Warsztaty Modal Underground / Pas de Deux / Thierry Verger CST Warszawa/ Listopad 2019
TERMIN: 18-22 listopada 2019, godz. 9.00-12.00
MIEJSCE: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12 / Piętro 2
WSTĘP WOLNY

Wydarzenie jest nieodpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń oraz doświadczenie taneczne. Osoby wyselekcjonowane będą informowane drogą mailową.

Wymogiem koniecznym jest zobowiązanie się do obecności podczas wszystkich 5 dni warsztatów.

Chcielibyśmy również poinformować, że ostatniego dnia, tj. 22.11.2019 w godzinach 12:00 -13:00, odbędzie się otwarty dla publiczności pokaz doświadczeń zebranych przez uczestników w ciągu tygodnia.

Poziom: Warsztaty dedykowane są do zawodowych tancerz oraz do osób praktykującym regularnie taniec współczesny, klasyczny bądź kontakt improwizację.

KONTAKT: warsztaty@centrumsztukitanca.eu

OPIS ZAJĘĆ:

Warsztaty partneringu Pas de Deux oparte na technice Modal Underground Thierrego Verger.

Technika Modal Underground odznacza się wyjątkowym bogactwem ruchów, rozwiązań i sposobów interakcji pomiędzy tańczącymi partnerami. Czerpie jednocześnie inspiracje z różnych tradycji kulturowych oraz stylów tanecznych. Role w partneringu są jasno określone – mężczyzna jest zwykle osobą prowadząca i podnoszącą. Stosowane jest oddawanie ciężaru podobne do kontakt improwizacji, ale jednocześnie wykorzystuje się różnego rodzaje dźwignie, fizyczne manipulacje oraz dynamiczne podnoszenia. Technika umożliwia pracę zarówno w pozycjach stojących, jak i pośrednich oraz w parterze. Kontakt między partnerami jest zwykle bliski i wymagający dużej dyscypliny i precyzji ruchów.
Warsztaty Thierrego charakteryzują się dużą energią i niezwykłą atmosferą. Oparte są najczęściej na krótkich sekwencjach choreograficznych, które zmieniają się bądź są rozwijane dynamicznie na każdych kolejnych zajęciach. W trakcie zajęć wprowadzane są również podstawowe zasady, pozycje i podnoszenia. Thierry skupia się jednak przede wszystkim na praktyce i doświadczeniu samego tańca.
Warsztaty przeznaczone są dla osób praktykujących regularnie taniec współczesny, balet bądź kontakt improwizację.

Thierry Verger
Francuski tancerz, edukator, choreograf. Twórca stylu Modal Underground.
W swojej pracy Thierry opiera się na stworzonej przez siebie, oryginalnej i eklektycznej technice tanecznej. Czerpie z doświadczeń mistrzów tańca z przeszłości i teraźniejszości, ze sztuk walki i tańca rytualnego. Modal Underground to pomost pomiędzy średniowieczną fantazją a współczesną rzeczywistością. Ten sposób tworzenia choreografii łączy przeciwieństwa: klasyczne linie i barokowe krzywe, zmysłowość i nieokiełznanie.
Thierry współpracuje z wieloma znanymi szkołami i teatrami tańca w Europie. Na stałe mieszka, tworzy i uczy w Paryżu.
https://www.youtube.com/watch?v=pQQ9dJzVAJs

Organizatorzy projektu CST w Warszawie: Fundacja Artystyczna PERFORM i Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA/ HOTELOKO movement makers

Partner projektu CST w Warszawie: Mazowiecki Instytut Kultury

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Zdjęcie w tle: Podj (źródło: https://www.modalunderground.com/photos/)
Email address *
Imię *
Nazwisko *
Wiek: *
Miasto: *
Numer telefonu:
Płeć *
Zdjęcie: Prywatne archiwum Thierrego Verger
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. - Terms of Service - Privacy Policy