Збір підписів. Звернення громадськості щодо меморіалізації Бабиного Яру
Звернення громадськості щодо меморіалізації Бабиного Яру

Ми, представники громадянського суспільства, виступаємо за меморіалізацію Бабиного Яру та збереження історичної пам’яті жертв Голокосту та інших трагедій, які сталися на українських землях. Для українського суспільства важливо, щоб обговорення цих питань відбувалося публічно із залученням громадськості.

11 лютого до порядку денного засідання Київської міської ради було включено питання щодо передачі в аренду трьох земельних ділянок приватному «Благодійному фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» для подальшої реалізації російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру (МЦГБЯ). Після того, як питання було зняте з розгляду, тому що, нібито, забракло голосів депутатів, голосування було перенесено на 18 лютого.

Громадськість неодноразово звертала увагу на безпосередню причетність до цього проєкту одіозних російських бізнесменів - Михаїла Фрідмана та Германа Хана, пов’язаних із керівником держави-агресора - Росії, Володимиром Путіним і внесених тому у передсанкційні списки США. На наше переконання, будь-які проєкти в реаліях російсько-української гібридної війни, що триває 7 років, які просуваються путінським оточенням, не можуть підтримуватися українською і київською владою та реалізовуватися в Україні.

Принагідно привертаємо увагу до того, що у 2017 році українським урядом була замовлена державна концепція комплексної меморіалізації Бабиного Яру. Концепція була розроблена і презентована на початку 2019 року Робочою групою (18 вчених) Інституту історії України НАНУ під керівництвом професора Геннадія Боряка.

Для суспільства важливо, щоб будь-які проєкти, які стосуються культури та політики пам’яті України, відбувались без участі нашого ворога - Росії та місцевих прихільників кремлівського режиму.
Є підстави вважати, що цей приватний російський проєкт є черговою спецоперацією гібридної війни, що ведеться проти нашої держави. У цьому контексті заслуговує на увагу лист Служби безпеки України від 22.01.2021р, у якому зазначено, що питання, які просуває МЦГБЯ, можуть бути використані для дискредитації України на міжнародній арені та звинувачень у нібито «порушеннях прав та свобод національних меншин» у нашій країні.

Впродовж 2020 року у ЗМІ з'явилися близько 200 публікацій та декілька колективних звернень, зокрема двох звернень українських євреїв, з тисячами підписів на підтримку українського проєкту та з критикою російського проєкту меморіалізації Бабиного Яру.

Вже зараз лобісти російського проєкту маніпулюють фактами та матеріалами, бо хочуть представити підтримку українського проєкту та протест громадянського суспільства проти російського проєкту як «протест проти меморіалу жертв Голокосту».

Окремого розгляду заслуговує одна з провокаційних ідей МЦГБЯ - створення меморіальної синагоги на території Кирилівського православного кладовища у Бабиному Яру. Саме ця ідея згадується у листі СБУ, як потенційно небезпечна для міжнародного іміджу України.

Наполегливо закликаємо міського голову Києва Віталія Кличка та депутатів Київської міської ради зняти з розгляду питання про виділення земельних ділянок приватному російському проєкту МЦГБЯ та провести широкі громадські слухання з питання меморіалізації Бабиного Яру на засадах української концепції комплексної меморіалізації Бабиного Яру від Робочої групи Інституту історії України НАНУ.

Ми наполягаємо на презентації перед депутатами Київради української державної концепції Комплексної меморіалізації Бабиного Яру перед тим, як розглядати будь-які питання, пов’язані з російським проєктом МЦГБЯ.
ПІБ *
Країна *
Організація, місце роботи *
Е-пошта *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy