Latanie dronem w pobliżu portów lotniczych - perspektywa kontrolerów ruchu lotniczego
Niniejsza ankieta została opracowana na potrzeby badania do artykułu pt. „Latanie dronem w pobliżu portów lotniczych” autorstwa Radosława Fellnera (Uniwersytet Warszawski, Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej) i Dominiki Marzec (Akademia Sztuki Wojennej, Port Lotniczy Olsztyn - Mazury) przygotowanego w ramach seminarium "RPAS in Business, science and air industry", które odbędzie się podczas  DroneTechMeeting w Toruniu. Ankieta jest dobrowolna i anoniomowa, jej wyniki posłużą jedynie do zredagowania artykułu i w żaden inny sposób nie zostaną wykorzystane. Jeśli nie chcą Państwo odpowiadać, na ktoreś z pytań lub nie mają takiej wiedzy, to proszę wpisać "nie dotyczy".

Z góry dziękujemy za poświęcony czas!

inż. Dominika Marzec, Akademia Sztuki Wojennej, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
&
mgr Radosław Fellner, Uniwersytet Warszawski

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Wiek
Płeć
Miejsce pracy i stanowisko
1. Czy w Pana/Pani opinii przepisy prawa regulujące loty bezzałogowymi statkami powietrznymi i modelami latającymi w CTR ułatwiają utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej w pobliżu lotnisk?
2. Czy w swojej pracy spotkał(a) się Pan/Pani z niebezpieczną sytuacją/ incydentem/ wypadkiem lotniczym w pobliżu lotniska, w którym uczestniczył bezzałogowy statek powietrzny/ model latający?
3. Jeśli tak - co zawiodło i jak według Pana/Pani można uniknąć powtórzenia się tej sytuacji w przyszłości?
4. Jakimi metodami operatorzy UAV kontaktują się z TWR i czy metody kontaktu są odpowiednie i zapewniają odpowiednio sprawny i efektywny przepływ informacji?
5. Jeśli życzy Pan/Pani sobie napisać coś jeszcze w poruszanym temacie, to tu jest na to miejsce.
Submit
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy