Rejestracja na zajęcia w roku 2018/2019: ShimSham - warszawski swing
Ogromnie się cieszymy, że chcesz tańczyć z nami swinga!
W tym semestrze będziemy uczyć 5 tańców, które podbiły parkiety i serca tancerzy.
Jeśli masz ochotę zarejestrować się na więcej niż jeden kurs, to zapraszamy do wypełnienia rejestracji osobno do każdego z nich. Drugi i kolejny kurs kosztuje u nas 50% ceny.
Zapraszamy do rejestracji! Poniżej umieściliśmy opis tańców, których uczymy. Na drugiej stronie rejestracji znajdziesz opisy poziomów, grafik i lokalizacje, a trzecia strona zawiera regulamin. Po wysłaniu formularza daj nam trochę czasu na odpowiedź! Każdą rejestrację rozpatrujemy indywidualnie. Pierwszeństwo w przyjęciu na zajęcia w parach mają osoby rejestrujące się z partnerem/partnerką.

Który taniec wybierasz?

Lindy Hop
To jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki szacuje się na lata 20. i 30. XX wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich, w nowojorskim Harlemie i jest ściśle powiązany z Charlestonem, Jitterbugiem, Balboa czy tzw. Vintage Jazzem. Jego główną zaletą jest socjalny charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

Balboa
W latach 20. i 30. na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych jazzmeni grali szybko, a chętnych do tańca było wielu. Sale balowe pękały w szwach, a tancerze przebierali nogami od zmierzchu do świtu. Nie ma tempa zawrotnego – jest tempo do Balboa. Nie ma za mało miejsca na parkiecie – jest miejsce na Balboa.
Jeżeli chcesz poznać nowe połączenia, zgłębiać tajniki subtelności prowadzenia i podążania lub po prostu poszerzyć swoje horyzonty taneczne – to jest taniec dla ciebie.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

Solo Charleston
To doskonałe miejsce do pracy nad techniką swojego ruchu, a także kopalnia jazzowych wariacji. Będzie dużo o muzykalności i kreowaniu własnego stylu tańca, a z miesiąca na miesiąc poziom trudności wprowadzanych figur będzie wzrastać, tak by finalnie każdy czuł się w pełni wyposażonym, samodzielnym tancerzem, gotowym do podboju sceny.

Trickeration
Trickeration to pełna wyzwań rytmicznych choreografia Solo Jazz. Została stworzona przez Normę Miller - królową swingu na przełomie lat 30. i 40. na bazie układów Chorus Lines, czyli grup choreograficznych działających przy Apollo Theater. Tancerki co tydzień tworzyły pokaz do utworu granego przez nowy zespół. Kiedy Chorus Lines zostały rozwiązane Norma nie chciała, by ich dorobek został zapomniany i stworzyła choreografię Trickeration bazując na licznych jazzowych układach, które poznała wcześniej. W kolejnych latach Trickeration stało się układem używanym podczas przesłuchań do jej tanecznej trupy, a także bazą kolejnych pokazów. Jak sama nazwa podpowiada, choreografia ta jest pełna podchwytliwych fragmentów. Poznanie jej pomaga zrozumieć muzykę i ruch. Podczas trzech miesięcy zajęć skupimy się na rytmice, ruchu, historii i Trickeration.

West Coast Swing
Taniec w parach, który powstał w USA. Jego historia sięga lat pięćdziesiątych XX-tego wieku. Wywodzi się on z Lindy Hopa, jego korzenie sięgają swinga, jazzu i bluesa. WCS to ciągle rozwijający się styl, który może być tańczony do większości muzyki słyszanej w radiu. Taniec ten to oparta na kilku podstawowych krokach i dużym polu do improwizacji w rytmie muzyki rozmowa pomiędzy partnerami.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

Rock'n'Roll
Powstał w USA w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku, a jego prekursorami byli Elvis Presley, Bo Diddley, Ritchie Valens, Chuck Berry, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins, Buddy Holly i Eddie Cochran.Gdy pojawił się w połowie lat 50 w USA, wywołał oburzenie wśród dorosłych, ale wśród ich dzieci zapanowała moda na Rock’n’Roll. Starsze pokolenie uznało tę muzykę za diabelską – nie puszczano jej w radiu, nie pojawiała się na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie partnerki, owijanie jej wokół tułowia uznano za niezgodne z panującymi obyczajami.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

Email address *
Imię *
Your answer
Nazwisko *
Your answer
Numer telefonu *
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google.