Ідея проекту ґрунтується на розумінні того, що чоловіки і жінки можуть мати відмінний досвід використання міських локацій (деякі на основі гендерної нерівності).
Сектори життєдіяльності міста, за якими може виконуватись гендерний аудит міського простору:- громадський транспорт; - повсякденні маршрути (пішохідні та транспортні) мешканця/мешканки міста з точки зору їх комфортності та доступності; - рекреаційні території – бульвари, парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку), сквери, набережні та ін. з точки зору створених умов для відновлення «життєвих сил» мешканця/мешканки міста; - міські території загального користування – рівень доступу до закладів культури, торгівельно-розважальних центрів, закладів з надання побутових послуг тощо.
Учасникам проекту - авторам та авторкам гендерно-орієнтованих урбан-ідей – буде надана експертна підтримка для їх впровадження на конкретних локаціях (або у сферах життєдіяльності) Харкова. Найкращі урбан-ідеї для розбудови Харкова як «міста рівних можливостей» будуть презентовані громаді міста!