Rezerwacja miejsca na warsztaty WZORY na nowo!
Każdy z nas miał jakieś postanowienia noworoczne, nasze dotyczyło ograniczenia śmieci w życiu codziennym. Myślałyśmy jak dokonać zmiany w sobie. Wiemy też, że takie zmiany nie dzieją się z dnia na dzień i nie ma jednej wersji takiego stylu życia. Gdzieś z tyłu głowy wiedziałyśmy, że świat nie potrzebuje kilku perfekcyjnych w zero waste, potrzebuje natomiast miliona przeciętnych.

Jesteśmy początkujące, ale wiemy, że każdy z nas może i powinien zaczynać zmiany od siebie. Małe modyfikacje codziennych nawyków każdego z nas przyczynią się do globalnych zmian. WZORY na nowo, to warsztaty, podczas których razem z naszymi fachowcami zagłębicie się w świat ekologii i recyklingu, wykorzystując rzeczy, które już nie są Wam potrzebne. Przygotujecie makramy i siatki ze starych koszul, recyklingową biżuterię oraz naturalne środki czystości.

Zapraszamy! Nie może Was zabraknąć!

Aby zapisać się na warsztat prosimy o zaznaczenie pojedynczego warsztatu, jeśli chcecie zgłosić się na kolejny - wyślijcie formularz ponownie.

Zgłoszenie się przez ten formularz nie jest gwarancją uczestnictwa, wyślemy w ciągu 5 dni email z jego potwierdzeniem.

Zgłoszenie się przez ten formularz skutkuje zgodą na niniejsze oświadczenie:

Oświadczam, że zgadzam się na zarządzanie, przetwarzanie i kopiowanie moich danych osobowych przez firmę WZORY StudioJadwiga Valkov. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na cele związane z rejestracją i udziałem w Targach Designu WZORY. Zgodnie z ustawą RODO z dnia 10 Maja 2018 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu rejestracji przez WZORY Studio Jadwiga Valkov ul. Żagistowska 18c 02-924 Warszawa NIP: 9512206749, dla celów związanych z realizacją targów organizowanych przez WZORY Studio Jadwiga Valkov . Podanie powyższych danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne w celu organizacji wydarzenia. Dane nie zostaną nikomu przekazane i zostaną skasowane po czasie kiedy nie będą już użyteczne. Zgłaszający ma prawo wglądu do danych oraz ich poprawiania. *

Jeśli danego warsztatu z programu nie ma w tej tabeli, oznacza to że miejsca na niego się wyczerpały.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu pod adresem: wzory.targi@gmail.com


Pełen program wydarzenia:

PROGRAM WARSZTATÓW

Sobota 14.03.2020
11:15 -12:15 Warsztat Sparkling Waste - BRAK MIEJSC
Praktyczne warsztaty z projektowania biżuterii z czystych odpadów. Warsztaty poprowadzi Karina Królak - projektantka biżuterii, która wiernie od 18 lat właśnie odpady upodobała sobie jako mianownik swoich działań. Jej biżuteria zdobi okładki i sesje modowe największych magazynów kobiecych. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, wykładowcą a jej prace były prezentowane na licznych wystawach w kraju i zagranicą. Warsztaty to okazja do wspólnego spotkania i pracy twórczej pod okiem fachowca. Wspólnie wydobędziemy z odpadu jego biżuteryjny błysk. Na miejscu będą dostępne wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów muszą zabrać ze sobą jedynie chęć do pracy i dobry nastrój.
Prowadzenie: Karina Krølak
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

11:30 - 13.30 Makramowe siatki z tiszertów - BRAK MIEJSC
Podczas warsztatów nauczymy się jak efektywnie i szybko ciąć stare tiszerty, by uzyskać z nich gruby sznurek. Poznacie podstawowe węzły makramowe, które umożliwią samodzielne wykonanie siatki na zakupy. Zachęcamy do przynoszenia własnych starych bawełnianych koszulek, którym damy drugie życie.
Prowadzenie: Julia Pańków Linka
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

12:45 - 14:15 Czysto, bez chemii – naturalne środki czystości - BRAK MIEJSC
Podczas warsztatów dowiecie się jak za pomocą powszechnie dostępnych, naturalnych składników wykonać domowe środki czystości. Sprawdzicie co kryje się w dostępnych w sklepach kremach, płynach, mleczkach i dlaczego warto korzystać z domowej alternatywy. Na teorii się nie skończy – przygotujecie naturalne środki: pastę do czyszczenia i płyn do naczyń.
Zachęcamy, aby w duchu zero waste każdy z uczestników warsztatów (w miarę możliwości) przyniósł z domu, własne, szklane słoiczki z nakrętką (150 – 200 ml), jeśli takie posiada.
Prowadzenie: Fundacja alter eko
Dla kogo: dla wszystkich
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

15:00 - 17:00 Tapicerowany podnóżek - BRAK MIEJSC
Warsztaty, podczas których, pod okiem Kasi z pracowni Meblove Kreacje, samodzielnie wykonacie podnóżek z ozdobnymi guzikami, który zabierzecue do domu. Podczas warsztatów otrzymasz:
– bazę siedziska o wymiarach 35×50 cm,
– 4 drewniane nóżki o wysokości 25 cm,
– tkaniny i inne materiały niezbędne do pracy
Prowadzenie: Kasia Szatkowska Meblove Kreacje
Dla kogo: dla dorosłych (nie jest wymagane doświadczenie w tapicerowaniu. Na zajęciach zapewniamy niezbędną pomoc i wsparcie we wszystkich etapach prac)
Udział: 50 zł/os

15:00 - 17:00 Wzoruj się na Annie! - BRAK MIEJSC
Annie Sloan jest światowej sławy autorytetem w dziedzinie koloru i technik dekoracyjnych. Od przeszło 30 lat uczy, jak z troską i czułością przywracać życie pięknym przedmiotom, używając jej genialnego wynalazku: farb kredowych Chalk Paint. Na warsztatach prowadzonych przez Ambasadorkę marki Annie Sloan w Polsce nauczysz się techniki frottage i pudru antycznego. Razem wystylizujemy drewnianą ramkę do zdjęcia, dając Ci wiedzę, z której będziesz mógł skorzystać przy innych recyklingowych projektach.
Prowadzenie: ambasadorka marki Annie Sloan Polska
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

17:30 – 18:30 Stara para nowy wzór – robimy drewniane kolczyki.
Odmień swoją starą parę na nową, dzięki drewnianym nakładką na klasyczne kolczyki wkrętki, które prawie każda z nas ma w swojej kolekcji biżuterii. Przyjdź na warsztaty, zdobądź nowe umiejętności
i wykonaj unikalne nakładki z drewna na kolczyki, które możesz podarować sobie lub bliskiej osobie. Na warsztatach małe kawałki drewna które zostają z produkcji drewnianych torebek przerobimy na nakładki. Nakładki świetnie prezentują się na Twojej starej parze i są przykładem na kreatywne wykorzystanie/odmianę starych rzeczy. Po co kupować lepiej odpicować.
Prowadzenie: Iza Szczepańska Iziartwear
Dla kogo: dla Pań, Panów i Dzieci
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

Niedziela 15.03.2020
11:30 - 13:00 Piękni z natury – naturalne kosmetyki - BRAK MIEJSC
Podczas warsztatów dowiecie się jak z prostych surowców wykonać zdrowe i bezpieczne kosmetyki.
Warsztaty rozpoczną się od części teoretycznej – jakie składniki stanowią bazę dla domowych kosmetyków i jakie roślinne dodatki służą pielęgnacji danego typu skóry. Cześć praktyczna to ukręcanie peelingu i mieszanie mgiełki magnezowej do ciała. Zachęcamy, aby w duchu zero waste każdy z uczestników warsztatów (w miarę możliwości) przyniósł z domu, własne, szklane słoiczki z nakrętką (50 – 100 ml, np. po kremie), jeśli takie posiada.
Prowadzenie: Fundacja alter eko
Dla kogo: dla wszystkich
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

12:00 - 13:00 Magiczna bransoletkę w duchu eko.
Poczuj moc upcyklingu i przyjdź na warsztaty tworzenia bransoletek z drewna, które są elastyczne
i wielozadaniowe. Mogą być:
- nakładką na kubek (gdy kawa na wynos jest zbyt gorąca – twoja bransoletka ochroni Cię przed poparzeniem).
- osłonką na doniczkę (gdy jej nie nosisz możesz ozdobić nią kwiaty).
- elastyczną bransoletką, która z daleka wygląda jak skórzana a jest wykonana z drewna.
Zdobądź z nami nowe umiejętności, trochę kreatywności i unikalny przedmiot. Wszystko to w duchu recyklingu – wykorzystujemy przy tworzeniu bransoletek pozostałości dobrej jakości drewna, które nie zostało wykorzystane przy produkcji torebek.
Prowadzenie: Iza Szczepańska Iziartwear
Dla kogo: dla Pań, Panów i Dzieci
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

13:30 - 15:30 Wyplatanie makramowych kwietników - BRAK MIEJSC
Podczas warsztatów przypomnimy Wam tę trochę już zapomnianą sztukę wiązania sznurków - makramy, bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Poznacie podstawowe węzły i sploty oraz wykonamy swój własny podwieszany kwietnik! Do wyplatania użyjemy resztek materiałów, dzięki temu każdy kwietnik będzie jedyny w swoim rodzaju! Sugerujemy wziąć ze sobą osłonkę, która zamieszka w wyplecionej makramie!
Prowadzenie: Fundacja Schronisko Dla Roślin
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

15:00 - 17:00 Hippie wianek na wiosnę! - BRAK MIEJSC
Podczas warsztatu przygotujecie wianek na stelażu słomianym, który bazować będzie na naturalnych dodatkach: naturalnym mchu z naszego lasku, piórach, patykach, szyszkach, oraz roślinach cebulowych, które wpleciemy w kompozycję. Całość będziemy dekorować materiałowymi wstążkami oraz koronkami hippie! Uczestnicy zabierają wianek ze sobą oraz nabywają umiejętności samodzielnego wykonania takiej dekoracji! Wianek do powieszenia na drzwi frontowe lub na ścianę.
Prowadzenie: Farma Florystyczna
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

16:00-17:00 Woskowijki - naturalne opakowania do żywności domowym sposobem - BRAK MIEJSC
Woskowijki to ekoalternatywa dla folii spożywczej i aluminiowej. Są to opakowania wielokrotnego użytku na bazie bawełny i pszczelego wosku. Można ich używać do wszystkiego tego, do czego normalnie używa się folii plastikowej - tj. pakowania chleba, kanapek, warzyw, owoców, sera, ziół, przekąsek, przykrywania naczyć typu miski lub kubeczki. Wszystko z wyjątkiem mięsa. Przewagą woskowijek jest ich wielorazowość, naturalność i właściwości antybakteryjne. Podczas warsztatów prezentować będziemy "domowy" sposób na wykonanie woskowijki, który następnie można powielić we własnym zakresie w domu. Na co dzień zajmujemy się produkcją woskowijek, które zawierają specjalną mieszaninę wosku pszczelego, żywicy sosnowej i olejku jojoba. Podczas warsztatów używamy jedynie wosku pszczelego, gdyż w warunkach domowych ciężko jest pracować z żywicą. Woskowijki takie mają podobną funkcjonalność do produkcyjnych a jedynie nieco krótszą żywotność i lepkość. Warsztaty polegać będą na wprasowywaniu w bawełniany materiał kawałków wosku pszczelego, przy pomocy domowego żelazka. Każdy uczestnik może wykonać jedną woskowijkę w rozmiarze 25 x 25 cm. Więcej informacji o woskowijkach można znaleźć na www.woskowijki.pl .
Prowadzenie: Woskowijki
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)
Rezerwacja miejsca na warsztaty *
Wszystkie z poniższych warsztatów odbędą się w sobotę i niedzielę 14 i 15 marca podczas wydarzenia WZORY na wiosnę! Pełny program dostępny tutaj: https://www.facebook.com/events/513100282661276/. Zapraszamy!
Imię i nazwisko *
Your answer
E-mail *
Your answer
Telefon *
Your answer
Uwagi/pytania
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This form was created inside of wzorytargi.pl. Report Abuse