رهای نوجوان
برنامه‌های رهای نوجوان برای بچه‌های 12 تا 15 سال در نظر گرفته شده است. دوره‌ی آزمایشی آن در تابستان 98 اجرا شد. به پشتوانه‌ی موفقیت این برنامه‌ها و استقبال شما، از هفته‌ی آینده دوره‌ی جدید آن را آغاز خواهیم کرد. برنامه‌های رهای نوجوان در پنج شاخه‌‌ی هنر و فلسفه، علم و تکنولوژی، ریاضیات و رایانه، ادبیات و علوم اجتماعی، و تن و جان طراحی شده که به ترتیب اجرا اطلاع‌رسانی خواهند شد.

شاخه‌ی هنر و فلسفه
دوره‌ی هنر از دیرباز تا کنون
قدمت آثار برجای مانده از انسان‌های نخستین، نشان می‌دهد که هنرمند بودن بخشی از معنای انسان بودن است. در این دوره می‌خواهیم چگونگی تولید هنر توسط انسان را بر اساس تجربه‌ی زیست انسانی در طبیعت(کره‌ی زمین) بررسی کنیم. با ویژگی‌های هنر به عنوان یار دیرین انسان آشنا شویم. ببینیم تجربه‌ی زیستی انسان چگونه منجر به آفرینش هنری شده است، هنر چه کاربردهایی در زندگی ما داشته است و زندگی بدون هنر چگونه می‌توانست باشد. با انواع هنرها آشنا شویم و تجربیاتی هرچند اولیه در زمینه‌های هنری داشته باشیم. با شناخت هنر، انسان را بشناسیم و قدر خلاقیت‌های فردی را که از جلوه‌های انسان بودنِ انسان است بیش‌تر بدانیم.
این دوره شامل ده کارگاه چهار ساعته است که در روزهای یک‌شنبه از ساعت 15 تا 19 ارائه می‌شود و شروع آن از چهاردهم مهر نود و هشت است.
هزینه‌ی شرکت در این دوره یک میلیون تومان است.

شاخه‌ی علم و تکنولوژی
دوره‌ی فیزیک موج
یکی از فراگیرترین پدیده‌های هستی «موج» است. موج‌های مکانیکی و الکترومغناطیسی جهان پیرامون ما را در بر گرفته‌اند. از تابش زندگی‌بخش خورشید تا نغمه‌های روح‌نواز موسیقی، از امواج خروشان دریا تا رد باد بر ماسه‌های صحرا، از نجواهای رازآلود تا فریادهای عاصی آذرخش، همه و همه جلوه‌گاه موج‌اند.
زندگی یعنی جنبش، حرکت و پویایی. زندگی یعنی تغییر، تأثیر و تأثر. زندگی یعنی فراز و نشیب. و به قول صائب عزیز ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موج‌ایم که آسودگی ما عدم ماست. در این دوره، تلاش می‌کنیم اشکال گوناگون موج، رفتار آن، قوانین حاکم بر آن و ... را با مجموعه‌ای از آزمایش‌ها بررسی و کشف کنیم.
این دوره شامل ده کارگاه چهار ساعته است که در روزهای سه‌شنبه از ساعت 15 تا 19 ارائه می‌شود و شروع آن از شانزدهم مهر نود و هشت است.
هزینه‌ی شرکت در این دوره یک میلیون تومان است.

شاخه‌ی تن و جان
دوره‌ی آدرنالین پاییزی
قرار بود رود را در رود، کوه را در کوه، درخت را در درخت، و زمین را در زمین دریابیم. و حالا قرار است پاییز را در پاییز ببینیم، بشنویم، حس کنیم و نفس بکشیم. قرار است به میهمانی پادشاه فصل‌ها برویم. قرار است خشکی‌هامان بریزد، زردی‌هامان بریزد، کژي‌هامان بریزد و با خودمان عریان شویم.
باغ بی‌برگی که می‌گوید که زیبا نیست؟ قرار است خود را در «خود» دریابیم! بریزیم، بلرزیم، برقصیم و عاشق شویم، و با یک بغل رویا به استقبال سپیدی و پاکی برویم.
این دوره شامل شش برنامه‌ی ماجراجویانه است که در روزهای جمعه از ساعت 6 صبح تا 20 شب اجرا می‌شود و شروع آن از هجدهم مهر نود و هشت است.
هزینه‌ی شرکت در این دوره یک میلیون و صد هزار تومان است.

شاخه‌ی ادبیات و علوم اجتماعی
دوره‌ی روایت‌های تهران
شهر چیست؟ کوچه‌ها و محله‌ها؟ بزرگ‌راه‌ها و خودروها؟ آدم‌ها و اداره‌ها؟ تیمچه‌ها و هایپرمارکت‌ها؟ یا ...؟
تهران چیست؟ منطقه‌ای خوش آب‌و هوا در شمال رِی؟ مظهر آلودگی و ازدحام؟ خانه‌ی ما؟ رویای مهاجران؟ یا ...؟
«روایت‌های تهران» به پشتوانه‌ی ارتباط عمیق ادبیات و جامعه می‌کوشد تهران را در افق‌های تاریخی، جغرافیایی، انسان‌شناختی و جامعه‌شناختی‌اش، از پنجره‌ی ادبیات بنگرد.
این دوره شامل پنج جلسه است که در روزهای پنجشنبه‌ از ساعت 14 الی 16 ارائه می‌شود و شروع آن از پنجم آذر نود و هشت است.
هزینه شرکت در این دوره پانصد هزار تومان است.

شاخه‌ی ریاضیات و رایانه
دوره‌ی هندسه‌ی دیواری
خیلی وقت‌ها با یک پرسش مهم از سوی بچه‌ها مواجه می‌شویم: چرا باید ریاضی بدانیم؟ به چه دردمان می‌خورد؟ خیلی وقت‌ها هم با هنرمندانی (مثل کاشی‌کارها، آینه‌کارها و ...) روبه‌رو می‌شویم که آثارشان پر از قواعد هندسی و ریاضیاتی است؛ بی آن‌که شاید در هیچ کلاس ریاضی شرکت کرده باشند.
می‌خواهیم هندسه را لابه‌لای دستان این هنرمندان بازشناسی کنیم و قواعد و روابط هندسی را در پیچ و خم نقش‌های زیبای دیوارها کشف کنیم. می‌خواهیم طرحی بزنیم که هندسه را معنا کند، آدمی از کنار آن به سادگی نگذرد و به احترام جلوی دیوارمان به نظاره بایستد.
این دوره در نیمه‌ی دوم پاییز ارائه می‌شود و زمان آن متعاقباً اعلام خواهد شد.
این دوره شامل پنج جلسه است که در روزهای پنجشنبه‌ از ساعت 9 الی 13 ارائه می‌شود و شروع آن از پنجم آذر نود و هشت است.
هزینه شرکت در این دوره پانصد هزار تومان است.

در صورت تمایل به ثبت‌نام فرم زیر را تکمیل و برای ما ارسال کنید. همچنین وجه آن را به شماره حساب زیر واریز کرده و تصویر آن را در برنامه واتس‌آپ به شماره 09358352390 یا به آدر ایمیل rahalearninghouse.ir@gmail.com ارسال نمایید.
شماره حساب 47000829013606
شماره شباIR400540102347000829013606
شماره کارت 1699-1614-0612-6221
به نام حسن احمدی، فریدون زارعی، فرهاد هموار
بانک پارسیان

Email address *
مشخصات
نام و نام‌خانوادگی شرکت‌کننده *
Your answer
تاریخ تولد *
Your answer
کد ملی *
Your answer
شماره تماس مادر *
Your answer
شماره تماس پدر *
Your answer
برنامه‌ها
برنامه مورد نظر خود را انتخاب نمایید *
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy