draconism.com Yazar Alımı
Herkese merhaba.

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir draconism.com üzerinden insanlara masaüstü rol yapma oyunları ve alt kültürün belirli bir alanıyla ilgili bilgiler ve içerikler paylaşmaya çalışıyorum. Bunları yaparken de temel düzeyde herhangi bir maddi hedef belirlemeden, sıfır maddi kaynakla ve iki üç arkadaşın ara sıra gösterdiği ufak destekler dışında herhangi bir destek almadan gerçekleştiriyorum.

Birçok plan var, ama zaman yetmiyor. Bu sebeple, bu hobiyi yaymada ve farklı açılardan geliştirmede, insanlara değişik rol yapma oyunları hakkında bilgi vermede, farklı içerikler üzerine paylaşım yapmada yardımcı olabilecek arkadaşların varlığına ve desteğine ihtiyaç duyuyorum. İyi kötü tek başıma ilerlediğim bu yolda artık bir ekip olarak ilerlemeyi hedefliyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek, benimle birlikte bir ekip olmak isteyen arkadaşlara biraz da detay vereyim:

• Bazı RYO firmaları yakın zamanda bana inceleme amaçlı kural kitapları göndermeye başladı. Bu konuda ne kadar fazla içerik çıkarabilirsek, o kadar fazla yeni kitap elimize ulaşacaktır.
• Biliyorsunuz ki Twitch üzerinden canlı yayınlar yapmaktayım. Birlikte inceleme yayınları, örnek oyun kayıtları alabiliriz. Bu noktada gerçekleşecek oyunların gösteri ve eğitim amaçlı olacağı bilincinde olmanız en önemli şeydir.
• Bütün görselleri kendim tasarlıyor olmama rağmen grafik tasarımla ilgili pek bir bilgim yok. Bu konuda deneyimliyseniz sayenizde daha başarılı görsellerle duyuru paylaşabiliriz.
• Zaman zaman belli içerikler üzerine podcast kayıtları alabiliriz.
• Düzenlediğimiz DRACON etkinliklerinde görev alıp DRACON ekibimize yardımcı olabilirsiniz.
• Wordpress kullanımından anlıyorsanız, sitenin güzelleştirilmesi konusunda bana yardımcı olabilirsiniz.

Tabi bu işler için birtakım gereksinimler de gerekiyor:

• Sitenin herhangi bir kazancı olmadığı için öyle bir zaman dilimi gelene kadar maddi bir şey beklememeniz gerekiyor. Madalyonun öbür tarafına bakacak olursak sitenin birçok harcaması var ve bu harcamalara da dahil olmayacaksınız demektir bu. Yani tamamen gönüllülük ve paylaşma isteğine dayalı bir durum söz konusu. Dragon's Lair bir şirket veya işletme değildir.
• İngilizcenizin hem okuduğunuzu anlayabileceğiniz, hem de resmi yazışma yapabileceğiniz düzeyde olması gerekmektedir. Resmi yazışma derken tabi ki de akademik düzeyi kastetmiyorum. Bazen firmalarla iletişime geçilmesi gerekebilir.
• Discordda aktif olmak önemlidir. Anlık etkileşim ve fikir alışverişi için en iyi platform Discorddur.
• Yazım esnasında düzgün bir Türkçe kullanmak önemlidir. Herkes yazım hatası yapar, bu sorun değil, ama kendi hatasını görüp düzeltebilecek kişiler içerik çıkarabilecek kişilerdir. (Yanınızda editör getirirseniz, o ayrı :P)
• Şehir önemli değil, ama İstanbul'da olmanız bazı şeyleri etkileyecektir.
• İçerik çıkarmanın normal koşullar altında bir deadline'ı olmayacaktır, ancak bazı işlerin belli bir zaman dilimi içinde halledilmesi, ileriye dönük olarak daha işlevsel olacağı için boşlanmaması gerekecektir. Yani X kadar zaman içinde Y kadar içerik üretme zorunluluğu gibi bir şey yok.

Eğer bu koşullar size uygunsa aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Formun doldurulması için bir son tarih belirlenmedi. Şimdilik maksimum dört kişiyi kabul edeceğim bir ekip oluşturmayı hedefliyorum. (Evet, ideal RYO ekibi sayısı) Sonrası için de birlikte kararlar alınacaktır.
Email address *
Ad - Soyad *
Your answer
Discord ID *
isim#1234 formatında olması gerekiyor
Your answer
Telefon Numarası *
Your answer
Çalışma durumu *
Bu hobiyle ne zamandan beri uğraşıyorsun? *
D&D dışında hangi oyun sistemleri üzerine tecrüben var? *
Your answer
Oyun Yöneticiliği yapıyor musun? *
Evetse, D&D dışında hangi oyun sistemlerini kullandın? (Homebrew sayılmaz)
Your answer
Kart oyunlarıyla ne kadar ilgilisin?
Yazı Örneği: D&D 5E İncelemesi (İçerik ve yazım dikkate alınacaktır) *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy