FORMULARZ REJESTRACYJNY na 8-tygodniowy kurs Medytacji Uważności - MBLC (Mindfulness Based Living Course) Jesienny
Jak zatrzymać się w biegu codziennych obowiązków i licznych spraw ?
Jak uwolnić się od natłoku natrętnych myśli i odzyskać wewnętrzny spokój ?
Jak żyć pełniejszym i bardziej świadomym życiem ?

Odpowiedzią jest Uważność (ang. mindfulness).

CZYM JEST UWAŻNOŚĆ
To sztuka świadomego życia, poprzez systematyczną obserwację i badanie natury własnego umysłu. Medytacja uważności to podróż, która krok po kroku pokazuje nam sposób doświadczania teraźniejszości i akceptacji samego siebie – takimi, jakimi jesteśmy.
W treningu mindfulness posługujemy się wypracowaną postawą oraz zestawem technik rozwijających poczucie świadomego ciała i umysłu poprzez zaakceptowanie stanu w jakim się aktualnie znajdujemy oraz przyswojenie myśli oraz uczuć takimi, jakie są – bez ich oceniania. Słowem – uczymy się żyć tu i teraz.
Tak jak możemy ćwiczyć mięśnie ciała, tak tez możemy ćwiczyć swój umysł, co przyczynia się do zmian w strukturach i aktywności naszego mózgu (neuroplastyczność mózgu). Dzięki kursowi medytacji uważności wzrasta samoświadomość, samokontrola, uwaga i poziom empatii.

KORZYŚCI z KURSU
Współczesne badania naukowe potwierdzają dobroczynne skutki, jakie praktyka uważności przynosi naszemu umysłowi, samopoczuciu, emocjom i zdrowiu. Co dobrego przynosi praktyka uważności?
• Spada poziom lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania
• Rozwijamy inteligencję emocjonalną
• Zmniejsza się podatność na depresję
• Usprawniają się procesy zapamiętywania i uczenia się
• Zwiększa się umiejętność koncentracji
• Zmniejszeniu ulega poziom odczuwanego bólu
• Poprawia się nastrój i jakość życia
• Zmniejsza się poziom hormonów stresu we krwi, obniża ciśnienie i ryzyka rozwoju chorób układu krążenia

ORGNIZACJA KURSU
Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, które chcą wzmocnić praktykę uważności. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne. Kurs MBLC to cykl 8 spotkań realizowanych w trybie cotygodniowym oraz całodzienna praktyka w Dniu Uważności.
Daje to możliwość samodzielnego praktykowania pomiędzy spotkaniami co jest ważnym elementem rozwoju uważności.

Zajęcia będą się odbywały co poniedziałek o godzinie 18.00 do godziny 20.00 w kameralnej grupie 4-10 osób.

02.09.2019r. Tydzień 1 – Co to jest Mindfulness i po co praktykować? Zacznij tam, gdzie jesteś
09.09.2019r. Tydzień 2 – Ciało jako miejsce bycia obecnym
16.09.2019r. Tydzień 3 – Wprowadzenie podpory uważności
23.09.2019r. Tydzień 4 – Praca z rozkojarzeniem
30.09.2019r. Tydzień 5 – Badanie strumienia myśli
07.10.2019r. Tydzień 6 – Postawa obserwatora
14.10.2019r. Tydzień 7 – Samoakceptacja
20.10.2019r. (niedziela) 10:00 - 16:00 - Dzień Uważności
21.10.2019r. Tydzień 8 – Życie w oparciu o Mindfulness, Podsumowanie – Reszta życia

GDZIE: Szkoła Empatii i Dialogu, ul. Przemyska 11A, Warszawa, Ochota

INWESTYCJA: 850 zł do 18 Sierpnia 2019, później 950zł
W cenie zawarte jest 8 sesji MBLC, Dzień Uważności, materiały do nauki oraz certyfikat ukończeniu kursu. Gdyby finanse stanowiły dla Ciebie jedyną przeszkodę do wzięcia udziału w kursie, skontaktuj się ze mną prywatnie i znajdziemy rozwiązanie http://www.prostadroga.pl/kontakt/

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wypełnienie formularza i wpłata zaliczki

PROWADZĄCY
Piotr Jan Panasiuk – Certyfikowany nauczyciel uważności MBLC (Mindfulness-Based Living Course) przez Mindfulness Association (UK) i asystent przy Mindfulness Association Polska. Ponad 7 lat praktyki własnej w medytacji uważności. Aktualne doświadczenie medytacyjne pogłębia praktykami Compassion i Insight. Praktyk również medytacji chrześcijańskiej i absolwent podyplomowych studiów z Duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym.
Praktyk i trener Porozumienia Bez Przemocy NVC (w trakcie procesu certyfikacji) od 4 lat. Ukończył liczne kursy pogłębiające i studium trenerskie Porozumienia Bez Przemocy w Collegium Civitas.
Rozpoczął trening psychoterapeuty Gestalt w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.
Certyfikowany trener umiejętności miękkich, od ponad 5 lat trener wewnętrzny w organizacjach biznesowych i pozarządowych, kilkaset godzin na sali szkoleniowej, liczne kursy z prowadzenia i projektowania szkoleń.
Skończył studia ekonomiczne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i posiada wieloletnie doświadczenie jako manager rozwoju biznesu w czołowych międzynarodowych organizacjach, ale jego największą pasją jest praca z innymi ludźmi w celu pogłębiania samoświadomości. W swojej działalności Prosta Droga chce poprzez sprawdzone praktyki psychologiczne i duchowe wspierać rozwój innych ludzi, tak aby mogli żyć świadomie w życzliwym kontakcie z samymi sobą, z innymi i Światem.

Email address *
Imię i Nazwisko *
Your answer
Numer Telefonu *
Your answer
Gwarancją rezerwacji miejsca na kurs jest wpłata zaliczki w wysokości 200 zł na konto PROSTA DROGA Piotr Jan Panasiuk 75 2490 0005 0000 4000 7640 1129 tytułem: "MBLC 5" *
Pozostałą część płatności (zgodnie z datą rejestracji) należy wpłacić przed rozpoczęciem się pierwszych zajęć. Zaliczka jest w pełni zwrotna przy rezygnacji do dwóch tygodni przed rzopoczęciem kursu. W przypadku potrzeby rozłożenia płatności na raty proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.
Required
Dane do Faktury
Dla kogo? W przypadku sprzedaży na rzecz osób prawnych bądź osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą - proszę podać nazwę firmy. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej wpisują swoje imię i nazwisko.
Your answer
Oświadczenie przed przystąpieniem do kursu *
Pamiętaj, że niniejszy kurs Mindfulness ma charakter szkoleniowy i nie jest przeznaczony do stosowania jako terapia pacjentów z problemami psychicznymi. Jeśli jesteś po lub w trakcie terapii psychiatrycznej, psychoterapeutycznej lub korzystasz z pomocy psychologa w radzeniu sobie z bieżącymi problemami natury psychologicznej, rekomendujemy przed przystąpieniem do naszego kursu uzyskać zgodę specjalisty, który Cię prowadzi. Jeśli w ostatnim czasie przechodziłeś/przechodziłaś bądź przechodzisz przez traumatyczną sytuację życiową, taką jak: separacja ze stałym partnerem, śmierć bliskiej osoby czy utrata pracy, ten moment może nie być najlepszy na rozpoczynanie naszego kursu. Twój dobrostan oraz wsparcie ze strony otoczenia: przyjaciół, rodziny, specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, mają tu ogromne znaczenie. Wszystkie osoby, które z powyższych przyczyn wycofają się z kursu, będą miały możliwość podjęcia nauki na nowo w późniejszym terminie. Jeśli przyjmujesz obecnie leki psychiatryczne, nie zalecamy ich zmiany bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Decyzja o wykonywaniu wszelkich ćwiczeń fizycznych należy do Ciebie, kieruj się więc własną oceną, czy są one dla Ciebie korzystne, czy też nie. Jeśli dotyczą Cię którekolwiek z wyżej wymienionych okoliczności, skontaktuj się ze mną przed rozpoczęciem kursu, aby porozmawiać o Twojej sytuacji oraz o wsparciu, które masz i, jakiego rodzaju wsparcia będziesz potrzebować w trakcie kursu.
Required
Zgoda na otrzymywanie informacji drogą mailową *
Administratorem danych jest PROSTA DROGA Piotr Jan Panasiuk. Dane osobowe zbierane w formularzu – nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu ustawy z dnia 10.05.2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018.1000 z dnia 2018.05.24); co oznacza, że żadne podmioty, ani osoby trzecie nie otrzymają ich – są one zbierane wyłącznie w celach związanych z organizacją kursów mindfulness organizowanych przez PROSTA DROGA Piotr Jan Panasiuk. Dane są podawane przez osoby, których dotyczą, dobrowolnie, bez ich podania nie jest możliwa realizacja zapisu na ww. kursy. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwość ich poprawiania lub usunięcia. Mail z prośbą o zmianę lub usunięcie danych, proszę wysłać mailowo na adres: kontakt(at)prostadroga.pl
Required
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service