Request edit access
Formularz bez nazwy
EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań razem
z Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi
zapraszają na spotkanie w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”,

W Polsce DBI od 2005 r. organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK). Obie te instytucje zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Program spotkania:

14:00 - Przywitanie Uczestniczek i Uczestników
14:10-14:40 - "Stawiam na inspirowanie!" - Wioletta Szwebs
14:40-15:10 - „Polonistyczne zabawy informatyczne, czyli jak stać się inspiracją” - Asia Krzemińska.
15:10 - 15:40 - "O sile która tkwi w szczególe - potencjał i zagrożenia w Sieci"- Barbara Michalska, Agata Kobylińska - Fundacja EduKABE
15:40- 16:00 Dyskusja/ zakończenie spotkania/rozdanie zaświadczeń.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny;


Data szkolenia: 15 lutego (czwartek) 2018 r. godz. 14:00-16:00.

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Poniżej prezentujemy biogramy prelegentek:

Asia Krzemińska
Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Zawodowo związana ze Szkołami MIKRON w Łodzi. Nauczyciel języka polskiego i terapeuta z zakresu terapii pedagogicznej. Pomysłodawca i koordynator Konkursu Filmowego „Lektury w kadrze” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, naturalnie!”. Inicjatorka projektu, realizowanego za pośrednictwem platformy eTwinning „Stworzeni z wyobraźni” oraz innych projektów rozwijających umiejętności językowe uczniów. Członkini grupy zrzeszającej kreatywnych nauczycieli „Superbelfrzy”. Autorka bloga „Zakręcony belfer” (www.zakreconybelfer.pl), wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym.

Wioletta Szwebs
Nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi w Łodzi, trenerka programu „Mistrzowie kodowania”, Lider Zespołu Metodycznego ds. Edukacji Informatycznej, Kodowania i Programowania przy ŁCDNiKP w Łodzi, autorka innowacji pedagogicznych z matematyki i informatyki, założycielka Łódzkiego Klubu Kodujących Nauczycieli.
Najważniejsze sukcesy:
• Wyróżnienie przyznane przez Szerokie Porozumienie Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce za działalność na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce (czerwiec 2017 r.)
• Certyfikat „Lider Edukacji” przyznany przez Kapitułę Konkursów Innowacyjnych, której przewodniczyła Konsul Wielkiej Brytanii (maj 2017 r.)
• Certyfikat „Nauczyciel Nowator” przyznany przez Kapitułę Konkursów Innowacyjnych, której przewodniczyła Konsul Wielkiej Brytanii (maj 2014 r.)
• Wyróżnienie przyznane przez Fundację Panoptykon za przygotowanie
i przeprowadzenie autorskich warsztatów w ramach ogólnopolskiej akcji „Cyfrowa wyprawka” (czerwiec 2017 r.).

Barbara Michalska
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi: pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna, certyfikowana terapeutka ręki. Współzałożycielka i trenerka fundacji EduKABE. Od kilku lat prowadzi zajęcia z zakresu wyznaczania dziecku granic w oparciu o szacunek i zrozumienie oraz szkoleń z zakresu zapobiegania przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu. Trenerka w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Edukatorka w ramach projektu: Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa i Łódzkiej Akademii Profilaktyki Społecznej Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi. Trenerka edukacji seksualnej w Fundacji SPUNK. Współtwórczyni „Karty do diagnozowania gotowości szkolnej” i przewodnika dla nauczycieli „Wychowanie do życia w cyfrowym świecie”, jak również podręcznika dla nauczycieli „Nasz Łódź”. Ambasadorka kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” Trenerka w zakresie. „Bezpieczeństwo online dzieci i młodzieży z grupy ryzyka” w ramach projektu SocialWeb SocialWork koordynowanego przez niemiecką fundację Digitale Chancen.

Agata Kobylińska
Pedagożka ze specjalnością: edukacja specjalna, współzałożycielka oraz trenerka w EduKABE Fundation Of Creative Solutions, nauczycielka stopnia mianowanego. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Absolwentka Gender Studies.Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Trenerka w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Prowadzi warsztaty z zakresu wyznaczania dziecku granic opartych na szacunku oraz zajęcia z zakresu zapobiegania przemocy i wykorzystywaniu seksualnemu, a także zajęcia dla dzieci i młodzieży z zakresu możliwości ochrony w sytuacjach trudnych.Edukatorka w ramach projektu: Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Trenerka w zakresie. „Bezpieczeństwo online dzieci i młodzieży z grupy ryzyka” w ramach projektu SocialWeb SocialWork koordynowanego przez niemiecką fundację Digitale Chancen.Posiada certyfikat umożliwiający prowadzenie warsztatów i terapii metodą (NVR – opór bez przemocy)


Imię i Nazwisko *
Your answer
Nazwa placówki *
Your answer
Adres poczty elektronicznej *
Your answer
Nr telefonu *
Your answer
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Additional Terms