АРГУМЕНТ 2018: Организирано изразување: "Држава со ваква младина (не) треба да се грижи за својата иднина".
Аргумент е целовечерен дебатен настан чија цел e да ја подобри културата на дијалог и структурата на говорeње во јавниот дискурс и да ја промовира аргументацијата како неопходен услов за продуктивна дискусија. И оваа година ветуваме квалитетна дебата на актуелна општествено-политичка тема, прецизно структурирана и организирана на начин кој ќе овозможи фер дискусија на говорниците на дебатата и на присутната публика.

Настанот ќе се одржи на 12.05.2018 (сабота) во Музеј на современа уметност, со почеток од 20:00 часот.

Аргумент: Организирано изразување е поддржана од Фондација Отворено општество Македонија во рамки на јубилејниот настан за одбележување на 25-годишнината од постоењето на ФООМ, организиран од Младински образовен форум.

Организаторот гарантира дека личните податоци ќе бидат употребени исклучиво за потребите на настанот, за потврда за учество на пријавените и за ниедна друга цел.

Име и презиме *
Your answer
Контакт e-mail *
Your answer
Организација/институција/факултет/компанија од која доаѓате
Your answer
До сега имам присуствувано на Аргумент: *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of MOF. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms