26.Atölye: Şefkatin Gücü Nerede? & Kendi Gücüm Elimde
Merhaba,

‘’Ayna Ayna Söyle Bana: Sevgi Dli Atölyelerini  ‘’Şiddetsiz İletişim'' ve ''Gestalt Psikolojisi'' nden aldığımız ilhamla yapacağımız uygulamalarla, olayları ele alış ve bakışımızı gözden geçirerek kendimizle ve çevremizle bağlantımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz. Atölyelerimiz interaktif olup,  kendi yaşam hikayelerimiz üzerinden bolca Şiddetsiz İletişim diliyle pratik yapma imkanı sunmaktadır.

1.Hafta.Şefkatle Tanışma
2-Hafta: Öz Şefkat
3.Hafta:.Şefkati Almak ve Vermek
4..Hafta:Şefkatle Büyümek
5.Hafta : Gücü Birlikte Kullanmak
6.Hafta : Kaynaklarımızla Buluşmak
7.Hafta: Sorumluluğu Ele Almak
8 Hafta:. ‘’Hayır’’ ile Barışmak


Ne Zaman
------------------------
1-8-15-22 Şubat Salı günleri 20:30 -23.00 arası
1-8-15-22 Mart Salı günleri   20:30 -23.00 arası

Nasıl Katılacaksınız?
-----------------------------------
8 hafta sürecek atölyemize 600 TL ile 1000 TL aralığında gönlünüze ve bütçenize uyan katkı bedeli ile dahil olabilirsiniz. Gerçekten katılmak istiyor ancak bütçeniz elvermiyorsa arayın birlikte çözüm geliştirelim.

Başvuru formunu doldurduğunuzda ödeme bilgileri için sizinle temasa geçeceğiz. Kayıtlar ödemeyle birlikte kesinlik kazanacaktır.


Atölye İçeriği
-------------------------
Şefkatin Gücü Nerede?:
Bu eğitim/atölye çalışması ile ‘’kendimizin ve başkalarının çektiği acılara olan açıklığımız ve acılarımızı
azaltmak için oluşturduğumuz motivasyon’’ olarak tanımlayabileceğimiz ‘’Şefkat’’ kaslarımızı güçlendirme
konusunda gelişim hedeflenmektedir.

1.Oturum: Şefkatle Tanışma
Şefkatin gerçek anlamını ve şefkatle yola çıkmanın bize nasıl hizmet ettiğini öğreneceğiz.

2.Oturum: Öz Şefkat
Kendi kendimize nezaketle yaklaşmanın zorlu durumlar ve duygulardan çıkışımızı kolaylaştırmasının yollarını
keşfedeceğiz.

3.Oturum: Şefkati Almak ve Vermek
Şefkati almaya izin vererek ve şefkat vermenin yolunu açarak buluşacağımız ihtiyaçlarımızı fark edeceğiz.

4.Oturum: Şefkatle Büyümek
Şefkatin önündeki engellerimizi görerek hayatımıza dahil etmenin yollarını bulacağız.

Kendi Gücüm Elimde:
Bu eğitim/atölye çalışması ile ‘’ihtiyaçları karşılamak üzere kaynakları harekete geçirme kapasitesi’’ olan
gücümüzle buluşma ve gücümüzü kendimize hizmet eder şekilde kullanma konusunda gelişim
hedeflenmektedir.

5.Oturum: Gücü Birlikte Kullanmak
Alışılanın aksine gücü üstüne kullanmak yerine, gücü paylaşarak, birlikte kullanmanın yollarına bakacağız.

·5.Oturum: Kaynaklarımızla Buluşmak
Gücümüzle buluşmamıza aracılık edecek olan iç ve dış kaynaklarımızı keşfedeceğiz.

7.Oturum: Sorumluluğu Ele Almak
Kendi duygu ve ihtiyaçlarımızın sorumluluğunu alarak yola çıkacağız.

8.Oturum: ‘’Hayır’’ ile Barışmak
‘’Hayır’’ duymanın ve ‘’Hayır’’ demenin getirdiği olasılıklarla buluşarak, ihtiyaçlarımıza kavuşacağız.
Katılanlar Ne Dedi?

Cebime pek çok şeyle birlikte dört adımı alıp gidiyorum. Bu dört adımı hayatıma katmaya başladım, bununla birlikte, duygularımı ihtiyaçlarımı daha net görebildim, adlandırdım, sahip çıktım ve dillendirdim. Buda benim iletişimimi, ilişkilerimi, bütününde yaşamımı çok kolaylaştırdı .
Memmune Atalay  - Avukat

“Ayna Ayna Söyle Bana” Sevgi Dili Atölyeleri ile mart ayında tanıştım. Başladığımda hayır demekte,   kendimi ifade etmekte  zorlanırken zamanla daha kolay hayır diyebilmeyi, başlarının hayırını duyabilmeyi ve kendimi çok daha net bir şekilde ifade edebilmeyi öğrendim. Şimdi önyargılardan uzak olmaya çalışıyorum,  kişisel algılamadığım için savunmaya geçmiyorum. Olanı olduğu gibi görmek, farklı bakış açıları kazanmak ve duygu ve ihtiyaçlarımı fark etmek, şiddetsiz iletişim diliyle konuştuğumda etkili iletişim kurabilmek hem çok keyif verdi, hem de mutluluğuma kocaman bir alan açtı. Arkadaşlarım, "ne kadar güzel hayır diyorsunuz, hem kimse kırılmıyor,  hem de ortak bir noktada buluşuluyor" dediklerinde kendimle gurur duyuyorum. Hergün yeni bir şeyler  öğrenmek için gayret ediyorum.  Şiddetsiz iletişimle beni tanıştıran sevgili kolaylaştırıcılarım Ayşenur Hocama ve Fatoş Hocama çok teşekkür ediyorum.   İyi ki tanıdım sizleri,  iyi tanıştım şiddetsiz iletişimle. Daha yaşanabilir bir dünyada sevgi dilinin hakim olacağına yürekten inanıyorum.
Dilek Arüv - Okul Müdüresi
*
Hayatımın akışında doğru yolda olduğumu . Bende eksik olan şeyin; kendimi dinlemek ve ihtiyaçlarımı doğru duygularla belirlemek olduğunu anladım .Gerçek duygularımın ne olduğunun farkına vardım .Asıl İhtiyaçlarımın , korkularımın kendime açıklayamadığım, üstünü kapattıklarımın ne olduğunu gördüm. Tanımadığım insanlarla duygudaş oluşumuzu , hepimizin farklı hayata tutunuş şekli olduğunu deneyimledim. Her hikayeden çok pay çıkardım . Bu hayat yolculuğumda paylaşmanın ve dinlemenin insanın ruhunu nasıl şifalandırdığını yaşadım. Hayata es vermek diye bir tabir vardır Bu 4 haftada bitmesini istemediğim bir es verdim . Çok teşekkür ediyorum
Pelin D. - Bankacı
*
İlk defa katıldığım için merak, heyecanlıydım.. Bununla birlikte kendimle ve karşımdaki ile daha derin nasıl bağlantı kurabilirim niyeti ile katılmıştım.. Cebimde sakinlik, empatinin değerini daha iyi anlama, tamamlanma hissi ve kendime alan açıldığında, kendimi daha özgür ifade edebilmenin cesareti ve rahatlığı ile ayrılıyorum.. En çok da sadelik, sakinlik ve huzur ile.. Bundan sonra kendi zihin valizimi bir kenara bırakıp, karşımdakini can kulağıyla dinleyerek ihtiyacını daha fazla anlamaya çalışacağım.
Güldeniz Öz- Profesyonel Koç
*
Berber aynalarını bilir misiniz? Enseyi gösterir. Kelinizi bide. Öğretici., sorgulatıcı ve keyifli idi.
Hamdi Kaptanoğlu Orman Mühendisi
*
Beş yıldır sahip olmadığım bir hayal edindirdi bana.
Gülseren Gamlıbaş- Bankacı
*
Şiddetsiz iletişim ve Sevgi dilini öğrenmeye ve hayatımda uygulamaya çalışıyorum.  Karsimdaki insanı yargılamadan can kulağı ile dinlemeyi, olaylara tepkimde kendimi analiz ederek bunu yapma sebebimin hangi ihtiyacımdan kaynaklanıyor olabileceğini bulmayı, gözlemde kalmayı ve duygularımı daha iyi bulup kendime daha şefkatli davranmayı, karşımdakine rica dilini kullanmayı öğrendim. Bence çok fazla şey öğrendim Aysenur  ve Fatoş harikalar
Gamze Nemutlu - Fizyoterapist
*
Kendi hayatımda ve bulunduğum çevrede bakış açımda farkındalık yarattı bu bağlantı bana .Cesur olmak, risk almak insanları anlamak, dinlemek , bir arada olmak, bağ kurmak kendime dönmek bu olgulardakİ bakış açıma pozitif etkisi oldu .Yeni yollar bulmak Değişime başlamak .Katılmak isteyenlere karşındakini anlamanın ve anlaşılmanın farklı bakış açıları kazanmak ve en önemlisi insana iyi gelen bir hal yarattığı bir eğitimdi. Almakta zorlandığım kararları alamam sebebim kendimim net bir şekilde farkındalığım oldu. Tekrar teşekkür ederim .Emeğiniz ve değerli vaktinizi ayırdığınız için Ayşenur ve Fatoş hocam .
Özlem Aydın Demirer - Bankacı
Biz Kimiz
-------------------
Ayşenur Tarazoğlu
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunuyum. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Örgütsel Davranış Yüksek Lisans programını tamamlayarak ‘’Örgütsel Psikolog’’ ünvanı aldım. Çalışma hayatıma 1993 yılında İnterbank’ da başladım ve sonrasında DenizBank’ da devam ederek, Şube, Bölge, Genel Müdürlük olmak üzere farklı bölümler ve pozisyonlarda 11 yılı yöneticilik, toplam 22 yıl görev yaptım. Aynı zamanda Deniz Akademi bünyesinde 8 yıl iç eğitmenlik yaptım.

2015 yılında Flow Coaching International’ da ICF onaylı programı tamamlayarak "Profesyonel Koç" ünvanını aldım. Aynı yıl bankacılık kariyerimi sonlandırarak, eğitim ve koçluk alanındaki çalışmalarıma başladım. 2015 yılından bu yana Nar Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde kurumsal eğitimler veriyorum, bireysel koçluk yapıyorum.

İleri Transaksiyonel Analiz, Optimum Denge Modeli, Hikaye Anlatıcılığı, Gestalt Psikoloji, Points of You, Şiddetsiz İletişim eğitimleri ve yine Şiddetsiz İletişim giriş ve yıllık eğitimlerinde yaptığım asistanlıklarla  güçlenen yolculuğumda; Points of You ‘’Hello Points Level 1 Workshop’’ sertifikalı eğitmeni olarak eğitimler veriyorum. Bunlarla birlikte, ‘’Kahramanın Öz Farkındalık Yolculuğu’’ eğitimi ve Şiddetsiz İletişim temelli  ‘’Ayna Ayna Söyle Bana’’ atölyeleri ve Laf Dağının Ardı adlı podcast serisi düzenliyorum.

Fatoş Somsa
Eskişehir Üniversitesi, İktisat Bölümü mezunuyum. İş hayatına Etibank Nişantaşı şubesinde staj yaparak başladım. Ardından gümrükleme sektöründe devam ettiğim profesyonel yaşantım 1996 yılında kendi işimi kurmamla noktalandı. Uluslararası Hava ve Gemi Taşımacılığı alanında başlayan girişimcilik yolculuğumu 17 yıl sürdürdüm. 2007 yılında "Yılın En Başarılı İş Kadını" ödülünü’ aldım.

AC lisanslı profesyonel koçluk, GCDF- Global Kariyer Geliştirme Danışmanlığı, Hikaye Anlatıcılığı, Şiddetsiz İletişim, Yaratıcı Drama Liderliği, Gestalt Psikolojisi eğitimleri aldım, Şiddetsiz İletşim giriş ve yıllık eğitimlerinde asistanlık yaptım. Öğretmenlerinin kariyer danışmanlığı alanında yetkinliklerini arttırabilmek için hazırlanan Avrupa Birliği destekli METEK projelerinde  eğitmenlik yaptım. Türkiye'nin kendi alanında ilk sosyal kooperatif olan Üretkeniz.biz'in kurucu ortağıyım. 35-70 yaş aralığında iş hayatının dışında kalmış bireylerin ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili çalışmalar yürütmekteyiz.(www.uretkeniz.biz). Bunlarla birlikte, ‘’Kaviyer’’ ve ‘’Kaviyer Genç’’ kariyer planlama atölyeleri, ‘’Yaratıcı Drama'' atölyeleri, Şiddetsiz İletişim temelli ‘’Ayna Ayna Söyle Bana’’ atölyeleri, Hikayeni İzle adlı podcast serisi düzenliyorum.

Sivil Toplum çalışmalarını ve gelecek kuşaklara deneyim aktarımını önemsediğim ve önceliklendirdiğim konular arasında yer alıyor. Deneyimlerimi paylaşmak, gençlerin kariyer planlamasına destek vermek için birçok üniversitede seminerler vermeye, sivil toplum örgütlerinin projelerini desteklemeye ve projeler geliştirmeye devam ediyorum.  
( www.fatossomsa.com)


Ayrıca; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve ilgili mevzuat uyarınca forma girdiğiniz kişisel verileriniz düzenlenecek etkinliklerden haberdar etmek amacıyla ve bilgilendirme yapmnak için kullanılacaktır. Kişisel verileriniz, sonuçları katılımcıların aleyhine olacak şekilde kullanılmayacak ve gizli tutulacaktır

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
İsim Soyisim *
Telefon Numarası *
Yaşadığınız İl *
Mesleğiniz *
Instagram Adresiniz: Sosyal Medya *
İsteğe Bağlı Doldurulacaktır. (Fatura Kesilecek Kişi veya Kurum Adı)
İsteğe Bağlı Doldurulacaktır. (Fatura da yazılmak üzere T.C. No veya Vergi Dairesi Adı & Numarası)
Daha önce ''Şiddetsiz İletişim'' ile tanıştınız mı? *
Bize nasıl ulaştınız? *
Kayıt ve Bilgi Formu'nda yazılan tüm bilgileri okuduğunuzu onaylıyor musunuz? *
A copy of your responses will be emailed to the address you provided.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy