İTÜGnu: Python ile Android/iOS Programlama Eğitimi

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARI BAŞVURMADAN ÖNCE OKUYUNUZ
>>> Türkiye'de ilk kez verilecek olan Python ile Android/iOS eğitimi 4-5 Temmuz'da günde sabah/akşam 3'er saat olmak üzere toplam 12 saat olarak yapılacaktır. Eğitim İTÜGnu tarafından verilmektedir.

>>>!!! Eğitime katılım ücreti uygulanmayacaktır, ancak kabul edilen katılımcıların TEMA Vakfı'na 10 adet fidan bağışlamaları(toplam 60 TL değerinde) ve karşılığında aldıkları kartları getirmeleri gerekmektedir.

>>> Egitimin anlaşılabilmesi için temel seviye Python bilgisi gerekmektedir. İsteyenlere bununla ilgili Türkçe veya İngilzice kaynaklar gönderilecektir.
>>> Katilimcilarin yanlarinda kendi bilgisayarlarini bulundurmalari beklenmektedir. İşletim sistemi olarak Ubuntu 15.04 kullanılacaktır. İsteyenler Windows veya MacOS işletim sistemi de kullanabilirler ancak kodların Android telefonlara aktarılabilmesi için Ubuntu kullanılacaktır.
>>> Eğitimde anlatılan kodlar iOS ile uyumlu olacaktır. Ancak telefon denemeleri yalnızca Android için gerçekleştirilecektir. Verilecek dökümantasyon takip edilerek XCode ortamında iOS için derleme de yapılabilir.
>>> Yazılan kodlar çoklu dokunmatik ekran desteğine sahip, Windows, MacOS, Linux, Raspberry Pi, Android ve iOS üzerinde genelde hiçbir değişiklik yapılmadan veya ufak değişikliklerle çalışabilecek düzeydedir.
>>> Eğitimde başlıca Kivy Framework'ü kullanılarak Widget, Layout, Clock, Button, Slider, Harita ve Grafik çizme gibi konular incelenecektir. kv dosya yapısı, Kivy ile Python dillerinin birleşimi ile uygulamalara arayüz oluşturulması, Python kütüphanelerinin uygulamaların içerisinde kullanılması gibi konulara değinilecektir.
>>> Egitimde kontenjan siniri bulunmakta olup, katilimcilarin secimini egitmenler yapacaktir. Secilenlerde %70 devam zorunlulugu aranmakta olup saglamayanlar İTU Ozgur Yazilim Kulübü nun kontenjanli etkinliklerine kabul edilmeyecektir.
>>> Eğitim bir aksilik çıkmadığı sürece klimalı sınıfta yapılacaktır.
>>> Kabul edilenlere kabul e-postası ile birlikte eğitim yeri de bildirilecektir.

İTÜGnu Facebook: https://www.facebook.com/ItuOzgurYazilim
İTÜGnu Twitter: https://twitter.com/ituoy
Egitimle ilgili sorularinizi/onerilerinizi ituoyk@gmail.com adresine e-posta atarak bize iletebilirsiniz.

  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question