Kod dostępu. Rozmowy o kulturze, która nie wyklucza.
konferencja o)przyszłości
Kod dostępu. Rozmowy o kulturze, która nie wyklucza to interdyscyplinarna konferencja dotycząca przyszłości kultury. Jest to również podsumowanie 9-letniego projektu społeczno-edukacyjnego 5 zmysłów, którego głównym zadaniem jest szerzenie dostępu do wydarzeń kulturalnych wśród osób z niepełnosprawnościami. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych, niezależnych artystów i działaczy społecznych zaangażowanych w pracę na rzecz inkluzji społecznej. Prelegenci (wśród nich także osoby z niepełnosprawnościami) wezmą udział w trzech panelach dyskusyjnych, w których podzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Panele będą dotyczyły projektowania oferty kulturalnej dostępnej dla wszystkich odbiorców oraz obecności osób z niepełnosprawnościami w sferze społecznej i artystycznej.

Głównym założeniem konferencji jest stworzenie wielkopolskiej platformy konsultacyjnej, która wpłynie na komunikację pomiędzy podmiotami, będzie pomocna w znalezieniu rozwiązań bieżących problemów, a także pozyskania partnerów i specjalistów do realizacji wydarzeń (np. w dziedzinie audiodeskrypcji, tłumaczeń na PJM). Wspólnie będziemy dyskutować o przyszłości edukacji kulturalnej i społecznej. Poruszymy tematy niwelowania barier komunikacyjnych, infrastrukturalnych, ekonomicznych i społecznych, zastanowimy się nad rolą instytucji kultury w kształtowaniu społecznej wrażliwości, wreszcie – zainspirujemy do tworzenia zaangażowanych działań, które są kluczem do walki z dyskryminacją.


Dokładny program wydarzenia zostanie opublikowany na stronie www.5zmyslow.pl 31 października 2019 r.

Współorganizatorem konferencji jest Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Wojewody Wielkopolskiego, Miasta Poznania, Powiatu Poznańskiego oraz Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
dla kogo?
Do udziału w konferencji zapraszamy pracowników instytucji i organizacji kultury, członków samorządów terytorialnych, instruktorów placówek terapii zajęciowej, osoby z niepełnosprawnościami, artystów, oraz wszystkich innych zainteresowanych.

Konferencja Kod dostępu ma zasięg wojewódzki i ogólnopolski. Chcielibyśmy zgromadzić jak największą liczbę przedstawicieli poznańskich i wielkopolskich podmiotów zajmujących się kulturą i edukacją, aby wspólnie wypracować długofalowe rozwiązania przeciwdziałające kulturalnemu wykluczeniu. Projektując ofertę kulturalną i edukacyjną powinniśmy dbać o podmiotowość wszystkich jej odbiorców. Dlatego tak istotna jest wiedza na temat różnych rodzajów niepełnosprawności i związanych z nimi potrzeb.
informacje praktyczne
data: 25 listopada 2019 r.
godzina: 10.00-17.00 (z przerwami )
miejsce: Sala Wielka Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
adres: ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W przypadku pytań bądź wątpliwości zachęcamy do kontaktu : zuzanna@5zmyslow.pl
o projekcie 5 zmysłów
Projekt 5 zmysłów dedykowany osobom z niepełnosprawnościami, gości w Wielkopolsce od dziewięciu lat. Co roku w trzydziestu miejscowościach na terenie całego województwa odbywa się ponad 600 godzin warsztatów, których głównym zadaniem jest szerzenie dostępu do wydarzeń kulturalnych. Zaproszeni przez nas artyści prowadzą zajęcia dotyczące m.in. takich dziedzin jak: fotografia, film, reportaż, muzyka i teatr. Podczas warsztatów starają się rozmawiać z uczestnikami na ważne i aktualne tematy, rozbudzają w nich pasję i ciekawość, dzieląc się swoim doświadczeniem. Organizatorem projektu 5 zmysłów jest Stowarzyszenie Edukacyjne MCA.
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service