GŁOSOWANIE na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej 2018 (etap regionalny)
Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) to w środowisku turystyki najbardziej prestiżowa nagroda. W ciągu 16 lat POT nagrodziła ponad 200 atrakcji. Kujawsko-Pomorskie zdobyło dotąd 11 Certyfikatów POT oraz 1 Złoty Certyfikat POT.

Czas wybrać Najlepsze Produkty Turystyczne 2018, które będą godnie reprezentować "Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc" w etapie ogólnopolskim. Decyzja należy do Kapituły i… do Was! Po raz pierwszy zapraszamy Internautów, by w głosowaniu regionalnym wybrali jednego z kandydatów. Dwóch kolejnych wskaże Kapituła Konkursu. Z listy (poniżej) wybierzcie jeden produkt, który Waszym zdaniem zasługuje na udział w etapie ogólnopolskim.

Głosowanie trwa do 23 września.

Email address *
Jedna osoba może oddać tylko jeden głos.
Bydgoski Festiwal Wodny "Ster na Bydgoszcz 53°E 18°N" (Bydgoszcz)
Największe święto wodne w regionie. Cykliczne wydarzenie promujące Bydgoszcz jako miasto silnie związane z wodą oraz ideę aktywnej turystyki wodnej. Ukazuje atrakcje turystyczne miasta i regionu oraz możliwości płynące z położenia Bydgoszczy na skrzyżowaniu dróg wodnych. Podkreśla rolę Międzynarodowej Drogi Wodnej E70, zalety Kanału Bydgoskiego, rzeki Brdy i Wisły. Jest okazją do integracji środowiska wodniaków z całej Europy. Główne atrakcje festiwalu: parada jednostek pływających, wielki wyścig butelkowy, wyścigi smoczych łodzi, spotkania z podróżnikami i żeglarzami, koncerty na wodzie i lądzie, pokazy laserowe, spływy kajakowe, wystawy i warsztaty marynistyczne. Miejsce organizacji wydarzenia - Wyspa Młyńska wraz ze sceną na wodzie przy Operze Nova w Bydgoszczy oraz zrewitalizowane w ostatnich latach nabrzeża rzeki Brdy – idealnie dostosowane do organizacji tego typu wydarzenia.
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (Toruń)
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest jedynym centrum nauki działającym na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Działa od 2013 roku w zrewitalizowanych dawnych Młynach Toruńskich. Budynki zbudowane na przełomie XIX i XX wieku zostały całkowicie odrestaurowane i służą obecnie funkcji interaktywnego centrum nauki. Centrum poprzez interaktywne wystawy, warsztaty, zajęcia w specjalistycznych pracowniach (biologiczna, fizyczna, multimedialna) popularyzuje dorobek polskiej, europejskiej i światowej nauki i techniki, jednocześnie prezentując walory wykorzystania metody naukowej. Turysta może nie tylko zachwycać się architekturą budynku - zachowano koncepcję silosa w młynie, przez które może podziwiać działania najdłuższego w Polsce stale działającego wahadła Foucaulta, lecz również sposobem zaprezentowania zjawisk i procesów poprzez interaktywne wystawy.
Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium-Toruń" (Toruń)
Planetarium oferuje seanse astronomiczne w sali projekcyjnej pod kopułą oraz dwie wystawy interaktywne: Bazę MARS#17 i Geodium. Seanse traktują o wielkości i budowie Wszechświata, przybliżają wiedzę o gwiazdach, konstelacjach i planetach. Baza MARS#17 to multimedialna przestrzeń, której scenografia przypomina futurystyczne laboratorium kosmiczne. Odwiedzający niczym członkowie załogi mają do wykonania czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią. Ich misją jest monitorowanie stanu Bazy, a także usuwanie awarii, badanie próbek gruntu Marsa czy gospodarowanie energią. Centralnym elementem drugiej wystawy Geodium jest obracający się model globusa. Wokół niego znajdują się interaktywne urządzenia, a plastyczne instalacje pokazują, jak na przestrzeni dziejów zmieniała się nasza planeta. Od początku istnienia Planetarium w Toruniu, wszystkie seanse produkowane są we własnym studio i w oparciu o oryginalne scenariusze.
Dom Mikołaja Kopernika (Toruń)
Dom Mikołaja Kopernika mieszczący się w dwóch zabytkowych kamienicach należących niegdyś do jego rodziny to muzeum prezentujące sylwetkę wielkiego astronoma i jego dokonania. Dzięki gruntownej modernizacji przeprowadzonej w latach 2017–2018 zyskał nowy blask. Dziś jest to miejsce łączące najnowsze technologie multimedialne z historyczną tkanką zabytkowego domu średniowiecznego. Zwiedzający mogą oczekiwać wiedzy i wrażeń ogniskujących się wokół trzech tematów: nauka dawna i współczesna, życie codzienne rodziny mieszczańskiej w późnogotyckim hanzeatyckim domostwie oraz życie i dzieło Mikołaja Kopernika.
Festiwal Ballady i Piosenki Filmowej (Toruń)
Pomysł Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej nawiązuje do niezapomnianej ballady filmowej Krzysztofa Komedy i Agnieszki Osieckiej "Nim wstanie dzień" z polskiego westernu Hoffmana i Skórzewskiego "Prawo i pięść" zrealizowanego w Toruniu w 1964 roku. Formuła Festiwalu polega na połączeniu dwóch części: przeglądu konkursowego oraz koncertu galowego (koncert z udziałem plejady polskich i zagranicznych aktorów i artystów estradowych oraz laureatów Przeglądu Konkursowego). Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej stanowi pierwszą w Polsce i nieposiadającą odpowiednika w Europie imprezę artystyczną poświęconą fenomenowi piosenki i ballady filmowej w kinematografii polskiej, europejskiej i światowej. Celem Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej jest popularyzacja najciekawszych osiągnięć artystów, którzy nadali tej formie twórczości filmowej autorski wymiar i stworzyli utwory, które po dziś dzień oczarowują walorami artystycznymi.
Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią (Łabiszyn)
Ogólnopolskie wydarzenie cykliczne organizowane na przełomie maja i czerwca na 3 dni przenosi uczestników w realia z czasu II wojny światowej, tworząc niepowtarzalny klimat i scenerię. Tematem przewodnim każdej edycji jest konkretna osoba (gen. Maczek, gen. Anders) lub wątek historyczny (Wrześniowe Drogi, Kierunek Berlin). Trzon wydarzenia to 3 duże inscenizacje batalistyczne. Ich uzupełnieniem są interaktywne prezentacje, warsztaty, gry terenowe, pikniki i szereg aktywności inicjowanych przez lokalną społeczność. Swoistą podróż w czasie gwarantują rekonstruktorzy, historyczne pojazdy, rozmowy z weteranami, scenografia i atmosfera małego miasteczka. Łabiszyńskie Spotkania z Historią to przykład turystyki żywej historii. Inscenizacje cechuje duża widowiskowość (sprzęt, pirotechnika, stroje z lat 30. XX w.). Miasto jak i jego otoczenie (las, żwirownia, plaża) stanowią naturalną scenerię. Dodatkowo odpowiednie ich zaaranżowanie sprawia, że całość jest realistyczna i autentyczna (gruz na ulicach, zasieki, żołnierze w mundurach, szyldy). To żywa lekcja historii uznawana obecnie za jedno z największych i najciekawszych wydarzeń związanych z rekonstrukcją historyczną w Polsce. Podczas Spotkań wykorzystywany jest historyczny sprzęt pancerny pochodzący z prywatnych i muzealnych zbiorów.
Kemping 134 w Grudziądzu nad Jeziorem Rudnickim (Grudziądz)
Kemping 134 w Grudziądzu, położony nad Jeziorem Rudnickim, oferuje usługi noclegowe oraz szereg usług rekreacyjnych jako towarzyszących. Usługi noclegowe świadczone są w nowych domkach kempingowych posiadających łazienki oraz aneksy kuchenne z wyposażeniem. Do dyspozycji gości są m.in. tv i bezpłatne WiFi. Jeden z domków zbudowany został z myślą o gościach niepełnosprawnych. Uzupełnieniem usług noclegowych w obiekcie trzygwiazdkowym, jest szeroki wachlarz usług rekreacyjnych: strzeżona plaża z kąpieliskami dla dorosłych i dzieci, wypożyczalnia sprzętu pływającego (kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe) oraz kijków do nordica, rowerów, boiska do siatkówki plażowej, plac zabaw oraz zajęcia szkółki pływania i zajęcia fitness. Goście chętnie korzystają z bezpłatnej strefy grillowania.
Kujawska chata gęsiną bogata
Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie atrakcyjności oferty sektora gospodarki turystycznej ,,miejsca”, rozumianego jako miasto Kruszwica oraz rejonu Nadgopla jako ,,obszaru”. Gęsi są od setek lat trwałym elementem krajobrazu rolniczego otuliny jeziora Gopło, historycznego Mare Polonorum. Chów tych ptaków w systemie zagrodowym wyraża poszanowanie wielowiekowej tradycji kultury agrarnej regionu.
Muzeum Toruńskiego Piernika (Toruń)
Muzeum Toruńskiego Piernika – funkcjonujący od 2015 roku najmłodszy z oddziałów Muzeum Okręgowego w Toruniu, to inwestycja wieńcząca blisko 160-letnią historię najstarszego z muzeów regionu. Realizacja tego zakrojonego na szeroką skalę projektu, to podsumowanie wielusetletniej historii pierników i piernikarstwa w Toruniu i, trwającej już ponad 100 lat w Muzeum Okręgowym w Toruniu - pracy badawczej związanej z historią piernikarstwa. Najmłodszy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, prezentuje się jako miejsce otwarte, przyjazne, pełne atrakcyjnych wizualnie i merytorycznie rozwiązań. Cechy wyróżniające Muzeum Toruńskiego Piernika, to zarówno innowacyjna działalność i interaktywne formy zwiedzania, jak też prekursorskie potraktowanie zagadnień piernikowego dziedzictwa oraz niestandardowe podejście do edukacji w muzeum.
Ekspozycja w nowoczesny, wykorzystujący multimedia i interakcję sposób prezentuje historyczne dziedzictwa Torunia. Klarownie ukazuje piernikowe składniki, środowisko, w którym występują, sposób przygotowania piernika od strony technologicznej i historycznej, jak też rozwój rzemiosła i przemysłu piernikarskiego na przestrzeni wieków. Każdy zwiedzający może wziąć udział w warsztatach przybliżających historyczny sposób przygotowania pierników, zwiedzić ekspozycję w towarzystwie muzealnego edukatora, uczestniczyć w kilkuminutowych seansach przeżywając przygody baśniowych postaci z opowieści piernikowych.
Niewidzialny Dom (Toruń)
Niewidzialny Dom jest piątą tego typu atrakcją na całym świecie, która zaprasza do świata osób niewidomych. Myślisz, że świat jest taki jakim go widzisz. Czujesz, że wszyscy tak myślą. A jeżeli ktoś, choć na chwilę, wyłączyłby Tobie zmysł widzenia, zmieniłbyś swoje zdanie. Niewidzialny dom jest odpowiedzią na wiele pytań, często nie zadanych pytań. Niewidzialny Dom pokaże Ci świat, którego nie możesz zobaczyć. Nawet nie wiesz, że istnieje. Niewidzialny Dom jest miejscem niezwykłym, otworzy Twój umysł, wzruszy Twoje serce, zaspokoi Twoją ciekawość. Niewidzialny Dom zajrzy do Twojego wnętrza i pokaże uczucia, o których wcześniej nie wiedziałeś. Odkryje przed Tobą nieznane, pomoże zrozumieć i zaakceptować. Nasi przewodnicy pokażą Tobie rzeczy i sytuacje, których nie zobaczysz, ale poczujesz, zrozumiesz i docenisz.
Niewidzialny Dom jest atrakcją unikatową. Jest to wyjątkowe miejsce, ponieważ "odcinamy" wzrok i zabieramy do świata osób niewidomych. Na własnej skórze można poczuć jak na co dzień świat "widzą" osoby niewidome. To miejsce o dwóch płaszczyznach: po pierwsze poznaje się nowy świat niewidomych; po drugie poznajemy sami siebie na nowo, gdyż w ciemności nasze ego przechodzi pewien test, przewartościowujemy znane dotąd odczucia i emocje.
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce - oddział Muzeum Etnograficznego w Toruniu (Wielka Nieszawka)
Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce jest pierwszym w Polsce skansenem poświęconym osadnictwu olenderskiemu rozwijającemu się od XVI w. wzdłuż Wisły. Znajdują się tu 3 zagrody, składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarskich, charakterystycznych dla osadników olenderskich. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Obiekty te to najcenniejsze, zachowane do dziś, przykłady architektury olenderskiej. Miejsce powstania Parku nie jest przypadkowe. Wielka Nieszawka ma bogatą historię związaną z osadnictwem olenderskim i menonitami, sięgającą początku XVII w.
Osada Leśna Barbarka (Toruń)
Barbarka jest uroczym zakątkiem Torunia o bogatej historii i ciekawych walorach przyrodniczych. Jest doskonałym miejscem do rekreacji, wypoczynku i edukacji dla okolicznych mieszkańców oraz turystów. Położenie w dużym kompleksie leśnym, w granicach administracyjnych Torunia sprawia, że mieszkańcy mają możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą oraz możliwość wypoczynku w terenie niezanieczyszczonym, będącym oazą spokoju i ciszy, a turyści zwiedzenia atrakcyjnego miejsca i okolic. Różnorodność oferty rekreacyjno – turystycznej stanowi o wyjątkowym charakterze tego miejsca. Zarówno mieszkańcy Torunia jak i odwiedzający Osadę turyści zauroczeni są harmonią i pięknem tego zakątka.
Perspektywy - 9 Hills Festival (Chełmno)
Perspektywy – 9 Hills Festival w Chełmnie (nazwa festiwalu nawiązuje do 9 wzgórz, na których położone jest miasto), scala wydarzenia z dziedziny teatru, filmu, muzyki, fotografii i fantastyki – wszystkie wpisane w przestrzeń i architekturę miasta. Przez trzy dni przedsięwzięcia artystyczne (wystawy, koncerty i spektakle) wprowadzane są do kościołów i piwnic, podwórka starego miasta stają się obszarem działań animacyjnych, a część wydarzeń rozgrywa się w plenerze. W realizację projektu oprócz zapraszanych artystów angażowani są wolontariusze i lokalni animatorzy. W czasie wydarzenia otwierane są przestrzenie zabytków na co dzień niedostępnych, festiwal daje więc często jedyną okazję do odwiedzenia określonych miejsc. Zwłaszcza dla turystów organizuje się także nocne spacery po Chełmnie – zabytki zyskują wówczas dodatkową iluminację. Wydarzenia ściśle wpisane w przestrzeń pozwalają na poznawanie miasta w niecodziennej odsłonie i doświadczanie sztuki w nawet w najbardziej nieoczywistych zakamarkach Chełmna.
Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O (Bydgoszcz)
Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy to 15 wyjątkowych związanych z techniką miejsc, wpisanych w miejską przestrzeń. Obiekty Szlaku TeH2O mają bardzo zróżnicowany charakter, więc każdy odbiorca znajdzie tu coś dla siebie. Zadecyduj sam, co chcesz zobaczyć, kiedy i w jakiej kolejności. Obiekty Szlaku TeH2O doskonale opisują i definiują Bydgoszcz - od zależności, jaka istnieje tu między przemysłem i wodą, poprzez ludzi, którzy swoją pracą stworzyli unikalny klimat grodu nad Brdą. TeH2O to jedyny na świecie związek chemiczny, którego znaczenie ma drugie, całkowicie niechemiczne oblicze, w którym T oznacza Technikę, H - historię, natomiast 2xO to podwójna ilość opowieści o tym, że człowiek stworzył rzemiosło i przemysł dzięki swojemu geniuszowi, ale i w służbie innym ludziom.
Toruńscy Partacze (Toruń)
Czym był by dziś Toruń bez swojej przeszłości? Z czym utożsamiany jest dzisiaj Toruń? Z piernikami, Mikołajem Kopernikiem, Starówką. Naszą misją jest ,,ukazywanie historii Torunia i utożsamianie go z piernikami, Kopernikiem, starówką oraz tradycjami rzemieślniczymi a więc również partackimi’’. Toruńscy Partacze to połączenie historii, edukacji poprzez zmysły, pasji naszych partackich mistrzów i czynnego zaangażowania gości. Pokazujemy w jaki sposób prace swoją wykonywali rzemieślnicy, tak mocno związani z dawnym Toruniem. Uczestnicy sami wykonują prace a swoje dzieła zabierają ze sobą na pamiątkę. Warsztaty w naszej ofercie: warsztat wypieku piernika ozdobnego- warsztat czerpania papieru i kaligrafii, warsztat kaletniczy, warsztat szczytniczy, warsztat tkacki, warsztat mincerski, warsztat rycerki, warsztat partackich opowieści.
GŁOSOWANIE - Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT 2018 (etap regionalny)
Submit
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms