ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակը և «Սերունդ Համահայկական Երիտասարդական Կենտրոնը» , ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատվության վարչության (ՀՏՎ) աջակցությամբ “UN 4 You(th) - You(th) 4 UN” նախաձեռնության շրջանակներում կազմակերպում է «Նույնիսկ մեկ փախստականը շատ է» խորագրով ակնարկ-շարադրությունների մրցույթ:
Հունիսի 20-ին Միավորված ազգերի փախստականների գծով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակը (ՄԱԿ ՓԳՀ) նշելու է Փախստականների համաշխարհային օրը արդեն իսկ իր 62-րդ տարին, ընդգրկուն և լայնածավալ միջոցառումներով ամբողջ աշխարհով մեկ: Փախստականների համաշխարհային օրվան նվիրված միջոցառումներ են նախատեսվում նաև ՄԱԿ ՓԳՀ գործընկերների կողմից Երևանում և Հայաստանի տարբեր մարզերում:
1.
https://www.facebook.com/groups/127604083916663/629447000399033/ 2013թ. մայիսի 31-ին ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակում տեղի ունեցավ “UN 4 You(th) - You(th) 4 UN” խորագրով նախաձեռնության երրորդ հանդիպումը՝ կազմակերպված ՄԱԿ-ի Հանրային տեղեկատվության վարչության (ՀՏՎ) և «Սերունդ Համահայկական Երիտասարդական Կենտրոնի» կողմից, որի նպատակակետը ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի (UNHCR/ՄԱՓԳՀ):
Համագործակցության շարունակության համար հիմք ստեղծվեց, և արդեն նախագծման փուլում է համատեղ բազմապիսի միջոցառումների շարք և մրցույթներ ՝ նվիրված գալիք Փախստականների համաշխարհային օրվան (հունիսի 20):
http://serundpyc.blogspot.com/2013/06/the-third-meeting-of-un-4-youth-youth-4.html Ակնարկ-շարադրությունների (ակնարկ, բանաստեղծությունը, կարգախոս, քաղվածք) մրցույթի գլխավոր կարգախոսն է «Նույնիսկ մեկ փախստականը շատ է»:
Մրցույթի թեմային կարող եք ծանոթանալ հետևելով ստորև նշված հղմանը.
http://www.youtube.com/watch?v=LIk1XCXt_Vc Ակնարկ-շարադրությունների ներկայացման վերջնաժամկետը 16.06.2013թ.
Դուք կարող եք տարածել այս հայտարարությունը Ձեր ընկերների, բարեկամների և գործընկերների շրջանում: