EÇPETA-Erken Çocuklukta Pandemi Etkileri Araştırması
 Sevgili Meslektaşlarımız,
Türkiye Özel Okullar Derneği olarak, toplumumuzun tamamını etkisi altında bırakan Covid 19 salgını sırasında ortaya çıkan olağanüstü koşulları yönetmekte üstün çaba gösteren siz meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu bildirmek isteriz.
Sadece ülkemizi değil, tüm dünyayı etkisi altında bırakan Covid 19 salgını özellikle okul çağındaki çocukların alışılagelmiş rutinlerinin değişmesine, yeni ve farklı deneyimlerle yüz yüze kalmalarına neden oldu.
Bu olağanüstü koşulların çocukların birbirleriyle, öğretmenleriyle ve aileleriyle ilişkilerine nasıl yansıdığını biz eğitimciler olarak bizzat deneyimledik. Bu gözlemlerimizi, tespitlerimizi derneğimiz çatısı altında hizmet veren Okul Öncesi Komisyonu olarak derlemek ve veriye dayalı bir rapor oluşturarak, yaşananların görünürlüğünü bilimsel verilerle ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşmak istiyoruz.
Covid 19 döneminde okul öncesi çağındaki çocuklarımızın bu süreçten nasıl etkilendiklerini görmek ve bu bilgiler ışığında Covid 19 gibi olağanüstü durum anlarında çözüm üretmek/önerilerde bulunmak/politika geliştirmek tüm okul öncesi kurumların önceliği olacaktır.
Bu bağlamda hazırlanan aşağıdaki anket sorularını tüm samimiyetinizle yanıtlayarak katkılarınızı bir kez daha paylaşmaya gönüllü olacağınızı biliyoruz. Sadece kendi çocuklarımızın değil, Covid 19 sürecindeki tüm çocukların haklarını korumak ve bundan sonrası ile ilgili çocuğun üstün yararına olan pedagojik desteklerin verilmesine vesile olacağınız için teşekkür ederiz.
Tamamen gönüllülük temeline dayanan bu çalışmada sizden kimlik belirleyici hiçbir bilgi istenmemektedir. Cevaplarınız gizli tutularak sadece araştırmacılar tarafından değerlendirilecektir. Elde edilen bilgiler bilimsel yayınlarda kullanılacaktır. Lütfen anket sorularını dikkatli okuyunuz ve yanıtsız soru bırakmayınız. Araştırmanın güvenilir olabilmesi açısından soruları dikkatli ve içtenlikle cevaplamanız büyük önem taşımaktadır.
Çalışmamıza katıldığınız için teşekkür ederiz.

Türkiye Özel Okullar Derneği
Okul Öncesi Eğitim Komisyonu
info@tozok.org.tr
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Bu çalışmaya tamamen gönüllü olarak katılıyorum ve istediğim zaman yarıda kesip çıkabileceğimi biliyorum. *
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy