gerekmektedir. Yanlış belirtilen ID durumlarında TAM Game sorumluluk kabul etmez.

5) Diskalifiye Nedenleri
- Organizasyon süresince tüm illegal programlar ve oynayışa yardımcı olan programlar (makro, hile programı v.b) kullanılması yasak olup, tespit edildiğinde takımın tamamı diskalifiye edilir.
- Hile veya diskalifiye durumlarında oyuncunun kullandığı "karakter" değil, oyuncunun kendisi turnuvadan diskalifiye edilir, bu tarz durumlarda oyuncunun başka hesap ile giriş yapıp oynaması kural dışıdır. Buna müsade eden takımlar diskalifiye edilir ve takımın tüm oyuncuları turnuvadan men cezasına çarptırılır.
- PBST Sezonlarından diskalifiye edilen takımlar hiç bir şekilde kazandıkları "ödül" hakkını elde edemezler, bunun yanı sıra liglerdeki ceza-i sistem ve liglerden men durumu ile ilgili bilgilendirme, kural ihlalinin durumuna göre TAM Game tarafından belirlenir.
- PBST Turnuvalarına, her oyuncu sadece "1" takım ile katılabilir aksi taktirde katıldığı 2 takımda diskalifiye edilir. Bu kural tüm kategorilerde oynayan oyuncular için geçerlidir.

6) Transfer Kuralları
- PBST Rekabet Arenasında transfer sınırlaması yoktur.
- Takımlar turnuva boyunca, transfer sezonu beklemeden, oyuncu değişikliği yapabilirler.
- Bu oyuncu değişikliği sadece ve sadece resmi transfer formu doldurulduğu sürece geçerlidir.
- Transfer formu: bit.ly/R-A_Transfer
- Bu formda verilen bilgiler hatalı olduğu takdirde, transfer onaylanmaz
- Transferlerin takımların maçlarından en az 24 saat önce gönderilmesi zorunludur. Aksi takdirde transfer kabul edilmez
- Takımlar Üst Liglerde oynayan takımlardaki aktif oyuncuları direkt olarak transfer edemezler. Bu oyuncuların öncelikli olarak diğer takımlarından ayrıldıklarının bildirilmesi gerekmektedir.
- Takımların bu transferi bildirmeleri zorunludur.

TAM Game Espor Servisi

  This is a required question
  This is a required question
  Geçersiz bir e-posta adresi
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question