Wielka Wyprawa PTMA - Teneryfa 2019
BRAK MIEJSC - LISTA ZAMKNIĘTA

W dniach od 28 maja do 5 czerwca 2019 roku odbędzie się kolejna Wielka Wyprawa Astronomiczna pod patronatem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Po raz kolejny udajemy się na Wyspy Kanaryjskie, gdzie na największej wyspie - Teneryfie - na wysokości ponad 2000 metrów będziemy obserwować i fotografować niebo. Tym razem mając już duże doświadczenie z poprzednich wypraw, realizujemy najbardziej aktywny plan astronomiczny. Inaczej niż do tej pory to bywało, wygląda zakwaterowanie. Pierwsze 7 dni (6 nocy) spędzamy w malowniczym Puerto de Santiago w hotelu El Marques Palace. Na ostatnią noc przenosimy się do centrum wyspy, do luksusowego hotelu Parador de Cañadas del Teide.

W zasadzie na Teneryfie w okresie drugiej części wiosny nie musimy obawiać się o pogodę. Miejscowości położone przy brzegu często toną w chmurach, jednakże my pokonując ponad 2 km w górę wznosimy się nad partię chmur niskich, które sięgają na ogół wysokości 1700-1900 metrów n.p.m.

Koszty wyjazdu
Koszt wyjazdu wynosi 1.499 zł. / osobę
w cenie tej zawarto:
➔ zakwaterowanie w dwóch hotelach (7 noclegów);
➔ wynajem samochodu osobowego typu SUV - minimum Renault Captur;
➔ zezwoleń i wynajem sprzętu astronomicznego;
➔ zabezpieczenie medyczne (w pełni wyposażona apteczka);
➔ ubezpieczenie Koszty leczenia i assistance na kwotę 45 000 PLN (10.000 EUR)., ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) na kwotę 15 000 PLN., bagaż 1 000 PLN.
Cena nie zawiera:
➔ biletu lotniczego na trasie Katowice-Teneryfa-Katowice. (Istnieje możliwość zorganizowania wylotu z dowolnego miejsca na świecie. Warunkiem jest jednak dopasowanie się do dat i godzin przylotu i odlotu głównej grupy;
➔ ubezpieczenie samochodu (płatne na miejscu przy wynajmie) - ok. 100 zł./osoba;
➔ wyżywienia, paliwa, parkingów i własnych wydatków.

Jest to wyjazd prywatny.

Zadatek
Aby dokonać rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz dostępny na stronie WWW, a następnie dokonać wpłaty zadatku w wysokości 499 zł./osobę na konto:
Marek Substyk, ul. Karola Miarki 15a/6, 41-500 Chorzów
CityHandlowy: 16 1030 0019 0109 8518 0293 4184
w tytule pisząc “Teneryfa 2019”, w terminie 3 dni roboczych od momentu dokonania zgłoszenia
Pozostałą opłatę w wysokości 1000 zł. należy wpłacić na to samo konto do 31 marca 2019 roku.
Jeśli jest już po 1 kwietnia 2019 należy dokonać wpłaty całości kwoty w wysokości 1.499 zł.
W przypadku rezygnacji kwota zadatku nie podlega zwrotowi, chyba, że uczestnik sam znajdzie
za siebie zastępstwo. Przepisanie rezerwacji lotniczej w WizzAir na inną osobę związane jest zawsze z poniesieniem opłaty w wysokości 200 zł.
W przypadku odmowy rezerwacji ze strony organizatora, wpłacony zadatek zostaje zwrócony na konto, z jakiego otrzymaliśmy przelew, w ciągu 3 dni.

Uwaga: Wejście nocne na teren obserwatorium wyłącznie po otrzymaniu zgody. W innym przypadku, wyjazd na punkt astrofotograficzny.

UWAGA: Formularz należy wypełnić dla każdej osoby indywidualnie.

W Wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby dorosłe (urodzone przed 29 maja 2001) oraz dzieci w przypadku wyjazdu z pełnoletnim opiekunem.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy