Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri Projesi Başvuru Formu
Bu form, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında 218B646 proje numarasıyla desteklenen ve 21-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Konya ve Ankara illerinde etkinlikleri gerçekleştirilecek olan “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” isimli projeye katılmak isteyen Türkiye'nin farklı illerindeki ortaokullarda görev yapan Medya Okuryazarlığı dersi öğretmenleri tarafından doldurulacaktır.

Proje etkinliklerine katılımda gönüllülük esası temel alınacaktır. Ülkemizde Medya Okuryazarlığı dersi 7 veya 8. sınıfta okutulduğu için ortaokullarda görev yapan ve medya okuryazarlığı dersini verebilme şartını taşıyan öğretmenlerimiz, projenin doğrudan hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Talim ve Terbiye Kurulunun ilgili kararları doğrultusunda, ortaokulların 7. veya 8. sınıflarında seçmeli olarak okutulan Medya Okuryazarlığı dersinin öğretmenlerini hedef kitlesi olarak belirleyen bu projede şu branştaki öğretmenlerimiz katılımcı olabilecektir:

- Türkçe öğretmenleri,
- Sosyal Bilgiler öğretmenleri,
- Bilişim Teknolojileri öğretmenleri,
- Ortaokullarda görev yapan, basın yayın yüksekokulları veya iletişim fakültelerinden mezun öğretmenler.

Proje etkinliklerine katılımcı seçiminde söz konusu branş öğretmenlerinin mezun oldukları alandan ziyade görev yaptıkları alan ve okul türü göz önünde bulundurulacaktır. Bu nedenle ortaokul öğretmenlerine, özellikle de 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için medya okuryazarlığı dersini seçen okullardaki söz konusu branş öğretmenlerine, proje katılımcısı olmalarında öncelik verilecektir. Öncelik verilecek okullardan öğretmen başvurusunun yetersiz olması durumunda ortaokullardan farklı bir statüye sahip olan Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) proje hedef kitlesine uygun branştan görev yapan öğretmenler de projeye katılımcı olarak seçilebilecektir.

Proje etkinlikleri 21 Haziran 2019 tarihinde Konya'da yapılacak açılış töreni ile başlayacak, 28 Haziran 2019 tarihinde Ankara'da yapılacak kapanış töreni ile sonuçlanacaktır. Bu kapsamda hazırlayıcı atölye etkinlikleri 21-25 Haziran tarihleri arasında Konya'da, proje alanında faaliyet gösteren ve iş birliğine gidilen kurumlarla yapılacak etkinlikler ise 26-27 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır. Bunun için 25 Haziran 2019 tarihinde Konya'dan Ankara'ya tüm katılımcı öğretmenler ile proje ekibinin katılacağı bir seyahat gerçekleştirilecektir.

Projeye katılmaya hak kazanan öğretmenlerimizin konaklama ve yeme-içme masrafları TÜBİTAK tarafından, eğitim süresince gerçekleştirilecek ulaşım masrafları proje yürütücüsü kurum olan Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından, iş birliğine gidilen kurum ziyaretlerindeki ikramlar ise iş birliğine gidilen kurumlar (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu-TRT, Anadolu Ajansı-AA, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu-BTK) tarafından karşılanacaktır.

Katılımcı öğretmenlerin; proje etkinliklerine katılmak için Konya'ya gelişleri ve etkinliklerin sonuçlanmasının ardından Ankara'dan, ikamet yerlerine geri dönüşleri için gereken ulaşım ücretleri ile bunun dışındaki tüm bireysel masrafları kendilerine aittir. Bu giderler dışında katılımcı öğretmenlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Başvuru yapmadan önce proje hakkında daha detaylı bilgi edinmek için genel ağ sitemizi tekrar ziyaret ederek "Etkinlikler" ve "Proje Hakkında" bölümlerini okuyabilir, aşağıda yer alan taslak etkinlik takvimini inceleyebilirsiniz.
https://www.dijitalcaginbireyleri.com

Lütfen, başvuru formunu doldururken yazacağınız cümleleri ve ifadeleri Türkçe dil kurallarına uygun olarak yazınız. Başlık, özel isim gibi ifadeleri kısaltma yapmadan, sözcüklerin yalnızca ilk harfini büyük olacak şekilde yazınız. Başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin doğruluğundan sorumlu olduğunuzu unutmayınız. Yanlış, eksik veya dil kurallarına uymayan yazımlarda proje ekibi, başvurunuzu dikkate almama hakkına sahiptir.

Hüseyin SAYIN
Proje Yürütücüsü
Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü
Ölçme Değerlendirme Merkezi

Prof. Dr. Emine Nilüfer PEMBECİOĞLU
Proje Uzmanı
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi

Prof. Dr. Erol Nezih ORHON
Proje Uzmanı
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi

Doç. Dr. Adnan ALTUN
Proje Uzmanı
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Proje Afiş Örneği
Proje Etkinlik Takvimi (Taslak)
Next
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy