Request edit access
Registrace: Jak dostat film do školních lavic...
Jak pozvat film do školních lavic? A co spojuje tygra, kata a konec světa?
- seminář pro pedagogy a všechny zájemce o filmovou výchovu
- pořádá: hnutí Otevřeno a CinEd

CinEd zve skrze filmy k objevování, k tomu jak vidět, slyšet, prožívat, vyjadřovat se, rozeznat přesahy, či odkrývat detaily. Podněcuje mladé diváky přemýšlet o možnostech jak tvořit – film, text, hudbu, či projekt. Vede je k debatám o prožitcích i ke schopnosti obhajovat své postoje, k propojování oborů.
Program usiluje o integraci filmové výchovy do běžných školních kurikulí a jiných kulturních institucí, podporuje umělecké filmy a jejich přiblížení mladým divákům prostřednictvím osvědčené a mezinárodně ceněné metodiky Cinemathéque française. Školy mohou díky programu čerpat legálně dostupné filmy, pestré metodické materiály vytvořené na míru pedagogům i studentům, celoroční podporu pod vedením odborných lektorů. Nabídka je koncipována celistvě tak, aby byli i úplní laikové schopni s filmy pracovat s žáky ve třídách a veškeré služby jsou zdarma. O své zkušenosti a možnosti filmové výchovy, jejího užití na klasické české škole, reakci studentů i o konkrétní práci s vybranými filmy pro všechny věkové kategorie se s námi podělí Mgr.Ivana Lipovská.

I přes pandemii máme Otevřeno! Lásce sedmému umění na českých školách.

Pojďte se zapojit do projektu, který má zástupce v 11 evropských zemích a popularitu si získal již na tisícovkách škol všeho druhu.

Čekáme na vás, více info na cined.eu a otevreno.org

Cined seminář je akreditován MŠMT a je poskytován všem registrovaným zájemcům o filmovou výchovu zdarma.
Email address *
Jméno *
Příjmení *
Povolání *
Submit
Never submit passwords through Google Forms.
reCAPTCHA
This content is neither created nor endorsed by Google. Report Abuse - Terms of Service - Privacy Policy