"Pracownicy socjalni wołają o pomoc"
Formularz rejestracji udziału w debacie oraz warsztacie organizowanym w ramach III Tygodnia Pracy Socjalnej w Krakowie. Przed wypełnieniem prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

Data wydarzenia: 7 kwietnia 2017 r.
Miejsce: Instytut Socjologii UJ w Krakowie, ul. Grodzka 52, sala 79
Godziny: 17.00-20.00

Tematyka: Spotkanie prowadzone będzie w formie debaty oraz warsztatu z udziałem pracowników socjalnych, pracowników naukowych, studentów oraz członków związków zawodowych zrzeszających pracowników socjalnych i pomocy społecznej. Uczestnicy będą proszeni o aktywne włączenie się w dyskusję poprzez przedstawienie własnych opinii i doświadczeń związanych z funkcjonowaniem instytucji pomocy społecznej. Podczas warsztatu szczególny nacisk położony zostanie na przemoc doświadczaną przez pracowników socjalnych w jednostkach ich zatrudniających. Mobbing, brak przestrzegania praw pracowniczych, podwójna wiktymizacja po doświadczeniu aktu agresji ze strony klientów – to obraz tylko niektórych form przemocy wyłaniającej się z ogólnopolskich badań opublikowanych w 2016 r. Konsekwencją zranienia osób pomagających są przeżywane przez nich trudności zdrowotne (psychiczne), rodzinne, osobiste i zawodowe. Jak przeciwdziałać przemocy instytucjonalnej? Jakie zmiany powinny nastąpić w obszarze edukacji, działania instytucji pomocy społecznej, pracodawców i w samych związkach zawodowych by skutecznie pomóc pracownikom socjalnym? Wnioski z debaty posłużą do budowania skutecznego systemu ochrony pracowników socjalnych.

W wydarzeniu mogą brać udział: pracownicy socjalni, studenci, pracownicy naukowi, członkowie związków zawodowych w pomocy społecznej

Organizatorzy: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Trójmiejski Zespół Pracowników Socjalnych NSZZ Solidarność, Instytut Socjologii UJ

Liczba miejsc ograniczona. Udział w warsztacie wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu zaproszenia przez organizatorów. Istnieje możliwość zorganizowania noclegu oraz dofinansowania przyjazdu dla pracowników socjalnych spoza Krakowa. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy drogą mailową - kontakt@federacja-socjalnych.pl. Rejestracja możliwa do 31.03.2017 r. Po tym terminie organizatorzy poinformują uczestników o zakwalifikowaniu.
Email address *
Status osoby zgłaszanej *
Miejsce zatrudnienia osoby zgłaszanej (wypełniają tylko pracownicy socjalni)
Prosimy o podanie imienia i nazwiska osoby zgłaszanej *
(wymagane wyłącznie dla celów potwierdzenia zgłoszenia)
Your answer
Prosimy o podanie danych kontaktowych osoby zgłaszanej *
(dodatkowy adres poczty elektronicznej lub telefon celem potwierdzenia zgłoszenia i uczestnictwa w wydarzeniu)
Your answer
Czy Pan/Pani jest zainteresowany/a skorzystaniem z pomocy w zorganizowaniu noclegu w Krakowie?
Czy Pan/Pani jest zainteresowany/a skorzystaniem z dofinansowania do przejazdu do Krakowa?
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service