2.uzdevums (~11:50-12:05) "ĢeoSUMO"
Nospied pogu Iesniegt/Submit vadītāja norādītajā laikā, jo pēc tam atbildes vairs netiks pieņemtas.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
Email *
Numurs *
Raksti BEZ ATSTARPĒM un CITIEM SIMBOLIEM! Savu dalībnieka numuru meklē šeit (ja neatrodi - pieraksti sevi turpat pie brīvajiem numuriem): https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LBUyBOaBmBogTIJAMhtx7Wgvlyt7xWb4H14hDR5p3Y8/edit?usp=sharing Tikai ne-skolēni drīkst nereģistrēties, bet visos uzdevumos rakstīt vienādu sevis izdomātu unikālu numuru >1500, piemēram, telefona numuru.
Vārds Uzvārds
Drošībai, ja nu numurs uzrakstīts nepareizi. Vārdu raksti pirms uzvārda! Pēc uzvārda neraksti liekas atstarpes vai simbolus!
1# Sumo ir Japānas nacionālais sportveids un vienīgā vieta pasaulē, kur ar to nodarbojas profesionāli. Sumo rašanās, pastāvēšana un popularitāte Japānā spēcīgi saistāma ar reliģiju. Ne velti daudzas procesuālās darbības sportā saistītas ar reliģiskajiem rituāliem, kamēr ringa tiesneši valkā konkrētās reliģijas priesteru ietērpus u.tml.   Par kādu reliģiju ir runa?
1 point
Captionless Image
Clear selection
2# Pēdējos 15 gadus profesionālajā sumo pārliecinoši dominē mongoļu izcelsmes atlēti, tai skaitā visu laiku titulētākais cīkstonis - Hakuho (pa kreisi). No Mongolijas nāk pārliecinoši lielākais ārzemju cīkstoņu skaits Japānas profesionālajā sumo. Daudzi šo dominanci skaidro ar kādu konkrētu, Mongolijā izplatītu tradicionālo nodarbi.   Izvēlies pareizo attēlu, kas visprecīzāk raksturo attiecīgo nodarbi!
1 point
Captionless Image
Clear selection
3# Pirms mongoļu dominances, 90' gados sākoties sumo internacionalizācijai, varēja novērot ASV cīkstoņu ēru, kad sumo augstākos rangus pirmo reizi sasniedza ārpus Japānas dzimuši sportisti. Visi tolaik dominējošie ASV cīkstoņi nāca no kāda konkrēta ASV štata.   Nosaki pareizo štatu, izvēloties tam atbilstošo karogu!
1 point
Captionless Image
Clear selection
4# Mūsdienās arī citu valstu cīkstoņi profesionālajā sumo nav retums, taču dominantās tendences saglabājas. Attēlā redzamais cīkstonis ir visu laiku labākais, kas nācis no Ķīnas.   Pēc kartes nosaki, kurā Ķīnas provincē viņš ir dzimis!
1 point
Captionless Image
Clear selection
5# Attēlā redzams vienīgais profesionālā sumo cīkstonis, kas dzimis Kreivijas teritorijā, taču arī viņa izcelsme pie valdošajām sumo tendencēm ir teju pašsaprotama.   Nosaki Krievijas federāli administratīvo vienību, kurā viņš dzimis, izvēloties tai atbilstošo karogu!
1 point
Captionless Image
Clear selection
6# Tuvāk Latvijai... Visu laiku labākais Baltijas pārstāvis profesionālajā sumo ir igaunis - Kaido Höövelson. Karjeru beidzis 2013. gadā, šobrīd viņa darba vieta ir Riigikogu.   Kas ir Latvijas ekvivlents Igaunijas Riigikogu?
1 point
Captionless Image
Clear selection
7# Uzdevuma autora mīļākais sumo cīkstonis ir joprojām aktīvais Gruzijas pārstāvis - Levans Gorgadze, jeb Točinošins Tsujoši. Spēcīgus pamatus savai ilgajai un veiksmīgajai sumo karjerai viņš ielicis, jaunībā aizraujoties ar kādu citu japāņu cīņas mākslu.   Par kādu cīņas mākslu ir runa?
1 point
Captionless Image
Clear selection
8# Sumo klubus, ko pārstāv un kuros trenējas visi profesionālie cīkstoņi, visbiežāk dēvē tāpat, kā kādu mums pazīstamu saimniecības ēku.   Par kādu ēku ir runa?
1 point
Captionless Image
Clear selection
9# Uzskata, ka sumo turnīru laikā vēlams ēst tikai gaļu no šādiem dzīvniekiem, jo tas cīkstonim nes veiksmi. Šo gaļu tad arī plaši izmanto gan cīkstoņi ikdienas uzturā, izvēloties attiecīgas čankonabe (zupa attēlos) receptes, gan sumo skatītāju uzkodu gatavošanā.   Kas tā ir par gaļu?
1 point
Captionless Image
Clear selection
10# "Kāju stampāšana" ir viens no populārākajiem sumo cīkstoņu vingrinājumiem, taču to dara arī pirms katras turnīra cīņas. Kāds ir galvenais iemesls, kāpēc tas tiek darīts?
1 point
Captionless Image
Clear selection
11# Sumo turnīros visas cīņas un rituāli notiek uz tam speciāli paredzētas ringa platformas, jeb dohjo.   Kas ir tā galvenā sastāvdaļa (no kā to izgatavo) ?
1 point
Captionless Image
Clear selection
12# Sumo rituāli paredz ringa "attīrīšanu" pirms katras cīņas, katram cīkstonim ringā metot vairākas saujas ar kādu minerālu.   Kas ir šīs konkrētais minerāls?
1 point
Captionless Image
Clear selection
13# Turnīru uzvarētāju galvenā balva ir Imperatora kauss. Tiek saņemtas arī naudas balvas, apjomīgas pārtikas veltes un virkne ārvalstu dāvinājumu, trofeju. Attēlu rindā redzamas trīs balvas, kuras ikreiz pasniedz pārstāvji no kādas konkrētas valsts.   Izvēlies atbilstošos karogus, kas secīgi attēlo pareizās valstis - dāvinātājas - tāpat kā attēlu rindā!
1 point
Captionless Image
Clear selection
14# Normālos apstākļos jau vairāk nekā 70 gadu valda "6 turnīru sistēma", kad gada laikā, katrā nepāra mēnesī tiek rīkots 15 dienu ilgs turnīrs. Trīs no šiem turnīriem notiek Tokijā - Ryōgoku Sumo Hallē, jeb Kokugikan Arēnā (2 augšjie attēli). Pārējie notiek 3 citās Japānas pilsētas (3 apakšējie attēli).   Nosauciet vienu no šīm 3 pilsētām!
2 points
Captionless Image
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of Reinis Berzins. Report Abuse