Rejestracja na zajęcia w sezonie 2019/2020: ShimSham - warszawski swing
Ogromnie się cieszymy, że chcesz tańczyć z nami swinga!
W tym semestrze będziemy uczyć 5 tańców, które podbiły parkiety i serca tancerzy.
Jeśli masz ochotę zarejestrować się na więcej niż jeden kurs, to zapraszamy do wypełnienia rejestracji osobno do każdego z nich. Drugi i kolejny kurs kosztuje u nas 50% ceny.
Zapraszamy do rejestracji! Poniżej umieściliśmy opis tańców, których uczymy. Na drugiej stronie rejestracji znajdziesz opisy poziomów, grafik i lokalizacje, a trzecia strona zawiera regulamin. Po wysłaniu formularza daj nam trochę czasu na odpowiedź! Każdą rejestrację rozpatrujemy indywidualnie. Pierwszeństwo w przyjęciu na zajęcia w parach mają osoby rejestrujące się z partnerem/partnerką.

Który taniec wybierasz?

Lindy Hop
To jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki szacuje się na lata 20. i 30. XX wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich, w nowojorskim Harlemie i jest ściśle powiązany z Charlestonem, Jitterbugiem, Balboa czy tzw. Vintage Jazzem. Jego główną zaletą jest socjalny charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

Balboa
W latach 20. i 30. na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych jazzmeni grali szybko, a chętnych do tańca było wielu. Sale balowe pękały w szwach, a tancerze przebierali nogami od zmierzchu do świtu. Nie ma tempa zawrotnego – jest tempo do Balboa. Nie ma za mało miejsca na parkiecie – jest miejsce na Balboa.
Jeżeli chcesz poznać nowe połączenia, zgłębiać tajniki subtelności prowadzenia i podążania lub po prostu poszerzyć swoje horyzonty taneczne – to jest taniec dla ciebie.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

Solo Authentic Jazz
To doskonałe miejsce do pracy nad techniką swojego ruchu, a także kopalnia jazzowych wariacji. Będzie dużo o muzykalności i kreowaniu własnego stylu tańca, a z miesiąca na miesiąc poziom trudności wprowadzanych figur będzie wzrastać, tak by finalnie każdy czuł się w pełni wyposażonym, samodzielnym tancerzem, gotowym do podboju sceny.

Rock'n'Roll
Powstał w USA w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku, a jego prekursorami byli Elvis Presley, Bo Diddley, Ritchie Valens, Chuck Berry, Little Richard, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins, Buddy Holly i Eddie Cochran.Gdy pojawił się w połowie lat 50 w USA, wywołał oburzenie wśród dorosłych, ale wśród ich dzieci zapanowała moda na Rock’n’Roll. Starsze pokolenie uznało tę muzykę za diabelską – nie puszczano jej w radiu, nie pojawiała się na szkolnych potańcówkach. Kołysanie biodrami, podrzucanie partnerki, owijanie jej wokół tułowia uznano za niezgodne z panującymi obyczajami.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

St. Louis Shag
St. Louis Shag to taniec swingowy, który w latach 30. wyewoluował z Charlestona. Jego nazwa pochodzi od miasta Saint Louis, w stanie Missouri, w którym powstał. To szybki taniec, który był tańczony do tempa 210-280 uderzeń na minutę. Często przechodzono z niego w inne tańce swingowe, a potem wracano do tego stylu – wszystko w ramach jednej piosenki.
Jego popularność utrzymała się w St. Louis przez wiele pokoleń – oryginalnie tańczono go do muzyki swingowej, potem rock’n’rolla, jazzu, jump bluesa, a nawet do rythm&blues.
Charakterystyczna 8-bitowa rytmika często zamyka się w schemacie: triple-step – kick – triple-step – kick tańczonych w zamkniętej pozycji. Na tej podstawie buduje się wariacje rytmiczne i przejścia.
Podkreślając socjalny charakter tańca na zajęciach praktykujemy zmiany w parach.

Email address *
Imię *
Your answer
Nazwisko *
Your answer
Numer telefonu *
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of ShimSham. Report Abuse - Terms of Service