Formularz rezerwacyjny Wielka Wyprawa PTMA - Islandia 2020
Chcesz zobaczyć na własne oczy wspaniałe zjawisko jakim jest zorza polarna? A może po prostu chcesz zobaczyć wspaniałą krainę pokrytą delikatnym mchem, z milionem wodospadów, tysiącami rzek. Kraj w którym trzeci obowiązujący nieoficjalnie język to... polski. Chcesz poczuć "zapach" siarkowodoru nie tylko w powietrzu ale nawet w gorącej wodzie! Może chcesz zobaczyć gejzery? Może chcesz spróbować wody prosto z lodowca?
Nic prostszego. Udaj się z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii na kolejną Wielką Wyprawę Astronomiczną na Islandię. Tym razem Wyprawa będzie miała charakter pobytu stacjonarnego w północnej lub środkowo-zachodniej części wyspy. Z punktu tego będziemy codziennie zwiedzać inne miejsca, wracają na nocleg do głównego domku. Wyjątek będzie stanowiła pierwsza noc, która będzie w okolicach stolicy Reykjaviku.
Grupę będzie stanowiło około 16 osób z dwóch grupach po 8 osób, którzy zostaną zakwaterowani w miarę możliwości blisko siebie. Każda z grup będzie miała do dyspozycji swój domek z częścią kuchenną, sypialniami, pokojem dziennym, łazienką lub łazienkami. Ponieważ każda grupa to 8 osób, a więc też 2 samochody.
Poszukujemy ludzi zwariowanych i szalonych, chcących przeżyć przygodę życia. Nie bierzemy ze sobą maruderów, nudziarzy, którzy by mogli innym zepsuć taki wyjazd.
Organizator ma na swoim koncie już wiele wyjazdów na Islandię, więc nie będzie przypadków i błędów logistycznych.
Jedyne czego nie możemy zapewnić to pogody. Z drugiej strony jak to się mówi na Islandii "Ef þér líkar ekki íslensku veðri skaltu bíða í fimm mínútur og það mun breytast", tłumacząc "Jeśli nie podoba Ci się Islandzka aura, poczekaj pięć minut i na pewno się zmieni".
A więc jeśli uda się nam pogoda.... zorza gwarantowana!

Termin
Wielka Wyprawa PTMA będzie miała miejsce w dniach 12-19 września 2020 roku.
Startujemy z Katowic w sobotę 12 września o godz. 17:55 (CEST), lądujemy w tym samym dniu o 20:10 (UT) lub z Gdańska start w tym samym dniu o godz. 18:40 (CEST) i lądowanie o 20:30 (UT). Lot powrotny do Katowic w sobotę 19 września o godz. 20:55 (UT) i 21:10 (UT do Gańska), a lądowanie w Gdańsku o 2:45 (CEST) i w Katowicach o 2:55 (CEST).

Lot
Jako nasz główny traktujemy kierunek Katowice - Keflavik - Katowice. Z tego lotu zapewne skorzysta większość uczestników.
https://wizzair.com/pl-pl#/booking/select-flight/KTW/KEF/2020-09-12/2020-09-19/1/0/0/0/null
Alternatywna trasa z Gdańska
https://wizzair.com/pl-pl#/booking/select-flight/GDN/KEF/2020-09-12/2020-09-19/1/0/0/0/null
Po zakupie biletu należy wysłać na adres wyprawy@ptma.pl swój numer rezerwacji.

Koszty wyjazdu
Orientacyjny koszt wyjazdu wynosi 2.500 zł. / osobę. Koszty na podstawie poniesionych wydatków w 2019 roku.
Niestety Islandia to bardzo drogi kraj i trzeba być na to przygotowanym. Średnia cena wycieczki z biura podróży na Islandię wynosi 8.000 zł. / osobę / tydzień - z przelotem, bez samochodu, ale z autokarem.
Dokładny koszt zostanie ustalony w momencie dokonania rezerwacji noclegów. Nie zmienia on wielkości zadatku, który wynosi 500 zł.
w cenie tej zawarto:
➔ zakwaterowanie w domku (7 nocy);
➔ wynajem samochodu osobowego (minimum Hyundai i30);
➔ zabezpieczenie medyczne (w pełni wyposażona apteczka);
➔ opracowany szczegółowy program pobytu, przewodnik "Jak i czym fotografować zorzę polarną?";
➔ ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) - 50 000 zł. koszty ratownictwa - 25 000 zł.;
➔ ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) na kwotę 15 000 zł., bagażu 2 000 zł. oraz pomoc prawną ze strony ubezpieczyciela;
Uwaga. Każdy uczestnik powinien posiadać przy sobie kartę EKUZ wydawaną przez NFZ.
Dokładna informacja na temat zakresu ubezpieczenia zostanie przestawiona na 3 miesiące przed wylotem.

Cena nie zawiera:
➔ biletu lotniczego na trasie Katowice-Keflavik-Katowice lub Gdańsk-Keflavik-Gdańsk. (Istnieje możliwość zorganizowania wylotu z dowolnego miejsca na świecie. Warunkiem jest jednak dopasowanie się do dat i godzin przylotu i odlotu głównej grupy);
➔ ubezpieczenie samochodu (płatne na miejscu przy wynajmie) - ok. 200 zł./osoba;
➔ wyżywienia (proponujemy zebranie środków na konto jednego i dokonywanie ich wspólnie);
➔ paliwa;

Zadatek
Aby dokonać rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz dostępny na niniejszej stronie, a następnie dokonać wpłaty zadatku w wysokości 500 zł./osobę na konto:
Marek Substyk
Revolut: 48 2360 0018 0107 0000 0022 0878
w tytule pisząc “Islandia 2020”, w terminie 14 dni od momentu dokonania zgłoszenia.
Osoby korzystające z Revoluta mogą wysłać zaliczkę oraz wpłatę na osobę "Marek Substyk, tel. +48880184000"
Pozostałą opłatę należy wpłacić na to samo konto do 30 czerwca 2020 roku.
W przypadku rezygnacji kwota zadatku nie podlega zwrotowi, chyba, że uczestnik sam znajdzie za siebie zastępstwo. Przepisanie rezerwacji lotniczej w WizzAir na inną osobę związane jest zawsze z poniesieniem opłaty w wysokości 2 x 200 zł.
W przypadku odmowy rezerwacji ze strony organizatora, wpłacony zadatek zostaje zwrócony na konto, z jakiego otrzymaliśmy przelew, w ciągu 7 dni.

UWAGA: Formularz należy wypełnić dla każdej osoby indywidualnie.

W Wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby dorosłe (urodzone przed 12 września 2002) oraz dzieci w przypadku wyjazdu z pełnoletnim opiekunem.
Email address *
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy