Konferencja „Współczesne zagrożenia cyberprzestrzeni – hejt, uzależnienia, radykalizacja postaw” - 12 kwietnia 2018 r.
Serdecznie zapraszamy Państwa Dyrektorów i Nauczycieli oraz Wychowawców na konferencję „Współczesne zagrożenia cyberprzestrzeni – hejt, uzależnienia, radykalizacja postaw”

Termin konferencji: 12 kwietnia 2018 r.

Godziny: 11.30 - 15.30

Miejsce: Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach, ul. Noniewicza 83

Zapisów na szkolenie prosimy dokonać w terminie do 12 kwietnia 2018 r. Udział w konferencji jest nieodpłatny. Informacji udziela Hanna Zienkiewicz, nauczyciel konsultant SODN w Suwałkach (tel. 608503171, 87 566 36 46)

Prelegenci:

Gerard Bah funkcjonariusz Policji od 27 lat. Obecnie Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka, z wykształcenia politolog, absolwent Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka oraz kierunku Ochrona Praw Człowieka Polskiej Akademii Nauk. Certyfikowany trener kompetencji wielokulturowych, nauczyciel stowarzyszony Centrum Szkolenia Policji, gdzie realizuje kurs specjalistyczny
z zakresu zapobiegania i zwalczania przestępstw z nienawiści. Autor i współautor programów edukacyjnych, kampanii społecznych, wystąpień, publikacji i artykułów związanych z zagadnieniami praw człowieka oraz szeroko rozumianej antydyskryminacji. W latach 2012 - 2016 członek Rady Konsultacyjnej ds. przeciwdziałania Rasizmowi, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji przy Rządzie RP. Laureat prestiżowej nagrody Okulary Równości.

Jacek Purski - Prezes Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego. Dziennikarz, politolog, działacz społeczny i edukator. Od 2017 roku w gronie ASHOKA Fellow. Absolwent Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia oraz Collegium Civitas – specjalizacja Zarządzanie Integracją Międzykulturową. Przez wiele lat związany ze Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”, w którym m.in. animował kampanie społeczne oraz reprezentował organizację w mediach. W roli konsultanta i eksperta współpracował z UEFA w ramach Programu Odpowiedzialności Społecznej EURO 2012 „RESPECT Diversity – Football Unites” oraz FIFA podczas Mistrzostw Świata w Niemczech w 2006 roku. Autor wielu szkoleń specjalistycznych skierowanych do policjantów, nauczycieli oraz urzędników miejskich. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń międzynarodowych m.in. w ramach Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) oraz Komisji Europejskiej – Radicalisation Awareness Network (RAN), podczas których prezentował zagadnienia związane z problemami radykalizacji i rasizmu.

Celem konferencji jest zwiększenie świadomości nauczycieli, pedagogów i wychowawców dotyczącej cyberzagrożeń, wsparcie w zakresie minimalizowania wśród uczniów zagrożeń wynikających z korzystania z sieci a także propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieci i przeciwdziałanie zagrożeniom i uzależnieniom wynikających z korzystania z nowych technologii.

Ponadto pogłębienie wiedzy i doskonalenie kompetencji nauczycieli, pedagogów i wychowawców w zakresie umiejętności skutecznego reagowania i przeciwdziałania kształtowaniu niepożądanych postaw dzieci i młodzieży - radykalizacji, ze szczególnym uwzględnieniem rasizmu, neofaszyzmu i ksenofobii.

Program konferencji
1. Internet w życiu współczesnego młodego człowieka – szansa czy zagrożenie?
2. Współczesne zagrożenia płynące z Internetu:
- cyberprzemoc , ze szczególnym uwzględnieniem autodestrukcji
- seksting/grooming
- fake news
- kradzież danych
- radykalizacja
3. Radykalizacja postaw wśród młodzieży a zagrożenie ekstremizmem:
- współczesne definicje oraz aspekty prawne radykalizacji
- skuteczne rozpoznanie i świadomość zagrożenia (szkoła)
- werbunek dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sieci
4. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych
– Zapobiegaj! Uprzedzaj! Reaguj!

Zaakceptowanie wysyłki zgłoszenia oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika formy przez Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach, ul. T. Noniewicza 83, w celu realizacji zadań statutowych Ośrodka (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, t.j. Dz.U z 2016 r. poz. 922).

Imię *
Your answer
Nazwisko *
Your answer
Data urodzenia *
MM
/
DD
/
YYYY
Miejsce urodzenia *
Your answer
Miejsce pracy *
Your answer
Telefon kontaktowy *
Your answer
E-mail *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms