Atvadīšanās no ārsta, zinātnieka, politiķa, Latvijas patriota, mākslinieka Leopolda Ozoliņa (26.06.1937. - 11.01.2021.)
“Liepas satumst, lapās apklust vēji,
Savāds gurdums zāli lejup māc.”
Tieši šai Aleksandra Čaka dzejai mūziku 50. gadu sākumā sakomponēja Leopolds Ozoliņš.

Dziļās skumjās paziņojam, ka 2021. gada 11. janvāra vakarā P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā pēc ilgas un grūtas slimības mūžībā aizgāja ārsts, zinātnieks, politiķis, Latvijas patriots un mākslinieks Leopolds Ozoliņš (26.06.1937-11.01.2021).

Leopolds Ozoliņš mācījies Leona Paegles 1. vidusskolā (tagad – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), no 1954. līdz 1960. gadam studēja Rīgas Medicīnas institūtā (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte).

Lielāko dzīves daļu strādāja Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniskās pētniecības institūtā (tagad – Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca), kur viņš veica sarežģītas un novatoriskas operācijas. Ar sanitāro aviāciju lidoja uz Latvijas novadu slimnīcām, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem ar smagiem apdegumiem un traumām.

1991. gadā līdz ar atjaunoto Latvijas valsti dibina uzņēmumu “Dr. Leopolds” (tas darbojas joprojām), kur uzsāka paša izgudroto ārstniecības līdzekļu ražošanu “Comsi” un “Amicos”. Dr. Leopolds Ozoliņš ir saņēmis septiņas LPSR zinātniskās autorapliecības un vairākas racionalizācijas priekšlikumu apliecības. Apdegumu un inficētu brūču ārstējošais putu aerosols “Olazols” joprojām tiek ražots Krievijā un Ukrainā.

Dr. Leopolds Ozoliņš 1988. gada devās palīgā Armēnijas zemestrīcē cietušajiem, vedot līdzi paša izgudrotās zāles, kā arī 1989. gadā piedalījies glābšanas darbos pēc Ufas dzelzceļa katastrofas. 1991. gada janvārī piedalījās barikādēs un tās aizstāvjus apgādāja ar paša izgudrotajiem medikamentiem pirmajai palīdzībai.

L. Ozoliņa aktīvā politiskā darbība aizsākās ar vides objektu aizsardzības projektiem. 1989. gadā pirmajās brīvajās vēlēšanās Padomju Savienībā kā neatkarīgais kandidāts tika ievēlēts par PSRS Tautas deputātu no Latvijas.

Interesants fakts notika 1989. gada 14. decembrī, kad fotogrāfija ar Leopoldu Ozoliņu no PSRS Tautas deputātu sēdes tika publicēta lielākajos pasaules medijos, kā “International Herald Tribune”, “Chicago Tribune”, “The Times Today`Word”, “Комсомольская правда” un citos izdevumos uz pirmā vāka. Fotogrāfija brīvajā presē tika parakstīta, ka latvieši jau jūtas brīvi PSRS.

Bija ievēlēts kā deputāts 6. Saeimā (“Tēvzemei un Brīvībai”, vēlāk – Tautas kopas “Brīvība” frakcijā), 8. un 9. Saeimā (pārstāvēja ZZS) un Jūrmalas domē.

2010. gadā par īpašiem nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā periodā “Tautas deputāti no 1989. gada līdz 1991. gadam” Leopolds Ozoliņš tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.


Atvadīšanās plānota sestdien 16.janvārī no plkst. 13.00 Jaundubultu kapsētā Lielupes ielā 25, Jūrmalā. Informācija tiks publicēta šajā interneta saitē (https://ej.uz/Leopolds)

Leopolda Ozoliņa dzīvesbiedre Ieva, dēli Pauls un MārisZemāk ir e-veidlapa, kurā Jūs esat aicināts(a) ierkastīt vēsturisku liecību, stāstu par Leopoldu Ozoliņu, kā arī informācija par iespējām atvadīties no Leopolda Ozoliņa sestdien 16.janvārī Jaundubultu kapsētā no plkst. 13:00!

Ņemot vērā epidemioloģiskos ierobežojumus valstī, bēres un bēru mielasts mums zināmā kārtībā netiek plānots. Šobrīd mēs strādājam pie tā, lai cilvēkiem, kuri vēlas atvadīties un pieminēt Leopoldu Ozoliņu, būtu tāda iespēja. Atvadīšanās ir plānota TIKAI ĀRTELPĀ (aicinām ģērbties silti), ar vienvirziena apmeklētāju kustību Jaundubultu kapsētā ievērojot 2 metru distancēšanās noteikumus un lietojot mutes un deguna aizsegus. Būs iespēja nolikt ziedus, pieminēt. Diemžēl nevarēs piedalīties apbedīšanas ceremonijā, kura notiks pēc piemiņas brīža un piedalīsies tikai atļautie 10 ģimenes locekļi.
Paldies par sapratni.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Leopolds Ozoliņš
Jūsu Vārds Uzvārds *
Tālrunis vai e-pasts
Mēs būtu pateicīgi, ja Jūs šeit īsi uzrakstītu, kā Jūsu dzīves krustojās ar Leopoldu Ozoliņu (klases vai studiju biedri, draugi, paziņas, kolēģi)
Ja vēlaties atstāt vēsturisku liecību par Leopoldu Ozoliņu vai līdzjūtību, lūdzam to rakstīt šeit:
Vai Jūs plānojat apmeklēt Leopolda Ozoliņa piemiņas brīdi Jaundubultu kapsētā sestdien 16.01.2020 no plkst 13:00?
Clear selection
Plānotā apmeklētāju kustības organizēšanas shēma Jaundubultu kapsētā - ārtelpā:
Captionless Image
Ja Jūs plānojat apmeklēt Leopolda Ozoliņa piemiņas brīdi, lūdzu apliecināt: 1) ievērot 2 metru distancēšanos Jaundubultu kapsētas teritorijā 2) lietot mutes un deguna aizsegu arī ārtelpā, ja normatīvie akti to nosaka, 3) neapmeklēt piemiņas brīdi, ja ir iesnas, elpceļu iekaisums vai apaukstēšanās pazīmes, 4) neapmeklēt piemiņas brīdi, ja Jums jāievēro pāšizolācija, 5) esmu informēts, ka pasākumā var tikt veikta foto un video filmēšana, kura var tikt publicēta medijos.
Clear selection
Paldies! Ja būs kādas izmaiņas ar Leopolda Ozoliņa piemiņas brīža organizatorisko pusi, tad visa aktuālā informācija tiks publicētā šajā lapā, lūdzu saglabājiet saiti un pārlasiet to pirms apmeklēšanas. Kontakttālrunis +371 29 217 661 Pauls Ozoliņš; +371 67 760 561 Ieva Ozoliņa
Leopolds Ozoliņš
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy