Request edit access
Ankieta ewaluacyjna
Szanowni Państwo,
jesteśmy w trakcie 9. edycji Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Sopot był pierwszy miastem, które wprowadziło ten mechanizm, jednak cały czas staramy się go doskonalić. Poniższa ankieta ma na celu zbadanie, na ile obecne zasady budżetu obywatelskiego są dopasowane do Państwa oczekiwań. Ankieta jest anonimowa.
Badanie ankietowe realizowane przez Urząd Miasta Sopotu
Jak ocenia Pan(i) wprowadzenie możliwości negatywnej oceny projektu?
Negatywna ocena projektu to możliwość wyrażenia opinii na temat jednego z projektów ogólnomiejskich i jednego projektu lokalnego. Jest to nowość w tegorocznej edycji. Oceny negatywne nie są głosami ujemnymi i nie będą odejmowane od głosów oddanych na projekt, są natomiast wskazówką dla komisji ds. BO przy wyborze projektów do realizacji.
Czy uważa Pan(i) za właściwe, aby z budżetu obywatelskiego realizować inwestycje na gruntach nie należących do miasta, pod warunkiem ogólnodostępności inwestycji?
W ogólnodostępnej przestrzeni miasta jest wiele gruntów, które nie są własnością gminy. Są to przede wszystkim działki należące do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. W tym roku po raz pierwszy dopuściliśmy do głosowania inwestycje znajdujące się na takich gruntach.
Z jakich źródeł dowiedziała się Pan(i) o kolejnej edycji BO?
Czy podział na podokręgi jest zasadny?
W poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego podzielono okręgi konsultacyjne na mniejsze części. Pozostawiono w dalszym ciągu wspólne karty do głosowania i jedną pulę środków na okręg, jednak projekty do realizacji wybierane są naprzemiennie. Czyli jeśli najwięcej głosów uzyska projekt z podokręgu A i nie wyczerpie on puli środków (500 tys. zł), to kolejnym projektem przekazanym do realizacji będzie projekt, który uzyskał najwięcej głosów z podokręgu B – i tak do wyczerpania środków.
Czy zgłaszał(a) Pan(i) propozycje projektu do Budżetu Obywatelskiego?
Projekt do budżetu obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec Sopotu, który ukończył 16 lat. Nie musi być on zameldowany na terenie miasta lub należeć do spisu wyborców. Zgłoszone przez mieszkańców pomysły są weryfikowane pod kątem możliwości realizacji i wyceniane przez Urząd Miasta.
Jeśli nie zgłaszał(a) Pan(i) projektu do Budżetu Obywatelskiego to dlaczego?
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service