Pieteikuma anketa jauniešu apmaiņai "AIM at real life's Change"
Hei! Tā kā esam dalībnieku meklējumos projektam, iespējams, ka tieši Tu esi tas, kuru mēs gaidām! Projekts notiks no 24.jūnija līdz 5. jūlijam 2020. gadā (10 dienas projektam, un 2 dienas ceļam no Latvijas uz Čehiju), un, kā noprotams pēc nosaukuma, būs par dažādām Tavām vērtībām un to, kādas pārmaiņas radām, mijiedarbojoties ar citiem.

Apmeklētāju un dalībnieku ievērībai! Lai informētu sabiedrību par pasākuma norisi, projekta laikā var notikt foto vai video fiksācija. Bildes var tikt ievietotas pašvaldības informatīvajos kanālos – ikmēneša informatīvajā biļetenā, mājaslapā vai sociālajos tīklos.
Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Ķekavas novada pašvaldība, juridiskā adrese: Gaismas iela 19, k. 9, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, veic personas datu apstrādi sabiedrības informēšanai. Personas ir tiesīgas jebkurā laikā lūgt pārzinim dzēst savus datus.

Informācija, ko lūdzam anketā, paredzēta tikai un vienīgi dalībnieku atlasei konkrētajam projektam. Ar projekta organizatoriem nodosim tikai Tavus kontaktus, ja tiksi apstiprināts un piekritīsi doties projektā. Pārējā informācija ir konfidenciāla un tiks dzēsta pēc atlases procesa.

Tālākā anketas daļa būs angļu valodā, tāpēc, ka viena no projekta dalībnieku atlases prasībām ir angļu valodas pārvaldīšana. Arī no Tevis lūdzam aizpildīt anketu angliski.

Project „AIM at real life's Change”
Aims of the project:
- promoting equity, social inclusion, tolerance and solidarity
- promoting EU values and mission
- enhancing and developing social and civic competences, languages, raising cultural awareness and expression and enhancing creativity
Among involved partners/workers:
- increasing professional competences, establishing new cooperation, gaining knowledge of new approaches and methods to be used with disadvantaged youngsters - leading
to shifting in positive way perspective on inclusion and equity, solidarity and tolerance; fighting prejudice related to EU values and different cultures;
For involved partners:
finding ways how to tackle new challenges, deepening our own professional
competences and gaining deeper insight into Youth work towards disadvantaged.
These all contributing to more cohesive society of today´s European Union.


By filling out this application form, you indicate that you have understood the information, are available for participating throughout the whole project (all days) and will be working hard during all the activities and then relaxing with the same capacity after. You take responsibility for your actions and safety and promise to honour and be polite towards all the other participants and their cultures.

!!!Application forms that are not filled correctly and thorougly will be considered unusable.
Application deadline is end of January 2020. It may be prolonged but please do not rely on that.
We will be in touch after the deadline has concluded!
Your name: *
Your answer
Your last name: *
Your answer
Telephone of one of your parents: *
Your answer
Your phone number: *
Your answer
Your email: *
Your answer
Can you be found on Facebook? (because we have a project group there) *
Your gender: *
Your birthday: *
MM
/
DD
/
YYYY
What city/town are you from?
Your answer
Your English skill level: *
Can you PROMISE now you will be able to participate and be on spot all project days? (24th of June until 5th of July 2020) *
Have you ever participated in a youth exchange before?
Your answer
If yes, when was it and what was the project/-s about?
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy