ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ "κι αν ήσουν εσύ; ("Σκληρό Καρύδι", "Περάσματα", "Η πεταλούδα", "Εγω-Εσύ-Εμεις-Μαζί", "Μονόλογοι από το Αιγαίο", "Ειρήνη", "Ο Ελέφαντας.." κ.ά)
Εδώ μπορείτε να κάνετε την Αίτηση για ένα από τα Εργαστήρια για μαθητές πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που υλοποιεί σε σχολεία το Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση σε συνεργασία με την Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ στο πλαισιο του Προγράμματος "κι αν ήσουν εσύ;" (εγκεκριμένο από το Υπουργείο Παιδείας)
Τα Εργαστήρια για μαθητές είναι δωρεάν, αυτοτελή, μικρής διάρκειας, πραγματοποιούνται στο χώρο του σχολείου και έχουν διάφορες θεματικές.
Πρόκειται για τα Εργαστήρια: "Σκληρό Καρύδι", "Περάσματα", "Η πεταλούδα", "Εγω-Εσύ-Εμείς-Μαζί", "Μονόλογοι από το Αιγαίο", "Η Ειρήνη", " Ο ελέφαντας, η σκιουρίνα και το μυρμήγκι", "κι αν ήσουν εσύ για δευτεροβάθμια" κ.ά. Αναλυτική περιγραφή των Εργαστηρίων καθώς και οι όροι συμμετοχής υπάρχουν στην ιστοσελίδα
www.TheatroEdu.gr.
ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ-ΚΛΗΡΩΣΗ: λογω του μεγάλου αριθμού αιτημάτων θα γίνει κλήρωση. Προτεραιότητα έχουν εκπαιδευτικοί μέλη του Πανελληνίου Δικτύου για το Θέατρο στην Εκπαίδευση.
ΑΠΑΝΤΗΣΗ: η Γραμματεία του Προγράμματος θα επικοινωνήσει μόνο με τους κληρωθέντες
ΠΡΟΣΟΧΗ: η υποβολή της Αίτησης γίνεται από το σχολείο και ενέχει θέση Υπεύθυνης Δήλωσης ότι η πρόσκληση γίνεται με τη σύμφωνη γνώμη του Διευθυντή/της Διευθύντριας