Mikrojesle - krátký dotazník
Ministerstvo práce a sociálních věcí zavádí na podporu sladění rodinného a pracovního života kromě dětských skupin novou veřejnou službu péče o nejmenší děti: Mikrojesle.
Jsou koncipovány jako veřejná služba péče o děti, která nabízí pravidelnou profesionální péči o děti od šesti měsíců do čtyř let v kolektivu maximálně čtyř dětí. 

• Provoz mikrojeslí je 5 dní v týdnu minimálně 8 hodin denně. Rozsah umístění dítěte záleží na dohodě mezi rodičem a poskytovatelem služby.
• Rodiče v nich mohou pečovat i o vlastní děti.
• Zřizují se snadněji než mateřské školy a dětské skupiny (mohou být zřízeny také v bytě pečující osoby, proto je velmi jednoduché je zřídit a ukončit jejich provoz).
• Zřizovatelem může být obec nebo nezisková organizace ve spolupráci s obcí.

V rámci současných výzev (zvlášť pro ČR mimo Prahu a v Praze), bylo v pilotním ověření podpořeno 71 projektů, maximální výše podpory 2 miliony na projekt. V listopadu 2018 jsou plánovány další výzvy, bude možné žádat o dotaci pro současná i nově vybudovaná zařízení. Legislativní ukotvení je připravováno, provoz mikrojeslí se řídí pravidly danými výzvou. Více o projektu mikrojesle: http://mikrojesle.mpsv.cz/

Obec *
Your answer
Kraj *
Your answer
Počet obyvatel *
Your answer
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms