MOŽNOSŤ NAHRADNEJ REGISTRÁCIE ! - Ako rozumieť deťom, ktorým to nejde? Príčiny zlyhávania u detí so ŠVVP
VZHĽADOM NA NAPLNENÚ KAPACITU WORKSHOPU SA UŽ MôŽETE REGISTROVAŤ LEN AKO NÁHRADNÍCI !!!

Ak dieťa nezvláda učivo, nereaguje na naše vysvetľovanie, veľmi rýchlo zvykneme usúdiť, že dieťaťu asi chýba mentálna kapacita na pochopenie. Nemá dosť vysoké IQ, aby rozumelo.

Ak sa správa nevhodne, rýchlo usúdime, že je nevychované, rozmaznané a rodičia sa málo snažia. Keby pritvrdili, tak by išlo aj učenie aj správanie.

Veci ale môžu byť aj inak. Pred vynesením záverečného úsudku, je dobré položiť si otázku, ako funguje telo dieťaťa. Má dostatočne zrelé fyzické predpoklady na prácu v škole? Vnímanie nie je samozrejmosť.

Skúsme si najprv položiť elementárne otázky: ako to dieťa vidí, ako počuje, ako vníma svoje telo a nakoľko ho dokáže ovládať? Ako presne je jeho telo schopné vykonať zámer mysle? Ak tieto predpoklady našej existencie vo svete a nutne aj učenia samotného, zlyhávajú, tak bude dieťa zlyhávať aj vo výkone. Dobré prepojenie medzi telom a mozgom, tvorí základ pre nadstavbové procesy učenia. Deti neuromotoricky nezrelé majú často horší prospech, problémové správanie a súbežne niektorú z diagnóz porúch učenia, pozornosti alebo vývinu reči.

Kde zlyháva náš systém v statostlivosti o tieto deti? Pridáme aj pár myšlienok o sekundárnej neurotizácii, spolupráci so špeciálnym pedagógom a typy na aktivity stimulujúce dozrievanie centrálnej nervovej sústavy a aké intervencie máme k dispozícii.

KEDY?
22. mája 2019, 9.00 - 15.00

KDE?
EDUpoint, P.O.Hviezdoslava 28, Zvolen

LEKTOR:
MGR. ET MGR. VIERA LUTHEROVÁ
Psychologička a bývalá učiteľka, má skúsenosti s deťmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Prevádzkuje súkromnú psychologickú poradňu BALANS v Kremnici.

Je certifikovanou odborníčkou a zároveň koordinátorkou pre INPP metódu na Slovensku. Pracuje aj s metódami sluchovej stimulácie JIAS a Bilaterálnej integrácie. Venuje sa individuálnej terapii detí s vývinovými poruchami a psychickými ťažkosťami.

Prednáša, lektoruje programy pre pomáhajúce profesie a pravidelne publikuje
v časopisoch Dobrá škola a Dieťa. Je členkou Inštitútu psychoterapie a socioterapie.

ÚČASŤ JE BEZPLATNÁ. NUTNÁ REGISTRÁCIA vyplnením tohto formulára.
Vhodné pre učiteľov, študentov pedagogiky.

ORGANIZÁTORI:
Komenského inštitút (Živica) a Generácia 3.0 (Nadácia Pontis)

INFO:
www.komenskehoinstitut.sk/EDUpoint
https://www.generacia30.sk/edupoint
Radoslav Plánička, planicka@zivica.sk, 0915 331 949

*Počet miest limitovaný: max 25 ľudí.
Meno a priezvisko *
E-mailová adresa *
Telefónne číslo *
Prečo ma zaujíma téma? *
Názov školy/organizácie *
Druh školy *
Kraj, v ktorom učím alebo pôsobím *
Ako viem využiť poznatky z akcie?
Priestor pre Váš odkaz organizátorom
Ochrana súkromia
Na organizáciu podujatia potrebujeme od Vás osobné údaje: meno a priezvisko, mailový a telefonický kontakt. Prístup k osobným údajom má Komenského inštitút a Nadácia Pontis. Uchovávať ich budú po dobu 5 rokov. Súhlas sa vzťahuje aj na formulár o využití poznatkov z EDUpointu, ktorý Vám pošleme po akcii EDUpointu. Svoj súhlas môžete odvolať na planicka@zivica.sk. Informácie k spracovaniu osobných údajov nájdete tu: http://www.nadaciapontis.sk/ochrana-osobnych-udajov-1
Dajte nám, prosím, vedieť, či súhlasíte aj so spracovaním ostatných osobných údajov
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy