Rejestracja danych kandydata do Bierzmowania 2023/2024
Zanim wypełnisz swoje dane poczytaj uważnie, jak chcemy aby wyglądała nasza wspólna droga tych przygotowań:


1. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania nie może być traktowane jako wydarzenie jednostkowe w życiu Młodego Człowieka w kluczu „zdać-zaliczyć-zapomnieć”. Istotne jest zmiana myślenia z przedmiotowego (trzeba mieć, tradycja nakazuje, wypada aby…) do podmiotowego (pragnę świadomie przeżywać swoją wiarę, rozwijać miłość do Jezusa). W tym duchu SAKRAMENT INICJACJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ czyli BIERZMOWANIE wpisuje się w szereg innych wydarzeń w życiu człowieka wierzącego taki jak katecheza domowa, katecheza parafialna, praktykowanie wiary, uczęszczanie na niedzielną Eucharystię, uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych a później przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa bądź Kapłaństwa.

2. Ważniejszym od wiedzy elementem przygotowań jest zatem wejście w relację z Jezusem – dotknięcie tego czym jest wiara. Spotkania formacyjne (czwartkowe) zawsze powinny iść w parze z praktykami wiary: Spowiedzią Św. i Eucharystią. Stąd potrzeba ciągłego nawracania się – zmieniania swojego myślenia na bardziej ewangeliczny.

4. Wybór imienia: Masz piękne imię. Ponieważ Sakrament Bierzmowania pogłębia i rozwija łaskę Chrztu Świętego, dla głębszego podkreślenia związku tych Sakramentów ze sobą wybiera się imię chrzcielne. Inne imię można wybrać, gdy kandydat posiada imię, które nie jest imieniem świętego/błogosławionego.

5. Wybór świadka: najbardziej odpowiednią do świadczenia jest osoba wierząca i praktykująca, która regularnie korzysta z Sakramentu Spowiedzi Św. i uczęszcza na niedzielną Msze Świętą. Zazwyczaj tą osobą jest chrzestny/chrzestna albo rodzic, ewentualnie inna osoba jeśli ci nie mogą.  Wybór świadka dokonuje się na początku przygotowania, gdyż jego rolą nie tylko jest świadczenie podpisem o przygotowaniach swojego podopiecznego, lecz przede wszystkim towarzyszenie mu w czasie jego drogi przygotowań.

6. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania powinno odbywać się we Wspólnocie Parafii, z którą od lat związana jest Wasza rodzina. Związanie to nie może być iluzją, rzeczywistością fikcyjnie istniejącą tylko na „papierze” ale związanie to oznacza Waszą obecność w życiu Parafii wyrażaną w Waszej modlitwie podczas niedzielnych zgromadzeń liturgicznych oraz w Waszej odpowiedzialności za rozwój Parafii (udział w różnych wydarzeniach i rekolekcjach np. wielkopostnych, dzielenie się swoim czasem w formie wolontariatu itp.) utrzymanie kościoła (rachunki, opłaty, remonty). Niezastąpioną okazją do budowania Wspólnoty Parafii jest możliwość osobistego poznania Was podczas kolęd (Odwiedzin Duszpasterskich). Dla nas - Duszpasterzy jest to wyraz utożsamienia się z Parafią i jest prostym świadectwem bycia jej częścią.

7. Parafia zostanie poproszona o modlitwę w intencji kandydatów. Po każdej niedzielnej Mszy Św. będzie do Ciebie list (adresowany Twoim imieniem), w którym będziesz mógł/a poznać jak ktoś przeżywa wiarę. Listy będą wisieć na białym drzewie – z przodu kościoła.

8. W wyjątkowych sytuacjach, z powodu zaniedbania praktykowania wiary w rodzinie i braku przynależności do jakiejkolwiek Parafii, zakładamy wydłużenie przygotowania.


Duszpasterze
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Jeśli chcesz możesz zobaczyć krótki film o tym czym jest Bierzmowanie:
Jeśli zgadzasz się z nami jak ma wyglądać Twoje przygotowanie, podaj swój email i kliknij przycisk "Dalej". Zostanie uruchomiony formularz rejestracyjny, który staranie wypełnij.
Privacy Notice

Local Polish Catholic Missions are part of the Polish Catholic Mission. Information provided on this form, together with all other personal data held about these individuals by the PCM and the LPCM is processed in accordance with the PCM's and LPCM’s Privacy Notice which is available at www.parafiaslough.org or from LPCM office.
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy