Опитування щодо свободи слова та доступу до публічної інформації в Україні
Представлене Вам опитування проводиться незалежним аналітичним центром «Інститут законодавчих ідей». Його результати будуть використані для підготовки паралельного громадського звіту-оцінки щодо імплементації Україною статті 10 Глави 2 під назвою «Заходи щодо запобігання корупції» Конвенції ООН проти корупції та представлено відповідним органам ООН до 9-й сесії Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції (13 – 17 грудня 2021 року) за посередництва Міжнародної Коаліції представників громадянського суспільства держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції.

Опитування охоплює питання щодо прозорості та підзвітності державної влади та органів місцевого самоврядування, зокрема забезпечення доступу до публічної інформації та залучення громадськості до напрацювання рішень у сфері реалізації функцій держави або місцевого самоврядування. Середній час заповнення анкети складає 10 хвилин.

Ми дуже вдячні за Вашу згоду долучитися до висвітлення реальної ситуації щодо заходів, здійснених державною владою, та віримо, що Ваш внесок буде вагомим.

Email *
1. Ви - *
2. Чи здійснюєте Ви (або здійснювали протягом останніх двох років) пошук інформації, необхідної для розкриття можливого корупційного правопорушення, або правопорушення, пов'язаного з корупцією, вчиненого (або для перешкоджання його вчинення) публічною особою або посадовою особою державного органу/підприємства, комунального закладу/установи/підприємства?
Clear selection
3. Як часто Ви звертаєтеся до публічної інформації?
Clear selection
4. Яким способом отримання публічної інформації Ви користуєтеся найчастіше?
5. Чи розпорядники публічної інформації надають публічну інформацію у визначені строки?
Clear selection
6. Чи розпорядники публічної інформації надають публічну інформацію у повному обсязі?
Clear selection
7. Чи розпорядники публічної інформації надають публічну інформацію по суті питання?
Clear selection
8. Чи були у Вашій практиці випадки, коли Вам НЕ надіслали лист-відповідь на Ваш запит про надання публічної інформації?
Clear selection
9.  Як часто у Вашій практиці були випадки, коли для задоволення Вашого запиту про надання публічної інформації Вас просили оплатити послуги копіювання? На Вашу думку, чи була плата помірною?
Clear selection
10. Чи були у Вашій практиці випадки, коли Вам було надіслано відповідь на Ваш запит про надання публічної інформації з відмовою у такому доступі?
Clear selection
11. Якщо Вам відмовляли у доступі до  інформації, то скажіть, будь ласка, які причини були зазначені як обґрунтування такої відмови?
12. Чи Ви оскаржували  відмову? Якщо так, то зазначте, будь ласка, яким способом.
Clear selection
13. Чи маєте досвід, коли Вашу скаргу було задоволено (зазначте, будь ласка, державний орган/підприємство, комунальний заклад/установу/підприємство тощо, а також опишіть коротко без деталей, яку інформацію запитували)?
14. Чи маєте досвід, коли Вашу скаргу НЕ було задоволено (зазначте, будь ласка, державний орган/підприємство, комунальний заклад/установу/підприємство тощо, а також опишіть коротко без деталей, яку інформацію запитували)?
15. Чи Ви або Ваші близькі за останні два роки отримували погрози в будь-якій формі у зв’язку з Вашою журналістською/блогерською/громадською діяльністю стосовно викриття можливих незаконних дій посадових осіб державного органу/підприємства, комунального заклад/установи/підприємства тощо, або пов’язаних з ними осіб?
Clear selection
16. Чи було на Вас або Ваших близьких здійснено за останні два роки фізичні напади у зв’язку з Вашою журналістською/блогерською/громадською діяльністю стосовно викриття можливих незаконних дій посадових осіб державного органу/підприємства, комунального заклад/установи/підприємства тощо, або пов’язаних з ними осіб?
Clear selection
17. Чи покарано нападників, організаторів, інших причетних осіб за такі фізичні напади? Як?
18. Якщо Ви журналіст, скажіть, будь ласка, чи протягом останніх двох років зазнавали Ви будь-яких перешкод Вашій журналістській діяльності? Якщо так, зазначте коротко, будь ласка, які саме.
19. Чи були протягом останніх двох років у Вашій діяльності такі випадки, коли Ваші матеріали про можливу корупцію не вдалося опублікувати через законодавчі, регуляторні або інші  обмеження у сфері журналістики і свободи слова? Якщо так, то які саме (опишіть коротко)?
20. З якими проблемами Ви найчастіше стикаєтеся у отриманні, публікації, розповсюдженні інформації?
21. Чи за останні два роки подавали проти Вас позов до суду, або заяву до правоохоронних органів, у зв’язку з публікацією, розповсюдженням Вами інформації?
Clear selection
22. Чи протягом останніх двох років Ви брали участь у тренінгах з питань  доступу до публічної інформації, публічних обговорень/консультацій тощо? Як часто?
Clear selection
23. За бажанням, напишіть, будь ласка, Ваше ім'я та прізвище.
24. Яку територію України Ваша діяльність здебільшого охоплює (наприклад, м. Київ, або, до іншого прикладу, Черкаська область). *
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Privacy Policy