Workshop Kayıt Formu
17. IEEE Türkiye Öğrenci ve Genç Profesyoneller Kongresi 'nde paralel olarak dört farklı workshop 26 Ağustos 2019 Pazartesi günü 15.40 - 18.00 saatleri arasında BUBYO Uygulama Oteli'nde gerçekleşecektir. Workshopların kontenjan sınırı vardır.İçerikleri ile bilgiler aşağıda mevcuttur .

Arduino Yapımı : Robotikte ve benzer bir çok alanda sıkça kullanılan Arduino Uno mikrodenetleyici kartını hem lehimleme hem de devre şeması okuma yetimizi geliştirerek kendi imkanlarımızla yapacağız. Kartondan tasarlanmış breadboard üzerine devre elemanlarımızın montajını gerçekleştirdikten sonra, bağlantılarına lehimleme yapacağız.

*******Arduino Yapımı workshopunda temel lehimle bilgisi gereklidir.*********


Nabız Ölçer : Bir çok sağlık alanında kullanılan nabız sensörünü (IR pulse sensor) çalışma mantığını kavrayarak , elektronik devresini tanıyarak kendi imkanlarımızla yapacağız. Breadboard üzerine kapasitörler, entegreler ve diğer devre elemanlarını monte ederek, sensörümüzü arduino ve processing yardımı ile nabız sinyalini izleyeceğiz.


Solar Araç : Yenilenebilir enerji kaynakları kullanımının hızla arttığı günümüzde, güneş enerjisini elektriğe çevirebilen güneş panellerinin yardımıyla çalışan aracı kendi imkanlarımızla yapacağız. Güneş panellerini kullanarak kendi gücünü üretebilen basit ve çalışma mantığı anlaşılır olan 4 tekerlekli ve tek motorlu solar araç oluşturacağız.


Bulut ve Yapay Zeka : NATO’da çalışan elektrik elektronik mühendisi Eray Altılı’nın katılımlarıyla gerçekleşecek çalıştayda (workshop) bulut ve yapay zeka üzerine kazanımlar elde edeceğiz.
Ad Soyad *
Your answer
Okul Adı *
Your answer
Workshop 1.Tercihiniz *
Workshop 2.Tercihiniz *
Workshop 3.Tercihiniz *
Temel lehimleme bilginiz var mı? *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy