Žurnalistický workshop o hrách so Sector.sk
DEADLINE: 24. 11. 2020

Videohry sú dnes už každodennou súčasťou popkultúry a zároveň asi najdynamickejším médiom. Presiahli svoju tradičnú cieľovú skupinu a dostáva sa im priestor aj mimo herných médií. Skúmanie hier a písanie o nich je tak pravdepodobne vysneným zamestnaním pre mnohých. Možno ale nevedia, ako sa k takejto práci dostať, aké to má pravidlá a čo všetko sa vlastne za pojmom „herný novinár“ skrýva.

Úlohou aktuálneho workshopu je záujemcov zoznámiť s prácou herných novinárov, princípom autorského písania, prechodom od fanúšikovskej k profesionálnej žurnalistike, editovaním textu a aj súčasnou vydavateľskou praxou. Po stručnej (a veríme, že nielen poučnej, ale aj zábavnej prednáške) si sami vyskúšate tvorbu takéhoto obsahu. Workshopom vás budú sprevádzať redaktori Sector.sk, najväčšeieho herného portálu na Slovensku.

Juraj Malíček (doc. Mgr., PhD. 1974)
Prednáša teóriu populárnej kultúry, dejiny kinematografie a interpretáciu filmu na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Príležitostne publikuje, časopisecky, knižne aj online, pre Show Baláž Hubinák vysielanú na Rádiu FM pripravuje rubriku Hračičky FM, pre Rádio Slovensko pripravuje s Petrom Konečným reláciu Do kina. Rád nakupuje v papiernictve, zbiera akčné figúrky, LEGO, strelivo do zbraňových systémov Nerf a vo videohrách preferuje brokovnicu.

Matúš Štrba (Mgr. 1989)
Vyštudoval masmediálnu komunikáciu a aj napriek tomu, že sa na škole zameriaval na film, nakoniec skončil na plný úväzok ako redaktor herného webu. Hrám sa ale venuje od malička, rukami mu prešli nielen myšky a klávesnice, ale aj gamepady mnohých konzol od prvej generácie až po tú najnovšiu, ktorá sa na pulty obchodov dostáva len v týchto dňoch. Profesionálne o hrách publikuje od roku 2007 a za tú dobu má na konte nielen zhruba 900 recenzií, ale aj rozhovory s legendami herného biznisu, ako sú John Romero, Yoshinori Ono, Jane Jensen, Jonathan Blow, J Allard a mnohí ďalší.
Meno *
Email *
Napíšte nám čo vás najviac na hernej žurnalistike zaujíma a čo by ste si chceli počas workshopu vyskúšať. *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy