Bağ Bozumu
Tarihler: 16-19 Eylül
Yer: Koan Akademi/Kapadokya Cami Kebir Mh. Hastahane Cd. No:10 Özkonak Kasabası Avanos/NEVŞEHİR
İletişim: info@koanakademi.com  /  0532 671 86 61
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Bağ Bozumu'nda Neler Var?
Mevsimin dönmeye başladığı bugünlerde akşamların serinliği Kapadokya'da kış için hazırlıkların başlamasına işaret ediyor. Bahçeler en bereketli günlerini yaşarken yavaş yavaş bu muazzam lezzetleri kış için saklamak ve toprağın bereketinden o uyurken bile faydalanmaya devam etmenin tam zamanı. Biz domates soslarımızı, tarhanalarımızı ve her çeşit sebze kuruları ve meyve reçellerimizi hazırlamaya başladık bile. Siz de bize katılmak ve birlikte pekmez ve domates sosu hazırlayıp evinize de ellerinizle yaptığınız kışlıklarınızı götürüp kış boyu afiyetle tüketmek isterseniz bekleriz.

Bağ Bozumu programı boyunca sizlerle ilk önce bağından emir üzümlerini keseceğiz. Kişi başı 2 kasa üzüm kesmeniz durumunda birlikte kaynatacağımız kazanlardan payınıza ortalama 3 litre pekmez düşeceğini hesap ediyoruz. Elbette üzümün verimine ve pekmezin kıvamına göre değişkenlik gösterebilir. Ardından komşu köy Ayhan'dan temin edeceğimiz organik domateslerle sos hazırlayıp kavanozlayacağız. Hazır tandırda ateş yanmışken akşamdan köze koyacağımız çömleklerde ertesi gün sizlere ikram edeceğimiz leziz öğle yemeğimiz pişecek. Tandırın üstünde domates/şıra kaynarken altında mısır patlatmak, köze patates gömmek, kazanları indirip kalan ateşte patlıcan közlemek ve daha başka canımız ne isterse pişirmek ve afiyetle yemek de keyif alacağımız ve çok lezzetli diğer hazırlıklarımız olacak. Son olarak Kapadokya'ya gelmişken biraz da büyülü vadilerinde kaybolmak güzel olur diye düşündük ve bir de vadi yürüyüşü ekledik programımıza.

Önemli Notlar
İçerisinde yaşadığımız pandemi koşulları nedeniyle program öncesi sizi bazı konularda bilgilendirmek isteriz. Koan Akademi bütün imkânlarını pandemi şartlarına uygun olarak bizler ile paylaşıyor. Bütün başvuruların HES kodu eşliğinde yapılacağını hatırlatmak isteriz. Bu formda bizimle paylaşacağınız HES kodunuzu siz Koan Akademi'ye gelmeden kontrol edip "riskli" olmanız durumunda programa katılımınızın mümkün olmayacağını hatırlatmak isteriz. Ayrıca programa gelecek her bir katılımcı kişisel hijyen ve mesafe kurallarına uyacağını beyan etmiş ve kişisel sorumlulukları kabul etmiş sayılır.

Koan Akademi program sürecince bütün konaklama birimlerini yalnızca bizler için açıyor olacak. Pandemi koşulları nedeni ile 2 ve 3 kişi kapasiteli odalar tek kişilik olarak siz katılımcılara Koan Akademi tarafından temin edilecektir. Bu nedenle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak Koan Akademi’de konaklayarak bir araya gelebileceğimiz tek kişilik odalarda 18 kişilik kontenjanımız mevcut. (Bir yakınınız ile odayı paylaşmak istemeniz durumunda organizasyonu bilgilendirmeniz yeterli.) Bahçede kendi çadırınızda konaklamak isterseniz 18 kişiye ek 12 kişilik kontenjan açıkacaktır.

Her bir konaklama biriminin kendi duş, wc ve bahçe ile doğrudan iletişim kuran minik balkonlarının bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Birimler atölye öncesi hijyen kurallarına uygun olarak temizlenip havalandırılıp siz katılımcılarımızın kullanımına sunulacaktır.
Ücretler
Bağ bozumu programı süresince kullanacağımız gıda ve ekipman masrafları ile konaklama, yeme/içme bedelleri dahil programın toplam ücreti:

- Koan Akademi odalarında 1 kişi konaklama ile 1100 TL
- Koan Akademi odalarında 2 kişi konaklama ile 1900 TL
- Koan Akademi odalarında 3 kişi konaklama ile 2700 TL
- Kendi çadırında 1 kişi konaklama ile 800 TL
- Kendi çadırında 2 kişi konaklama ile 1600 TL
Kesin Kayıt ve Ödeme
Bağ bozumu programına katılmak için yapmanız gerekenler Koan Akademi web sayfasındaki Kayıt Formu'nu doldurmak. Formu doldurmanızın ardından 10 Eylül tarihinde sizlerle mail veya mesaj yoluyla ödeme bilgilerini paylaşacağız. 13 Eylül tarihine kadar ödemelerini gerçekleştiren ve ödeme dekontlarını info@koanakademi.com adresine gönderen katılımcıların kayıtları tamamlanmış olacak. Ödemenin gerçekleşmemesi durumunda yedek katılımcılara hak verilecektir.
İsim *
Programa birlikte katılacağınız ve odanızı/çadırınızı paylaşacağınız kişi(ler) varsa onların da ismini yazınız.
Email *
Telefon Numarası *
HES Kodu *
Programa birlikte katılacağınız ve odanızı/çadırınızı paylaşacağınız kişi(ler) varsa onların da HES kodlarını yazınız.
Hangi şehirden katılıyorsun? *
Koan Akademi'ye nasıl geleceksin? *
Transfer ihtiyacın varsa Koan Akademi'ye en yakın ulaşabileceğin yer ve orada olacağın saati belirtir misin?
Özel yemek tercihleri *
Konaklama tercihi *
Eklemek istedikleriniz...
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of koanakademi. Report Abuse