28. Online STEM Öğretmeni Sertifika Programı

Bu başvuru ön kayıt niteliğindedir. Başvurunuz değerlendirildikten sonra asıl kayıt için mail adresinize kayıt formu ve ücret bilgisi gönderilecektir. Mailinizi 3 iş günü içerisinde kontrol ediniz. 3 iş günü içinde mail gelmediği takdirde aşağıdaki mail adresine mail atınız. Mailler bazen spam (önemsiz) kutusuna düşebilmektedir. Spam mailleri de kontrol ederek mail gönderiniz.

Diğer sorunlarla ilgili stemokulu@gmail.com adresine mail gönderiniz.

Bu program ücretli olup İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi aracılığı ile yapılmaktadır. Program Ücreti 990 TL'dir. Bazı kartlara taksit yapılmaktadır.
Adınız Soyadınız *
Doğum Tarihiniz *
MM
/
DD
/
YYYY
Okulunuz *
Eğer çalışmıyorsanız çalışmıyorum, lisans öğrencisi iseniz lisans öğrencisi yazınız.
Branşınız *
İl/İlçeniz *
Girdiğiniz Sınıfınız *
Telefon Numaranız *
E-Posta Adresiniz *
Eğitim Bilgileriniz *
Mezun Olduğunuz Üniversite *
Mezun Olduğunuz Fakülte *
Mezun Olduğunuz Bölüm *
Daha önce STEM eğitimi aldınız mı? *
Daha önce proje yarışmalarına katıldınız mı? *
Eğer proje yarışmalarında danışmanlık yaptıysanız hangi yarışmalara katıldınız, belirtiniz
Alt alta yazınız.
Neden bu programa katılmak istiyorsunuz?
Yeterli ve gerekçeli bir yazı yazınız
Bu programı kariyerinizin neresinde görüyorsunuz?
Yeterli ve gerekçeli bir yazı yazınız
Hangi akademik alanlarla ilgilisiniz? Neleri takip edersiniz?
Yeterli ve gerekçeli bir yazı yazınız
Akademik alanlar dışında hobileriniz nelerdir?
Yeterli ve gerekçeli bir yazı yazınız
En yakın arkadaşlarınız sizi nasıl anlatırlar?
Yeterli ve gerekçeli bir yazı yazınız
Referanslarınız?
Telefon numaraları, e-posta adresleri ve kurumları ile birlikte alt alta yazınız.
STEM kavramı size ne ifade ediyor?
Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik entegrasyonu ile öğrenciler hangi yetkinlikleri ve becerileri kazanabilirler?
Sizce bir derste fen, teknoloji, mühendislik ve matematik birbirine nasıl entegre edilir?
Disiplinlerarası öğrenme ne demektir?
Tasarım Odaklı Düşünme ne demektir?
ONAY
Bu form İstanbul Aydın Üniversitesinin gerçekleştireceği Online STEM Öğretmeni Sertifika Programına katılacak öğretmenlerin tespiti için doldurulmuştur.

Programın Amacı:
Dünya eğitim gündemi incelendiğinde, bütün dünyada üzerinde en çok durulan kavramlardan birisinin STEM olduğu görülmektedir. STEM; Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşmakta ve bu alanların birbirine entegre edilmesi anlamına gelmektedir. STEM eğitimi ile ilgili özellikle ABD'de önemli kaynaklar ayrılmakta, öğrenci ve öğretmen eğitimleri için programlar ve projeler düzenlenmektedir. Üreten, dünya ile rekabet edebilen ve yaratıcı bir toplum olmanın anahtarı fen ve matematik eğitiminin teknoloji ve mühendislik ile entegre edilmesidir.
Bu kapsamda Türkiye'nin ilk STEM Öğretmeni Sertifika Programı ile öğretmenlere yenilenen Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak okullarında STEM eğitimini uygulama konusunda yetkinlik kazandırılması amaçlanmıştır. Öğretmenlere STEM eğitiminde Türkiye'de ilklere imza atmış ve lider olan İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından resmi STEM Öğretmeni sertifikası verilecektir. Bu sertifika uluslararası geçerliliğe sahiptir. Özel okul öğretmenleri için referans kabul edilmektedir.

Program İçeriği:
* STEM Eğitimi Yaklaşımı Nedir? Tarihsel gelişimi ve metodolojisi.
* Bilimsel Araştırma Tasarımı
* İnovasyon ve Yaratıcılık Atölyesi
* Proje ve Problem Tabanlı STEM Aktiviteleri uygulamaları
* Mühendislik Tasarım Atölyeleri
* STEM Ders Planı Hazırlama Atölyesi
* STEM Ders Planı Hazırlama ve Uygulama Atölyesi
* STEM Ders Planı Hazırlama, Uygulama ve Değerlendirme Atölyesi

Tüm eğitim programı çevrimiçi dersler ve görevler şeklinde yürütülecektir. Eğitimde 20 saat canlı ders ve 20 saat uygulama görevi gerçekleştirilecektir. Programda yönergeli ve yönergesiz STEM aktivitelerine yer verilecektir. Yapılan aktiviteler okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede, özellikle Fen Bilimleri ve Matematik derslerinde kullanılabilecektir. Yeni Fen Bilimleri müfredatında bütün ünitelerde, bilim ve mühendislik uygulamalarında kullanılabilecektir. Okul öncesi için farklı teknikler belirtilecektir. Programda pedagojik olarak teknikler üzerinde durulmaktadır. Ayrıca katılımcılara yüzlerce aktivite örneğini bulabilecekleri yerler gösterilecektir. Program basit ve atık malzemelerin aktivitelerde kullanımı üzerine kuruludur. Böylece katılımcılarımız okullarında ek maliyetlere gerek kalmadan STEM eğitimini doğru tekniklerle uygulayabilecektir.
Program sonunda katılımcıların hazırladıkları tüm belgeler, Edmodo sanal sınıfında elektronik olarak talep edilecek ve bir final sınavı gerçekleştirilecektir.

Başvurunun yapılmış olması kayıt anlamına gelmemektedir. Yağış, afet, deprem, doğal olaylarla, hukuki, siyasi veya beklenmedik sebeplerden dolayı veya İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi kurumlarının iç organizasyonları sebebiyle İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, gerek gördüğü kurs merkezlerini, tarihlerini, yerlerini, saatlerini veya öğretim görevlilerini değiştirebilir ya da programı erteleyebilir. Yeterli kontenjan olmadığı durumda program ertelenebilir ya da tamamen iptal edilebilir. Böyle bir durumda kayıt yaptıranlar hak iddia edemezler.

Kişilere yapılacak çağrı için, yukarıda beyan edilen mail, tel ve adres bilgilerinden yararlanılacaktır.

www.stemokulu.com adresinden, www.facebook.com/stemokulu adresinden duyuruları takip edebilirsiniz.

Bu program ücretlidir. Ücret 990 TL (KDV Dahil)

Programda kişilerin yeterlilikleri ortaya koydukları ürünler ve tutulan portfolyo dosyası ile denetlenecek. Katılımcılar sertifika programı boyunca izlenecek, gözlemlenecek ve fotoğrafları çekilecektir. Fotoğraflar sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacaktır. Bütün gözlemler neticesinde ve final görevinde başarılı bulunanlara sertifikaları verilecektir. Final sınavı sonrası bir sınav hakkı daha verilecektir. Sertifika alabilmek için sınavda 70 puan almak zorunludur.

İstanbul Aydın Üniversitesi STEM Öğretmeni Sertifika Programı kapsamında tarafınıza gönderilen ve doldurduğumuz formlarda yer alan bilgilerin, gönderdiğimiz ödev dosyaları ve resimlerin, her türlü dokümanın “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında süresiz olarak tarafımızca saklanmasına, İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından çıkarılacak bilimsel yayınlar için veri olarak işlenmesine, eğitimler sırasında yapılan çalışmaların fotoğraflanmasına ve görüntü alınmasına ve bu fotoğraflar ve görüntülerin yasal platformlarda tanıtım ve haber amaçlı kullanılmasına izin veriyorum.
Ayrıca,
İstanbul Aydın Üniversitesi STEM Öğretmeni Sertifika Programı kapsamında, Edmodo.com STEM sanal sınıfında ve mail aracılığı ile tarafıma gönderilen, sözle açıklanan, video ile anlatılan bilgi, belge, dosya, görsel, video dahil her türlü dokümanı herhangi bir ortamda ya da kişi ile (internet, sosyal medya, eğitime katılmayan başka kişiler) paylaşmayacağımı, izin almadan ticari amaçlı (kitap, kitapçık, tez, makale, elektronik yayın dahil her türlü satışı yapılan ya da yapılmayan) ürün olarak kullanmayacağımı kabul ve taahhüt ederim.

Yukarıda beyan etmiş olduğum bilgilerin doğruluğunu onaylar, gerektiğinde belgelemek adına istenilen belgeleri sunabilirim.
Verilen bilgilerin eksik, gerçek dışı ve yahut istenilen belgeleri sunamadığım takdirde, yapılan bu başvurunun geçersiz olacağını kabul ederim
Kabul Ediyor musunuz? *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy