Zgłoszenie na turnus terapeutyczny - Multisensoryczny Trening Pisania

Jedną z bolączek dzieci z dysgrafią - rodzajem dysleksji rozwojowej - jest tak nieczytelne pismo, że dzieci mają trudności w odczytaniu samych siebie.
W procesie pisania niezwykle ważna jest koordynacja oko - ręka oraz stan skupienia.

Dziecko z dysleksją często jest w stanie dezorientacji i stresu. Oba te czynniki powodują zwiększone wydzielanie kortyzolu i nastawiają mózg w tryb walki. W takim stanie ciężko jest o skupienie, które jest niezbędne w procesie pisania. Przyjazna atmosfera i relaksacja powodują wyprowadzenie dziecka ze stanu dezorientacji w stan orientacji. I jest to prawie niemożliwe w warunkach szkolnych.

Podczas naszego turnusu Multisensoryczny Trening Pisania dziecko przez

10 h stacjonarnych zajęć - 5 dni w tygodniu po 2 h

lub

20 h stacjonarnych zajęć - 5 dni w tygodniu po 4 h

przejdzie swoją zindywidualizowaną ścieżkę rozwoju motoryki dużej i małej, ćwiczeń psychomotorycznych, ćwiczeń wygaszających przetrwaĺe odruchy (jeśli są).

Terapeuta podczas turnusu toruje drogę nowym nawykom i wzorcom ruchowym.
Dziecko ma do dyspozycji salę ze specjalistycznym sprzętem: piłki, dyski sensoryczne, rzutki, drabinki, taśmy rehabilitacyjne.
Dziecko pozna różne techniki uproszczonego kroju pisma, dobierze odpowiadające sobie narzędzia usprawniające pisanie.

Po tygodniu intensywnej terapii nie zostajecie sami - macie do wykorzystania 3 h konsultacji indywidualnych do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy od zakończenia turnusu ( stacjonarnie lub online).

Dziecko otrzymuje również box z pomocami do codziennej pracy w domu oraz zeszyt ćwiczeń.


Istnieje możliwość skorzystania dodatkowo z konsultacji psychologa i fizjoterapeuty.

Dla kogo?

- dla dzieci z diagnozą dysgrafii
- dla dzieci z dianozą ryzyka dysleksji
- dla dzieci z dysharmoniami rozwojowymi
-dla dzieci z opóźnionym rozwojem psychoruchowym

Gdzie?

W Sulejówku/k.Warszawy

Ile kosztuje?

ceny zaczynają się od 1450 zł/1 os. cały turnus
Jest możliwość płatności ratalnej 0% dla klienta.

.
Sign in to Google to save your progress. Learn more
O prowadzącej: Dorota Lubas - nauczyciel dyplomowany, od 10 lat właścicielka placówki edukacyjno-terapeutycznej Pracowni i Rozwoju Kreska, dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej. Z wykształcenia mgr resocjalizacji - pedagog specjalny, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, ukończone studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, od 23 lat związana zawodowo ze środowiskiem dzieci i młodzieży – certyfikowana terapeutka ręki, psychomotoryki wg Procus i Block, metody Weroniki Sherborne, wygaszania odruchów pierwotnych INPP, certyfikowowana trenerka. Swoje doświadczenie zdobywała w pracy z młodzieżą w gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, z niedostosowanymi społeczne, prowadząc prywatny gabinet oraz tworząc i realizując projekty w NGO. Twórczyni autorskich programów terapeutycznych i edukacyjnych. Jest autorką "Opowieści terapeutycznych" dla dzieci oraz pierwszego w Polsce kursu online Multisensoryczny Trening Płynności Czytania dla dzieci z dysleksją i ryzyka dysleksji. Specjalizuje się w tematyce dysleksji rozwojowej i trudności szkolnych. Zajmuje się terapią dzieci ze spektrum dysleksji, dzieci nieśmiałych, dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzi treningi kreatywności dla dzieci i młodzieży wykorzystując metodę dramy stosowanej, warsztaty, treningi TUS oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Od 2021 również mediator szkolny.
Imię i nazwisko dziecka zgłaszanego na turnus terapeutyczny *
Nr telefonu rodzica: *
Data urodzenia dziecka: *
MM
/
DD
/
YYYY
Jakimi dodatkowymi konsultacjami podczas turnusu jesteś zainteresowana/zainteresowany?
Który termin wybierasz? : *
Required
Czy chcesz mnie o coś zapytać?
Next
Clear form
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy