Matka Boska Podwórkowa - spacery szlakiem warszawskich kapliczek z przewodnikiem. (25 marca 2017 godz.15.00)
Nasz Festiwal miał w 2016 r. symboliczną „kapliczkę-koksownik” Coal Heart Mother. Instalacja Jakuba Szczęsnego w parku Agrykola okazała się antycypacją tegorocznego motywu Matki. Figura lub obrazek Matki Chrystusa to także częsty motyw kapliczek podwórkowych. Większość z tych, które się zachowały, powstała w czasie okupacji i powstania. Stoją w podwórkach studniach, wiszą w bramach, czasem na klatkach schodowych starych kamienic na Pradze i w Śródmieściu, są też na Woli, Ochocie, Żoliborzu i Mokotowie.

Zapraszamy na dwa spacery w sobotnie popołudnia, organizowane wspólnie z Domem Spotkań z Historią, które poprowadzą autorskim szlakiem varsawianiści.

Miejsce zbiórki: przed Kościołem Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży.


Ilość miejsc jest ograniczona.

Imię i nazwisko
Your answer
E-mail
Your answer
Telefon
Your answer
Uwagi i pytania
Your answer
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatora warsztatów moich danych osobowych zawartych w niniejszym zgłoszeniu, wyłącznie w celu rekrutacji do wydarzenia, a w przypadku zakwalifikowania do udziału w Wydarzeniu– do celów związanych z jego organizacją oraz promocją a także w celach statystycznych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Required
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms