Wstępne konsultacje dla inwestycji pn.: "Budowa łącznika drogowego pomiędzy Drogą Krajową nr 94 a Euroterminalem i stacją PKP LHS w Sławkowie dla rozwoju transportu intermodalnego"
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *

Szanowni Państwo!

Przed kilkoma tygodniami pozyskaliśmy rekordową w historii Sławkowa kwotę 250 mln złotych na budowę łącznika drogowego pomiędzy Drogą Krajową nr 94 a terminalami przeładunkowymi – Euroterminalem Sławków na Grońcu i stacją PKP LHS na Dębowej Górze. Pozyskane środki pochodzą z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Inwestycja ta z jednej strony pozwoli rozwiązać jeden z najpoważniejszych problemów mieszkańców Sławkowa związany z samochodami ciężarowymi, przemierzającymi od wielu lat wąskie ulice miasta do obu terminali. Z drugiej strony realizacja inwestycji pozwoli na przyśpieszenie rozwoju gospodarczego Sławkowa.

W chwili obecnej Urząd Miasta prowadzi działania związane z zamówieniem usługi pierwszych, wstępnych prac projektowych. Prace te będą realizowane w pierwszej połowie 2023 roku przez wyłonioną przez UM Sławków firmę zewnętrzną.  W ich trakcie przeprowadzone będą wszystkie niezbędne analizy oraz konsultacje. Zostanie wtedy ustalony ostatecznie szczegółowy przebieg nowego układu drogowego według planu przedstawionego poniżej na mapie.

Pod koniec 2023 roku zostanie przeprowadzone postępowanie przetargowe, którego celem będzie wybór głównego wykonawcy prac projektowych i budowlanych. Lata 2024-2025 upłyną na pracach związanych ze szczegółowym projektowaniem i uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń administracyjnych. W latach 2026-2027 planowane jest przeprowadzenie prac budowlanych.

W ramach inwestycji planuje się budowę na terenie Sławkowa układu drogowego jednojezdniowego z dwoma pasami ruchu dla połączenia Drogi Krajowej nr 94 z Euroterminalem i dojazdem do stacji PKP LHS Sławków. Konieczna będzie budowa węzła na DK94 oraz czterech obiektów inżynierskich dla przejścia nowej drogi przez istniejące linie kolejowe. Dodatkowo powstaną niezbędne skrzyżowania łącznika z istniejącymi drogami. W ramach inwestycji zostaną także przebudowane dwa istniejące już odcinki dróg tj. droga dojazdowa do bramy głównej Euroterminala na ul. Groniec i ul. Szerokotorowa prowadząca do stacji PKP LHS. Zaplanowane będą także inne niezbędne elementy infrastruktury drogowej, pieszej, rowerowej, odwodnienie, oświetlenie, urządzenia ochrony środowiska.

Ostateczny zakres inwestycji będzie uzależniony od ofert cenowych przedstawionych w przetargu przez zainteresowanych wykonawców.

Serdecznie zachęcam Państwa do zgłaszania swoich uwag i spostrzeżeń odnośnie inwestycji.

Czeka nas realizacja skomplikowanego i kilkuetapowego przedsięwzięcia. Jestem jednak przekonany, że wraz z moim zespołem i pozyskanymi przeze mnie ważnymi partnerami zrealizujemy tą strategiczną inwestycję dla rozwoju Sławkowa.

Z wyrazami szacunku

Rafał Adamczyk

Burmistrz Miasta Sławkowa


Data opublikowania formularza:
18 listopada 2022 roku

Zgłaszane uwagi do koncepcji inwestycji
Imię i nazwisko osoby wypełniającej formularz
Miejsce zamieszkania
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy