Formularz zgłoszeniowy na Konferencję   Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją i ich bliskich w zaawansowanym stadium choroby

16 września 2022 (piątek) godz. 10:00-15:00, Sala Portretowa Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3/4

Sign in to Google to save your progress. Learn more

Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich i Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom. Według raportu organizacji zrzeszonych w Alzheimer's Disease International, na chorobę Alzheimera cierpi około 35 milionów osób na całym świecie, zaś w Polsce żyje około 250 tys. chorych. Pomimo szybkiego rozwoju medycyny wciąż nie zostały dokładnie poznane przyczyny powstawania tej choroby oraz skuteczne metody jej leczenia. Objawy Alzheimera rozwijają się w ciągu wielu lat i dopiero po długim okresie czasu można zaobserwować objawy wskazujące na nią.

Tegoroczna konferencja odbędzie się 16 września 2022 (piątek) a jej temat to "Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją i ich bliskich w zaawansowanym stadium choroby”. Konferencja odbędzie się w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie i będzie transmitowana w Internecie. W Krakowie konferencję organizuje i transmitować będzie Fundacja Małopolska Izba Samorządowa we współpracy z Gminą Miejską Kraków w Sali Urzędu Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3/4 w godzinach 10:00-15:00. Gminę Miejską Kraków reprezentuje dr Anna Okońska–Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta m Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Konferencja, która będzie miała miejsce w przededniu Światowego Dnia Choroby Alzheimera, będzie dobrą okazją do przybliżenia i upowszechnienia problematyki chorób otępiennych oraz zauważenia problemów i potrzeb rodzin, w których żyją osoby z  chorobą Alzheimera, a także do rozmów na ten temat w kontekście społecznym, lokalnym, zawodowym. 

Do udziału w Konferencji zapraszamy przede wszystkim opiekunów osób dotkniętych chorobami otępiennymi, terapeutów opiekunów, wszystkich, dla których ten temat jest istotny, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych, Domów Pomocy Społecznej i Dziennych Domów Pomocy Społecznej, Centrów Aktywności Seniorów, Krakowskiego Centrum Seniorów, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Urzędu Marszałkowskiego oraz innych przedstawicieli JST.

Konferencja w Krakowie będzie także okazją do zaprezentowania rezultatów projektu "IntegraCare" dotyczącego multidyscyplinarnej opieki zorientowanej na osobie potrzebującej wsparcia, który Fundacja Małopolska Izba Samorządowa realizowała we współpracy międzynarodowej z partnerami z Hiszpanii, Grecji, Łotwy i Włoch w ramach partnerstwa strategicznego Programu Erasmus Plus.

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI:
*Powitanie uczestników konferencji w Krakowie
 dr Anna Okońska – Walkowicz – Pełnomocnik Prezydenta m Krakowa ds. Polityki Senioralnej
 Janusz Olesiński – Prezes Zarządu Fundacji Małopolska Izba Samorządowa

* IntegraCare" - multidyscyplinarna opieka zorientowana na osobie potrzebującej wsparcia. Prezentacja rezultatów projektu
* Instytucjonalne wsparcie osób z chorobą Alzcheimera, po udarach, z zespołami otępiennymi oraz ich bliskich w Klubie Samopomocy Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie

Transmisja Konferencji w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich
* Otwarcie konferencji i przywitanie gości
 prof. Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich
Mirosława Wojciechowska-Szepczyńska – członkini Alzheimer Polska i Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy RPO
Zygmunt Wierzyński – prezes Alzheimer Polska

* Pomoc samorządu dla chorych i opiekunów osób z otępieniem
* Jak wygląda opieka w warunkach domowych,  w Dziennych Domach Pobytu, w domach opieki całodobowej
* Sytuacja chorego i opiekuna w kontekście zachodzących zmian zdrowotnych i psychologicznych. Jak chory leżący wpływa na życie rodzinne
* Dostępne formy opieki w domu pacjenta
* Rola grup wsparcia dla opiekunów osób z demencją w końcowej fazie choroby
* Osoby żyjące z demencją i ich opiekunowie rodzinni w Polsce i innych krajach
* Podsumowanie, podziękowanie, zakończenie.

Udział w Konferencji jest nieodpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 14 września 2022 r.

Imię i Nazwisko *
Nazwa i adres instytucji /organizacji /osoba prywatna *
Adres e-mail *
Numer telefonu kontaktowego
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację Małopolska Izba Samorządowa, Al. Ignacego Daszyńskiego 16, 31-534 Kraków, do celów związanych z organizacją przez Fundację wydarzenia, o który mowa w niniejszym formularzu zgłoszeniowych. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków UE Program Erasmus+, w ramach projektu pt. "IntegraCare: Person-centred care training program for multidisciplinary professionals"  (2020-1-ES01-KA202-082311), zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
Odpowiedź *
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of fundacjamis.org.pl. Report Abuse